To już kolejne książki, które zabierają czytelników do magicznego świata Muminków, gdzie przygody splecione z głębokimi przesłaniami trafiają prosto do serc zarówno dzieci, jak i dorosłych czytelników.

W tym wpisie możesz przeczytać recenzje dwóch uroczych książek z Muminkowej serii, które nie tylko bawią i wzruszają, ale także inspirują do refleksji nad ważnymi wartościami. Przygotuj się na podróż do Doliny Muminków, gdzie czeka na Ciebie wiele niezapomnianych przygód i cennych lekcji życia!

ZALETY KSIĄŻEK

  • książki przekazują ważne lekcję o sile przyjaźni i wsparcia w trudnych chwilach, co może być inspirujące dla czytelników w każdym wieku;
  • prosty, przyjazny dla maluchów język sprawia, że historie są łatwe do zrozumienia i angażujące dla najmłodszych czytelników;
  • bazujące na oryginalnych grafikach Tove Jansson ilustracje dodają głębi historii i tworzą bajeczny klimat, który zachwyca zarówno dzieci, jak i dorosłych;
  • niewielki format książek oraz solidne wykonanie sprawiają, że są łatwa do noszenia ze sobą i idealne na podróże oraz spacery;
  • kartonowe strony o zaokrąglonych rogach zapewniają bezpieczeństwo nawet dla najmłodszych czytelników, co pozwala rodzicom na spokojne czytanie z dziećmi;
  • historie mogą stanowić punkt wyjścia do rozmów z dzieckiem na temat jego własnych przeżyć emocjonalnych, co sprzyja jego rozwojowi emocjonalnemu i budowaniu więzi.

Dobranoc, Muminku

Dobranoc, Muminku to urocza podróż do krainy marzeń, która rozpoczyna się od prostej, ale głęboko poruszającej sytuacji – Muminek nie może zasnąć. A co gorsza, ani ulubiony miś, ani ciepłe otulenie kocykiem nie przynoszą ulgi. Jednak nadzieja migocze na horyzoncie w postaci Gwiazdy Dobranocnej, która wskazuje drogę do spokojnego snu.

Ta króciutka, a jednocześnie niezwykle ujmująca opowieść umila na trudne chwile przed snem. Czytelnik towarzyszy Muminkowi w jego poszukiwaniach, włączając się w jego niepokój i nadzieję na odnalezienie drogi do spokoju. To opowieść pełna ciepła, pozytywnych emocji i pisana prostym, łatwym do zrozumienia językiem, idealna dla maluchów, którzy szukają swojej własnej Gwiazdy Dobranocnej.

Fabuła, choć pozornie prosta, ma w sobie coś magicznego. To nie tylko historia o trudnościach z zasypianiem, ale także o odwadze, determinacji i odkrywaniu nowych ścieżek. Wraz z Muminkiem uczymy się, że czasem musimy szukać pomocy w miejscach, których nawet nie przypuszczaliśmy.

Co więcej, treści zawarte w książce mogą stanowić doskonałą podstawę do rozmów z dzieckiem. Zachęcają one maluchy do dzielenia się swoimi lękami, tak jak Muminek, co może być niezwykle ważne dla rozwoju emocjonalnego dziecka.

Ogólnie rzecz biorąc, Dobranoc, Muminku to nie tylko książka na dobranoc, ale także magiczna podróż do krainy snów, która z pewnością zachwyci nie tylko najmłodszych czytelników, ale także ich opiekunów. Ciepła atmosfera, piękne ilustracje i poruszająca fabuła sprawiają, że nawet największe trudności dnia znikają w mroku nocy, zostawiając miejsce dla spokojnego snu i magicznych marzeń.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Muminki
CYKL: Muminki. Książeczki kartonowe
ILUSTRACJE: Moomin Characters
TŁUMACZENIE: Regina Mościcka
WYDAWNICTWO: Harper Collins
LICZBA STRON: 16
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: kartonowe, dla dzieci, przedszkolaki
JĘZYK: polski
WIEK: 3+
CENA:  ~ 23 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Najlepsi przyjaciele

Najlepsi przyjaciele to opowieść o Muminku, który czuje się samotny po wyjeździe swojego najlepszego przyjaciela, Włóczykija, na coroczną wyprawę. Jak poradzić sobie bez bliskiej osoby w pobliżu? To pytanie staje się punktem wyjścia do pełnej uroku historii, która skrywa w sobie ważne przesłanie – nawet największe trudności stają się łatwiejsze, gdy mamy kogoś obok siebie.

Ta krótka, ale niezwykle ujmująca opowieść jest jak miękki kocyk otulający serce, pełna ciepła i pozytywnych emocji. W prostym, przyjaznym dla najmłodszych języku, autorka prowadzi czytelnika przez labirynt uczuć Muminka, pozwalając mu zrozumieć, że smutek czy tęsknota są naturalne, ale nie muszą ich doświadczać samotnie.

Podsumowując, Najlepsi przyjaciele to nie tylko kolejna opowieść o Muminkach, ale prawdziwa skarbnica mądrości i ciepła, która skradnie serca zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych czytelników. To książka, która nie tylko bawi i wzrusza, ale także inspiruje do refleksji nad wartością przyjaźni i wsparcia w trudnych chwilach.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Muminki
CYKL: Muminki. Książeczki kartonowe
ILUSTRACJE: Moomin Characters
TŁUMACZENIE: Regina Mościcka
WYDAWNICTWO: Harper Collins
LICZBA STRON: 16
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: kartonowe, dla dzieci, przedszkolaki
JĘZYK: polski
WIEK: 3+
CENA:  ~ 23 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywane książke są egzemplarzami recenzenckimi.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książki dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to