W lutym swoją premierę miał drugi tom serii Lightlark, na który z niecierpliwością czekałam. Po emocjonujących wydarzeniach poprzednich części nie mogłam się doczekać, by ponownie zanurzyć się w mistycznym świecie Lightlarku i odkryć, jakie nowe tajemnice skrywa ta fascynująca opowieść.

Czy „Nightbane” sprostał moim oczekiwaniom? O tym wszystkim przeczytasz poniżej! 😀

Główna bohaterka, Isla, zmaga się z bólem spowodowanym zdradą, co prowadzi ją do unikania obowiązków władczyni. Zamiast tego, wędruje po tajemniczych miejscach na wyspie, próbując uciec przed swoją przeszłością. Tymczasem, inni władcy nie zamierzają łatwo zaakceptować swojej przegranej, a wśród jej poddanych pojawiają się niezadowoleni ludzie, uważający, że Isla nie zasłużyła na tron.

W trakcie Nightbane zbliża się śmierć, a tajemnice z przeszłości wychodzą na jaw. Isla musi dokonać trudnych wyborów i zmierzyć się zarówno z odpowiedzialnością za swój lud, jak i kaprysami własnego serca. Książka eksploruje motywy magii, intryg politycznych, miłosnych trójkątów oraz walki z wewnętrznymi demonami.

Nightbane to fascynująca podróż przez mistyczny świat Lightlarku, która wciąga czytelnika od pierwszych stron. Jedną z głównych zalet tej książki jest umiejętność autorki w budowaniu napięcia i trzymaniu czytelnika w nieustannej ciekawości. Zaskakujące zwroty akcji, które wybuchają na kartach powieści, sprawiają, że lektura jest pełna emocji i trzyma w napięciu do samego końca.

Kreacja postaci w Nightbane również zasługuje na wyróżnienie. Alex Aster rozwija psychologię bohaterów, nadając im głębię i złożoność. Główna bohaterka, Isla, przechodzi przez autentyczny rozwój, co sprawia, że czytelnik może utożsamiać się z jej doświadczeniami i wyborami. Relacje między postaciami, zwłaszcza romantyczny trójkąt, są zrównoważone i stanowią ważny element fabuły, dodając warstwę emocjonalną.

Autorka doskonale łączy elementy fantasy, magii i politycznych intryg, tworząc spójny i pełen detali świat. Opisy miejsc, magii i istot w książce są wciągające, pozwalając czytelnikowi wyobrazić sobie każdy zakątek Lightlarku. To bogate i starannie skonstruowane tło dodaje głębi opowieści, sprawiając, że świat przedstawiony staje się niemal rzeczywisty.

Nightbane nie stroni również od tematów uniwersalnych, takich jak walka z własnymi lękami, odpowiedzialnością oraz koniecznością dokonywania trudnych wyborów. To opowieść, która nie tylko bawi i wciąga, ale również zmusza do refleksji nad życiowymi dylematami i moralnością.

Wreszcie, styl pisania Alex Aster zasługuje na pochwałę. Jej płynny język i zdolność do tworzenia obrazów ożywiających opisane wydarzenia sprawiają, że czytanie staje się przyjemnością. Autorka umiejętnie balansuje pomiędzy akcją a introspekcją, co nadaje książce dynamiczny rytm.

Autorka sprytnie przeplata współczesne wydarzenia z retrospekcjami, odsłaniając kulisy z przeszłości postaci. Po lekturze Nightbane czytelnik zanurza się głębiej w misternie skonstruowany świat Lightlarku, a główna bohaterka musi stawić czoło wyzwaniom, które wybuchają wokół niej.

Książka nie tylko kontynuuje historię Isli, ale także skupia się na relacjach z Grimem i Oro, dwoma ważnymi postaciami z poprzedniego tomu. Motyw romantyczny oraz trójkąt miłosny są silnie obecne, a czytelnik będzie świadkiem burzliwych uczuć, zawiłych relacji i nieprzewidywalnych zwrotów akcji.

W sumie, Nightbane to nie tylko kontynuacja świetnego debiutu, ale również samodzielna, wciągająca powieść, która z powodzeniem rozwija istniejący świat Lightlarku. Bogactwo fabuły, głębia postaci, niezwykłe tło fantasy i umiejętność zaskakiwania czytelnika czynią tę książkę godną polecenia dla miłośników gatunku.

ZALETY

  • pełna zaskakujących zwrotów akcji i trzymająca w napięci;
  • świetnie rozwinięte postaci, zwłaszcza głównej bohaterki;
  • starannie skonstruowany świat Lightlarku dodaje historii bogactwa i detali;
  • lekkie pióro autorki, co sprawia, że lektura jest przyjemnością.
  • książka porusza uniwersalne tematy, takie jak walka z lękami i moralność, dodając narracji dodatkowy wymiar.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Lightlark
TOM: 2
AUTORKA: Alex Aster
TŁUMACZENIE: Zuzanna Byczek
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 480
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: fantasy, young adult
JĘZYK: polski
WIEK: 14+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to