Jakiś czas temu, pokazywałam na instastories książkę z tego wpisu i wiele osób pisało wtedy, że zna pierwszą część, oraz że ta seria jest naprawdę świetna. Muszę przyznać, że trudno się nie zgodzić z tymi opiniami, ponieważ po przeczytaniu tej książki mam dokładnie takie samo zdanie.

Sieciaki to bardzo ważny projekt edukacyjny, który powstał z myślą o nauce dzieci bezpiecznego korzystania z Internetu. Nie tylko książki wchodzą w jego skład, ale również cała platforma internetowa sieciaki.pl, na której znadziesz więcej informacji dotyczących samego projketu jak i bezpieczeństwa w sieci.

Ale wracając do książki, Sieciaki. Tworzozmieniacz i Wielka Gala Fejmu jest kontynuacją przygód z pierwszego tomu, jednakże bez obaw można czytać ją bez lektury wcześniejszej części. Autor zadbał o to, aby z łatwością można było wejść w świat Sieciaków nawet od drugiego tomu. Przygoda zaczyna się od tego, że wstrętne Sieciuchy wydostały się z pułapki, w której zamknęła ich Sztuczna Inteligencja i zaczynają wdrażać swój okropny plan w życie.

Ponownie chcą zaatakować dzieci obiecując im mnóstwo subskrypcji, lajków, a co za tym idzie – fejmu. Promują dziwne i nic nie wnoszące do Internetu wyzwania, a do tego wypuszczają aplikację, która uzależnia, ponieważ oferuje użytkownikom zmienienie swojego wyglądu na taki, o jakim zawsze marzyli. Ciężko jest oprzeć się perspektywie poprawienia czegoś w swoim wyglądzie bez operacji plastycznych. Sieciaki i Sztuczna Inteligencja na szczęście w porę zauważa te działania i próbują wymyślić sposób na pokonanie wrednych Sieciuchów.

Książkę czyta się naprawdę lekko i przyjemnie. Pochłonęłam ją w jeden wieczór. Ma ciekawą fabułę i naprawdę wiele się w niej dzieje. Co ciekawe, autor zadbał o to aby czytenik szybko się nie nudził, dlatego też można liczyć na różne zwroty akcji. Dzięki temu książka gwarantuje dreszczyk emocji. Oczywiście nie zabraknie w niej również elementów humorystycznych.

Sieciaki to naprawdę świetna książka, która w przystępny sposób przedstawia jak świadomie i odpowiedzialnie korzystać z Internetu. Co więcej, przedstawia ona pułapki jakie czyhają na młodych użytkowników sieci, które dopiero wchodzą ten świat i dopiero uczą się jak się w nim zachowywać. Lektura Sieciaków jest świetnym wstępem do rozmów pomiędzy dzieckiem, a rodziacami i w oparciu o tą książkę, można w prosty sposób wyjaśnić dzieciom na co powinny uważać.

Osobiście jestem oczarowana tym tytułem i z pewnością zaopatrzę się we wcześniejszą część, aby mieć w Miłkowej biblioteczce oba tomy. Od siebie również mogę Wam ją śmiało polecić, pownieważ widać, że autor dobrze prześledził obecne trendy w Internetach i dobrał je tak, aby były jak najbardziej aktualne.

ZALETY KSIĄŻKI

  • przystępna treść,
  • ciekawa i wciągająca fabuła,
  • przedstawienie zagrożeń jakie czyhają na dzieci w sieci,
  • nauka świadomego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Sieciaki
TYTUŁ: Twarzozmieniacz i Wielka Gala Fejmu
AUTOR: Łukasz Wojtasik
WYDAWNICTWO: Muchomor
LICZBA STRON: 70
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: 
JĘZYK: polski
WIEK: 9+
CENA: ~ 17 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to