Wchodząc w świat literatury, zawsze szukamy opowieści, które wciągną nas w swoje czary i nie pozwolą oderwać się od lektury. Mona Kasten, autorka znana z niezwykłego talentu do tworzenia emocjonujących romansów, tym razem zaskakuje czytelników nowym dziełem – Fallen Princess.

W tym mistycznym świecie pełnym magii, tajemnic i niezwykłych bohaterów, zaprasza nas do przygody, której przeżycia nigdy nie zapomnimy. Oto opowieść, która otwiera drzwi do nieznanych krain, gdzie czeka na nas wiele niespodzianek i emocji. Przygotuj się na podróż, która zapiera dech w piersiach!

Główną bohaterką jest Zoey King, siedemnastoletnia dziewczyna, która niespodziewanie odkrywa w sobie talent do magii śmierci, zamiast daru uzdrawiania, którego spodziewała się po swojej słynnej matce. Kiedy Zoey przewiduje śmierć jednego ze szkolnych kolegów, jej życie zostaje wywrócone do góry nogami. Zamiast zostać doceniona za swoje zdolności, zostaje przeniesiona do Akademii Everfall, gdzie ma nauczyć się kontrolować swoje nowe moce.

W akademii Zoey poznaje Dylana Dae Parka, Żniwiarza, który potrafi wyrwać duszę z człowieka jednym dotknięciem. Dylan zostaje mentorem Zoey, pomagając jej w oswojeniu się z magią śmierci. Jednakże śmierć kolegi z szkoły nie daje Zoey spokoju, a ona postanawia zbadać tę sprawę. Stopniowo odkrywa, że wiele osób z akademii ma coś do ukrycia i pilnie strzeże swoich mrocznych tajemnic.

Podczas swojego pobytu w akademii Zoey musi zmierzyć się nie tylko z nowoodkrytymi zdolnościami, ale także z wyzwaniami typowymi dla życia młodzieńca. Stawiając czoła elitaryzmowi, wykluczeniu i tajemnicom, Zoey rozwija się jako bohaterka, próbując zrozumieć swoje miejsce w świecie magii.

Relacja między Zoey a Dylanem stanowi jeden z głównych wątków książki. Choć na początku są sobie obcy i nieufni, to stopniowo buduje się między nimi więź oparta na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu. Ta delikatna i pięknie opowiedziana relacja dodaje smaku całej historii, sprawiając, że czytelnik chce coraz bardziej poznać losy tych dwóch bohaterów.

W tle narracji przewija się także zagadka kryminalna związana ze śmiercią kolegi Zoey, która trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. Mona Kasten mistrzowsko buduje atmosferę pełną tajemnic i nieprzewidywalnych zwrotów akcji, sprawiając, że Fallen Princess to nie tylko książka o magii, ale także o odwadze, przyjaźni i poszukiwaniu prawdy.

Podsumowując, Fallen Princess to książka, która zasługuje na uznanie i pochwałę. Czytając ją, można doświadczyć emocjonującej podróży przez świat magii, tajemnic i niezwykłych przygód. Mimo różnorodności wątków, fabuła jest starannie skonstruowana, a postacie przemyślane i niezwykle interesujące. Mona Kasten doskonale połączyła elementy fantasy, młodzieżówki i zagadki kryminalnej, tworząc opowieść, która trzyma czytelnika w napięciu do samego końca.

Świetny styl pisania autorki sprawia, że lektura ta jest czystą przyjemnością, a zakończenie zostawia apetyt na więcej. Osobiście nie mogę się doczekać kolejnych części, by ponownie zanurzyć się w tym świecie i śledzić losy Zoey i Dylana. Fallen Princess to książka, którą zdecydowanie warto przeczytać, a ja osobiście już nie mogę się doczekać kontynuacji!

ZALETY

  • wciągająca fabuła, trzymająca w napięciu do samego końca;
  • dobrze skomponowane postacie, pełne kontrastów i głębi;
  • pięknie opowiedziana relacja między głównymi bohaterami, zbudowana na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu;
  • mistrzowsko stworzony świat magii, tajemnic i emocji;
  • przyjemny styl pisania, który sprawia, że czytelnik szybko się wciąga;
  • starannie przemyślane wydanie książki, dodające do całości jeszcze większego uroku;
  • łączy w sobie elementy fantasy, młodzieżówki i zagadki kryminalnej, co sprawia, że zainteresowanie czytelnika utrzymuje się na wysokim poziomie przez całą lekturę;
  • pięknie barwione brzegi.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Everfall Academy
TOM: 1
AUTORKA: Mona Kasten
TŁUMACZENIE: Anna Wziątek
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 400
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: fantasy YA, romans, dark academy
JĘZYK: polski
WIEK: 15+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to