Miłosz bardzo lubi wszystko co związane jest ze zwierzętami i wszelkiego rodzaju… pojazdami. Na szczęście, w naszej domowej biblioteczce jest sporo książek w tej tematyce więc ich czytanie nas szybko nie nudzi.

Osobiście wolę wyszukiwanki, ponieważ zawsze mogę wymyślać do nich najróżniejsze historyjki i razem z Miłoszem śledzimy losy poszczególnych postaci. Najnowszymi książkami w naszej kolekcji są Samoloty i Auta od wydawnictwa Babaryba, których bohaterowi są bardziej szaleni niż ci, których dotychczas mieliśmy okazję poznać. 🙂

KILKA SŁÓW O TEJ SERII

Autorem tej zwariowanej serii jest Stephen Lomp, który znany jest z tworzenia niesamowitych książek dla dzieci. Jakiś czas temu „napisał” całą serię, składającą się z 4 książek:

  • Samoloty,
  • Auta,
  • Pociągi,
  • Na budowie.

Akacja wszystkich książek ma miejsce w wymyślonym przez autora miasteczku, które nazywa się Sprężyna Zdrój i naprawdę wiele się w nim dzieje! 😀

DLA KOGO SĄ TO KSIĄŻKI?

Wszystkie książki z tej serii przeznaczone są dla dzieci powyżej 2 roku życia. Mój Miłosz co prawda jeszcze nie osiągnął tego wieku, ale już powoli zaczynamy naszą przygodę z tymi wyszukiwankami.

ZALETY KSIĄŻEK

  • ogromne wielostronicowe ilustracje, na których wiele się dzieje,
  • w książkach znajduje się cała masa najróżniejszych pojazdów,
  • ilustracje są trochę „komputerowe” i na pewno nie realistyczne,
  • postaciami są uczłowieczone zwierzęta, które robią wiele zabawnych rzeczy,
  • na końcu książki znajduje się spis wszystkich postaci, których losy można śledzić na poszczególnych rozkładówkach,
  • spory format książek i kartonowe strony zapewnia wygodne „czytanie” i opowiadanie najróżniejszych historii.

Auta

Mały czytelnik rozpoczyna swoją przygodę ze światem aut od wizyty w mieście. To właśnie to tłoczne miejsce znajduje się na całej rozkładówce. W mieście wiele się dzieje. Mamy tu strażaków gaszących pożar, zbliżający się na stację pociąg oraz mini targ ze świeżymi owocami i kwiatami. Wprawne oko, zauważy również przygotowującą się do odjazdu karetkę!

Kolejna rozkładówka przedstawia teoretycznie spokojniejsze przedmieścia, ale i tam dość wiele się dzieje! Mamy tam duże maszyny budowlane, które przygotowują grunt pod budowę, a tuż obok robi się nowa droga. Nie przeszkadza to jednak mieszkańcom w ich codziennych obowiązkach i relaksowaniu się. Wszystko to dzieje się tuż obok zakorkowanej autostrady.

Następne strony, nadal zawierają zakorkowaną drogę, która tym razem dodatkowo jest zablokowana przez przewróconą przyczepę pełną piłek. Tuż obok drogi, trwają sianokosy i widzimy tam „uwijających” się mieszkańców i wielki kombajn! Oprócz niego, mały czytelnik może obserwować tam inne pojazdy przydatne na roli. Na tej rozkładówce, po prawej stronie, możesz zobaczyć również stację paliw.

Ostatnie strony to prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji! Tam się dzieje naprawdę dużo! W końcu wyjaśnia się dlaczego autostrada jest zakorkowana – wszyscy zmierzają na Grand Prix! Na torze można zobaczyć wiele szalonych samochodów, nie tylko wyścigowych! 😀 Oprócz tego toru, obok znajduje się mniejszy – po którym śmigają quady! Tym wszystkim wyścigom przyglądają się zaciekawieni, którzy ulokowali się na jachtach i łodziach w pobliskim porcie!

Jeśli chodzi o postaci jakie się tu przewijają, to czytelnik podczas lektury może śledzić losy aż 12 osób! Mamy tam Jeżyka Jurcia, Lwice Formułowiczkę, policjantkę Kiki i Babcię Pudel, a to ciągle nie wszyscy bohaterowie! 😀

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: Auta
AUTOR: Stephan Lomp
WYDAWNICTWO: Babaryba
LICZBA STRON: 10
ROK WYDANIA: 2013
KATEGORIA: obrazkowe
WIEK: 2 – 7
CENA: ~20 zł
LINK DO KSIĄŻKI: http://bit.ly/Auta_BABARYBA

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Samoloty

W Samolotach, czytelnik swoją przygodę rozpoczyna od rozkładówki przedstawiającej terminal oraz parking. Jak to w realnym życiu bywa, w takich miejscach jest dość tłoczno, więc i tutaj nie mogło być inaczej. Możemy tu śledzić pasażerów, którzy dopiero co przybywają na lotnisku, czekają na odprawę, nadają bagaż, przechodzą kontrolę celną i oczekują już na swój lot. Pracownicy lotniska mają całą masę pracy, ponieważ walizki nie chcą z nimi współpracować, a rzeczy które się w nich znajdują, leżą na ziemi.

Kolejna rozkładówka przedstawia moment, w którym już za chwile samoloty oderwą się od ziemi, ale zanim to nastąpi, to niektóre podniebne maszyny muszą zostać jeszcze zatankowane, a ostatni pasażerowie muszą zająć swoje miejsca. Czytelnik może tutaj obserwować najróżniejsze samoloty, które nie tylko przewożą ludzi, ale również przedmioty i przesyłki.

Na niebie jest jeszcze tłoczniej niż na samym lotnisku, ponieważ do maszyn dołączyły również… ptaki, dla których jest to najbardziej oczywisty sposób przemieszczania się. Muszą one jednak uważać na przeróżne maszyny – wielkie samoloty pasażerskie, szybowce, a nawet odrzutowiec!

Ostatnia rozkładówka przedstawia lotnisko znajdujące się w jakimś egzotycznym i ciepłym kraju. Turyści mogą wygrzewać się na plaży lub pływać w morzu. Na tym lotnisku wylądowało kilka samolotów o różnych rozmiarach, a co więcej, tuż obok pasów startowych wybuchł pożar i specjalny samolot ratunkowy zajmuje się jego ugaszeniem.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: Samoloty
AUTOR: Stephan Lomp
WYDAWNICTWO: Babaryba
LICZBA STRON: 10
ROK WYDANIA: 2013
KATEGORIA: obrazkowe
WIEK: 2 – 7
CENA: ~20 zł
LINK DO KSIĄŻKI: http://bit.ly/Samoloty_BABARYBA

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to