Książki z serii W gabinecie mają u mnie specjalne miejsce nie tylko w serduchu, ale również w biblioteczce. Wciągają na wiele dobrych godzin i robią wrażenie nie tylko na dużych czytelnikach, ale również na mniejszych takich jak Miłosz, czy jego starsze kuzynostwo.

Ostatnio do Gabinetu anatomiiGabinet zoologii i Gabinetu dinozaurów dołączył Gabinet owadów, dzięki którym poznasz wiele gatunków małych stworzonek, na które zazwyczaj nie zwracasz uwagi lub się ich boisz, tak jak ja! 😀

Tak jak w przypadku wcześniejszych tytułów, które ukazały się w tej serii, również i Gabinet owadów zabierze Cię w podróż po całym świecie abyś mógł odkrywać te niesamowite małe żyjątka. Przygoda rozpocznie się od zrozumienia czym są bezkręgowce, a następnie udasz się do Ameryki Północnej, Europy, Azji, Australacji, Ameryki Centralnej i Południowej oraz do Afryki.

To jednak nie koniec przygód, ponieważ dowiesz się kto zamieszkuje odległą i zimną Arktykę, a nawet poznasz stworzenia żyjące pod wodą. Wisienką na torcie jest cofnięcie się w czasie aż do prehistorii, żeby poznać owady oraz inne bezkręgowce żyjące wiele tysięcy lat temu.

To wszystko kryje się w krótkich informacjach w książce oraz w plątaninie ilustracji, którą możesz odczytać za pomocą specjalnych soczewek, które składają się z trzech szkiełek w kolorach.

Każdy z tych kolorów umożliwia oglądanie czegoś innego

 • CZERWONY – owady,
 • ZIELONY – ich środowisko,
 • NIEBIESKI – bezkręgowce.

Gabinet owadów to 10 rozdziałów i każdy z nich składa się z trzech rozkładówek. Pierwsza z nich to krótki opis regionu świata, z jakim aktualnie będziesz miał okazję się zapoznać. Dalej znajdziesz punkt obserwacyjny, gdzie można szukać poszczególnych rodzajów owadów i innych bezkręgowców, a ostatnia rozkładówka zawiera ilustracje i krótkie opisy wszystkich gatunków jakie zostały umieszczone na wcześniejszych stronach. W atlasie gatunków, po lewej stronie, białej, znajdziesz 9 przykładowych gatunków owadów, a po prawej, czarnej, są szczegółowe i misterne rysunki niektórych bezkręgowców.

Tak jak w przypadku wcześniejszych tytułów z tej serii, również i Gabinet owadów mnie zachwycił. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki pomimo tego, że fanką owadów nie jestem i raczej ich unikam 😀 Nie mniej jednak, odkrywanie i poznawanie nazw poszczególnych gatunków żyjątek było ciekawym doświadczeniem. Już wiem jak nazywa się większość robaków, jakie Miłosz znajduje podczas spacerów! 😀

ZALETY KSIĄŻKI

 • niesamowite barwne i poplątane ilustracje, które zostały stworzone warstwowo;
 • opisy prawie 200 gatunków owadów i innych bezkręgowców;
 • książka jest nie tylko dziełem sztuki, ale również zawiera wiele informacji o naszej planecie;
 • Gabinet owadów ma spory rozmiar, dzięki czemu wygodnie można ją oglądać i czytać,
 • informacje są przedstawione w rzeczowy i ciekawy sposób,
 • czytelnik pozna inne gatunki małych stworzeń, jakie na co dzień może spotkać pod swoimi nogami;
 • dzięki podziałowi na poszczególne regiony świata, książkę można czytać na wyrywki;
 • na końcu książki znajduje się kod QR, który sprawi, że telefon zamieni się w soczewki, dzięki czemu odkrywanie stanie się wygodniejsze, zwłaszcza w większym gronie.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: W Gabinecie Wiedzy
AUTORKA: Barbara Tylor
ILUSTRACJE: Carnovsky
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 64
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: edukacyjne, przyrodnicze
JĘZYK: polski
WIEK:  8+
CENA: ~ 50 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to