W zeszłym roku, w moje ręce trafił pierwszy tom pt. Niecny plan, przygód polskiego Mikołajka, którym jest Leo. Na ukazanie się drugiego tomu, musiałam trochę poczekać, ale od razu przyznaję, że było warto! Tym razem, ten żywiołowy nastolatek powraca i co więcej… wyrusza na niezapomniane wakacje wraz ze swoją rodziną!

W Byle do przodu towarzyszymy Leo podczas wakacji, a umówmy się wakacje są czymś, co uczniowie uwielbiają. Ba! Ubóstwiają! Żadnych klasówek, testów czy nauki – można spać do późna i NIC nie robić. Albo robić jedną jedyną rzecz, którą lubi cała paczka przyjaciół – czyli grać w gry! Niestety problemem są rodzice, którym zależy na tym, aby ich dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu w aktywny sposób, a nie siedząc przed ekranem i klikając myszką. Wymyślenie sposobu, żeby rodziciele nie odkryli, że cały dzień ich dzieci spędzają co prawda na zewnątrz, ale w towarzystwie komputera jest dość trudne, jednakże nie niemożliwe. Sielanka paczki trwa do momentu, aż rodzice odkrywają ten niecny plan i Leo dostaje szlaban na komputer aż na 3 TYGODNIE!

W między czasie okazuje się, że rodzice zaplanowali wspólne wakacje w kamperze i nastolatek ma zostawić laptop w domu. Leo jednak nie wyobraża sobie życia bez komputera i postanawia go przemycić ze sobą i grać w gry, gdy wszyscy będą spali. Już teraz mogę Ci zdradzić, że ten laptop spowoduje wiele zamieszania podczas wakacji, a Leo będzie musiał się sporo nagimnastykować aby jego sekret pozostał nieodkryty. Przygody z kamperem są równie ciekawe. Nie jest to taki kamper o jakim marzyła mama, a co więcej, okazuje się, że on również sprawi wiele problemów, przez co, rodzina będzie zmuszona zmienić swoje plany.

W Byle do przodu naprawdę wiele się dzieje! Gubi się kot, Leo walczy z niedźwiedziem, rodzina mieszka w miejscu, gdzie są duchy, ale co najważniejsze – główny bohater poznaje Zuzę, która robi na nim ogromne wrażenie! Nastolatek przeżywa swoją pierwszą wakacyjną miłość i bardzo zależy mu na tym, aby nikt się nie dowiedział.

Jakie przygody ma ta zakręcona rodzina?

Czy uda im się gdziekolwiek dotrzeć kamperem?

Co się stało z laptopem?

Polecam przeczytać i się samemu przekonać!

Od siebie tylko napiszę, że książka jest rewelacyjna! Czyta się ją bardzo szybko. Osobiście podczas lektury cały czas się chichrałam, pomimo tego, że jest to książka dla młodych nastolatków. Jednkaże, z punktu widzenia rodzica, ta książka jest naprawdę jeszcze zabawniejsza 😀

ZALETY KSIĄŻKI

  • Byle do przodu czyta się bardzo lekko i ciężko się oderwać od lektury,
  • książka porusza realne dla nastolatków tematy takie jak: dostanie szlaban, kłótnie z rodzeństwem, wykonywanie domowych obowiązków, pierwsze zauroczenia, nowe znajomości,
  • wartka akcja, która toczy się dość szybko i naprawdę wiele się tam dzieje,
  • książka śmiało może być czytana zarówno przez dorosłych jak i dzieci,
  • zabawne i przewrotne ilustracji,
  • autorka stara się pokazać czytelnikowi więzi rodzinne jakie są pomiędzy poszczególnymi członkami, tym razem jest to o wiele więcej rodziców, dzięki czemu możemy zobaczyć jak to co dla dorosłych jest problemem, dla dzieci okazuje się świetną zabawą.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Leo! To znowu Ty?
AUTORKA: Aleksandra Tyl 
ILUSTRACJE: Marta Grabowska
WYDAWNICTWO: Lemoniada
LICZBA STRON: 
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: przygodowa, dla młodzieży
WIEK: 9+
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to