To już kolejny tom Smacznej bandy i emocji, który recenzjuję, ponieważ mój Szef jest ogromnym fanem tej serii. Tym razem poznajemy kolejnego bohatera jakim jest Domowa Pyra. Przygotuj się na emocjonującą podróż poza granice wygody własnej kanapy i poznaj historię, która z pewnością dotknie Twojego serducha!

Domowa Pyra skupia się na przygodach kartofelka o imieniu Pyra, który uwielbia komfort i wygodę swojej kanapy. Posiadając wszystkie niezbędne urządzenia i gadżety, nie musi wychodzić z domu, aby się bawić. Jednak wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia następuje przerwa w dostawie prądu, co zmusza Pyrę do wyjścia na zewnątrz.

Ta nieoczekiwana sytuacja staje się punktem zwrotnym dla naszego bohatera, który zaczyna dostrzegać, że istnieje wiele innych atrakcji poza granicami swojego domu. Wyruszając na zewnątrz, Pyra odkrywa piękno natury, spotyka nowych przyjaciół i doświadcza przygód, których nie mógłby doświadczyć, siedząc przed ekranami.

Podczas swojej podróży Pyra zdobywa nowe spojrzenie na życie i zaczyna doceniać wartość aktywności na świeżym powietrzu oraz interakcji z innymi. Fabuła książki skupia się więc na procesie odkrywania przez Pyrę równowagi między życiem online a rzeczywistością, oraz na znaczeniu kontaktu z naturą i otaczającym światem.

W miarę jak historia się rozwija, czytelnikowi ukazuje się nie tylko zabawna przygoda, ale również głębszy przekaz o znaczeniu życia w zgodzie z naturą i potrzebie odnalezienia równowagi między technologią a prawdziwym życiem.

Przekaz zawarty w Domowej Pyrze jest niezwykle aktualny i istotny w dzisiejszym świecie, gdzie coraz więcej osób, niezależnie od wieku, uzależnionych jest od technologii i spędza większość czasu przed ekranami. Książka stanowi swoisty apel do przebywania na świeżym powietrzu i odkrywania uroków życia poza domem.

Ogólnie rzecz biorąc, Domowa Pyra to nie tylko zabawna i pouczająca opowieść dla dzieci, ale także przemyślany przekaz dla dorosłych o potrzebie znalezienia równowagi między cyfrowym światem a rzeczywistością. Gorąco polecam tę książkę wszystkim, którzy poszukują lektury zarówno wciągającej, jak i inspirującej.

ZALETY KSIĄŻEK

  • porusza problem nadmiernego korzystania z technologii oraz braku równowagi między życiem online a realnym światem. Jest to temat szczególnie istotny w dzisiejszych czasach, co czyni książkę bardzo aktualną i pomocną w rozmowach na ten temat;
  • opowieść o przygodach Pyry jest pełna humoru, zabawnych sytuacji i nieoczekiwanych zwrotów akcji, co sprawia, że czytelnik z zaciekawieniem śledzi losy głównego bohatera;
  • ilustracje stworzone przez Pete’a Oswalda są kolorowe, pełne detali i wyjątkowo urocze. Dodają one głębi fabule i pomagają czytelnikowi lepiej wczuć się w emocje opisywanych scen;
  • zawiera ważny przekaz o konieczności znalezienia równowagi między czasem spędzanym przed ekranami a aktywnością na świeżym powietrzu. Jest to pouczająca lektura, która może pomóc dzieciom i dorosłym zrozumieć znaczenie kontaktu z naturą i zdrowego stylu życia;
  • przygody Pyry mogą inspirować czytelników do odkrywania świata poza granicami własnego domu oraz do doceniania prostych przyjemności, jakie niesie życie na świeżym powietrzu.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Smaczna banda i emocje
TYTUŁ: Domowa Pyra
AUTOR: Jory John
ILUSTRACJE: Pete Oswald
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: edukacyjne, o emocjach
WIEK: 3-7 lat
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tej recenzji.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to