Jeśli szukasz wyjątkowych opowieści, aby wnieść trochę magii do codziennego wieczoru Twojego dziecka, to ta książka będzie do tego idealna! Czy kiedykolwiek zastanawiał_ś się, co dzieje się w naszych ciałach, gdy śpimy? Albo jak działają nasze płuca podczas biegu? A może, dlaczego jedzenie staje się kupą?

Jeśli te pytania budzą Twoją ciekawość (no dobra, Twojego dziecka też 😀 ), to Cuda w ciele: Opowieści 5 minut przed snem są dokładnie tym, czego potrzebujesz!

Gabby Dawnay zabierze Cię w podróż po tajemniczym świecie ludzkiego organizmu. Przez osiem niezwykłych rozdziałów odkryjesz sekrety naszych narządów, tkanki i procesów, które sprawiają, że jesteśmy tym, kim jesteśmy. Zaskakujące, że tak skomplikowane zagadnienia mogą być przedstawione w sposób tak zrozumiały dla najmłodszych czytelników!

To niezwykłe połączenie wierszowanych opowieści z ciekawostkami naukowymi sprawia, że każdy rozdział staje się fascynującą przygodą. Dawnay umiejętnie łączy edukację z zabawą, dzięki czemu nawet najtrudniejsze tematy stają się łatwe do zrozumienia. A to wszystko przy zachowaniu lekkiego, melodyjnego rytmu, który sprawia, że czytanie tych opowieści staje się równie przyjemne, co słuchanie ulubionej bajki!

Nie można zapomnieć o ilustracjach Mimi Purnell, które dodają jeszcze więcej uroku książce. Ich kolorowe, pełne uśmiechu postacie sprawiają, że każda strona staje się jeszcze bardziej fascynująca. Dodatkowo, dr Mikołaj Golachowski, znany przyrodnik i popularyzator nauki, czuwał nad merytoryczną poprawnością książki, co dodaje jej dodatkowego autorytetu.

Oprawa tej książki jest równie wyjątkowa jak jej treść. Solidna, twarda oprawa oraz misternie zdobiona okładka sprawiają, że Cuda w ciele to nie tylko inspirująca lektura, ale również piękny prezent dla każdego małego odkrywcy. Wreszcie, fakt, że każda opowieść zajmuje zaledwie pięć minut sprawia, że jest to idealna lektura na wspólny wieczór z dzieckiem, tuż przed snem.

Cuda w ciele: Opowieści 5 minut przed snem to książka, która nie tylko edukuje, ale również bawi i inspiruje. Jej wyjątkowy sposób opowiadania o najbardziej skomplikowanych zagadnieniach anatomicznych sprawia, że staje się niezastąpioną pozycją na półce każdego małego badacza świata. Niech ta książka otworzy drzwi do niezwykłego świata wewnętrznego naszego organizmu i zachęci do dalszych odkryć!

ZALETY

  • edukacyjna i zabawna – idealna do nauki o ciele w sposób przystępny dla dzieci;
  • uocze ilustracje dodają uroku i sprawiają, że treść staje się jeszcze bardziej przystępna;
  • solidna, twarda oprawa i misternie zdobiona okładka sprawiają, że książka nadaje się również jako piękny prezent;
  • krótkie opowieści – idealne na krótki wieczorny czytanie przed snem, co sprzyja budowaniu więzi rodzinnych;
  • obecność dr. Mikołaja Golachowskiego nadaje książce wiarygodność i poprawność merytoryczną.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: 
Opowieści 5 minut przed snem
AUTORKA: Gabby Dawnay
ILUSTRACJE: Mimi Purnell
TŁUMACZENIE: Mikołaj Golachowski, Joanna Nikodemska
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 96
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: edukacyjne, na dobranoc
JĘZYK: polski
WIEK: 3+
CENA: ~ 22 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tej recenzji.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to