Zanurz się w tajemniczy świat Wodorostowego Lasu w czwartym tomie serii Z Pozdrowieniami autorstwa Megumi Iwasa. Ta niezwykle wciągająca minipowieść przeniesie Cię w wyprawę przez nieznane, pełną zwrotów akcji i figli, które rozbudzą Twoją wyobraźnię. To kolejna ekscytująca odsłona przygód przyjaciół z Morza Wielorybiego.

Akcja czwartego tomu rozgrywa się w okolicach Morza Wielorybiego, gdzie pojawia się żółw morski o imieniu Żółwisław. Na początku wydaje się być niezwykle uprzejmy i zdobywa sympatię mieszkańców Morza Wielorybiego. Jednak szybko pojawiają się pytania i podejrzenia. Dlaczego Żółwisław znika na długie godziny, zawsze trzyma przy sobie tajemniczą niebieską torbę i nieustannie coś zapisuje? Czy jest to związane z obecnością nieuchwytnego przestępcy, dżentelmena włamywacza Zwodzisława?

Pozdrowienia z Wodorostowego Lasu to idealna lektura dla początkujących czytelników, którzy pragną w pełni zagłębić się w świat literatury. Ta fascynująca minipowieść jest czwartą częścią bestsellerowego cyklu, który rozpoczął się od książki „Z Pozdrowieniami, Żyrafa”. Warto podkreślić, że seria ta zdobyła popularność nie tylko w Japonii, gdzie została uwzględniona jako lektura szkolna, ale także za granicą, otrzymując prestiżową nagrodę Deutscher Jugendliteraturpreis w Niemczech.

Atmosfera tej książki jest niezwykła, a postacie stworzone przez Megumi Iwasę są mistrzowsko wykreowane. Żółwisław, główny bohater, emanuje uprzejmością i tajemniczością, co nieodzownie przyciąga uwagę czytelnika. Jego nieodłączna niebieska torba i nieustanne zapisywanie wszystkiego budzą ciekawość, a my sami wcielamy się w detektywów, próbując odkryć, co skrywa ta zagadka.

Dodatkowo, napięcie i niebezpieczeństwo towarzyszące podróży przez Wodorostowy Las przenoszą nas do zupełnie innego świata. Megumi Iwasa doskonale balansuje elementy fantasy z wątkiem detektywistycznym, tworząc wyjątkową mieszankę, która trzyma czytelnika w nieustannym napięciu. Zagadki i nieuchwytny przestępca, Zwodzisław, dostarczają niezapomnianych emocji i skłaniają do zgłębienia sekretów tego magicznego miejsca.

Pozdrowienia z Wodorostowego Lasu oferują nie tylko wciągającą fabułę, ale także wiele innych zalet, które czynią tę książkę godną polecenia. Przede wszystkim, jest to doskonała lektura dla początkujących czytelników, którzy chcą się zanurzyć w świat literatury. Lekki styl pisania, klarowne opisy i ekscytujące wydarzenia przyciągają uwagę i pobudzają wyobraźnię. Ponadto, seria Z Pozdrowieniami doskonale łączy elementy fantastyki, wątek detektywistyczny i niezwykłe postaci, tworząc unikalny i atrakcyjny świat dla czytelników w każdym wieku.

Pozdrowienia z Wodorostowego Lasu to niezwykła książka, która porwie Cię w przygodę pełną tajemnic, emocji i magii. Niezależnie od wieku, ta opowieść przyciągnie zarówno małych, jak i dużych czytelników, zapewniając im niezapomniane chwile spędzone w fascynującym świecie literatury. Przygotuj się na podróż, która wciągnie Cię na długo i pozostawi w Tobie piękne wspomnienia.

Osobiście, jest to zdecydowanie moja ulubiona część! 😀

ZALETY KSIĄŻKI

  • wciągająca fabuła pełna tajemnic i zwrotów akcji;
  • mistrzowskie połączenie elementów fantasy i wątku detektywistycznego dla najmłodszych i nie tylko;
  • zachęca do aktywnego śledzenia śladów i rozwiązywania zagadek;
  • idealna dla początkujących czytelników, łatwa do zrozumienia;
  • ciekawe i wciągające postacie, takie jak Żółwisław i Zwodzisław;
  • wyjątkowe ilustracje Jörga Mühle, które doskonale oddają atmosferę opowieści;
  • wartościowe przesłanie o przyjaźni, odwadze i odkrywaniu tajemnic;
  • doskonale wydane, estetycznie prezentujące się na półce.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: Pozdrowienia z Uchatkowej Wyspy
SERIA: Z pozdrowieniami
AUTORKA: Megumi Iwasa
ILUSTRACJE: Jörg Mühle
TŁUMACZENIE: Anna Zalewska
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 104
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA:
JĘZYK: polski
WIEK:  5+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego tytułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to