Jestem OGROMNĄ fanką Pottera i muszę przyznać, że to jedyna seria, którą mogę czytać co jakiś czas bez względu na to, że znam to całe uniwersum bardzo dokładnie. No nic na to nie poradzę, że ten klimat ma w sobie coś takiego, że mnie mocno przyciąga.

Poza tym, jestem przekonana o tym, że sowa z moim listem do Hogwartu gdzieś się po prostu zgubiła więc za jakiś czas na pewno dostanę kolejny! 😀 A jak nie ja, to Miłosz z pewnością!

Ale do brzegu, bo jak zwykle odbiegam od tematu. W dzisiejszym wpisie, przedstawiam Ci pierwszą elektroniczną grę, jaką mam w kolekcji. No i oczywiście jest w temacie Pottera <big heart>. Jest to Harry Potter i Magiczny Quiz, który ma za zadanie sprawdzić Twoją wiedzę dotyczącą uniwersum wykreowanego przez Rowling.

Osobiście, wielbię, tak samo jak Miłosz (chociaż jego bardziej cieszy samo klikanie i dźwięki jakie wydobywają się z gry, niż sama gra)! 😀

Zapraszam do recenzji 🙂

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

W dość sporych rozmiarów pudełku w kształcie heksagonu, znajdują się tak na dobrą sprawę tylko dwie rzeczy – instrukcja i złotą plastikową grę z 6 sześcioma przyciskami. Cztery z nich przedstawiają herby poszczególnych domów w Hogwarcie, czyli Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff and Slytherin, a dwa pozostałe złoty i srebrny służą do udzielania odpowiedzi na zasadzie PRAWDA / FAŁSZ.

CEL, PRZYGOTOWANIE I ZASADY GRY

Cel gry jest banalnie prosty i jedyne co trzeba zrobić to zdobyć Puchar Domów. Każdy gracz rozpoczyna grę z 200 punktami i poprzez udzielanie odpowiedzi, może ten wynik zwiększyć lub zmniejszyć.

PRZYGOTOWANIE

Tym razem tak na dobrą sprawę nie ma co tu jakoś wybitnie przygotowywać. Wystarczy, że wyciągniesz grę z pudełka, sprawdzisz czy znajdują się w niej baterie (3 baterie AA), przesuniesz przycisk na ON i możesz grać 🙂

ZASADY

Zasady są banalnie proste i aby móc cieszyć się rozgrywka to tak na dobrą sprawę wcale nie potrzebujesz czytać instrukcji, ponieważ Dumbledore, który prowadzi rozgrywkę o wszystkim doskonale informuje graczy, ale nie byłabym sobą, gdybym choć w skrócie nie przedstawiła Ci o co chodzi w tej grze.

Tuż po uruchomieniu gry, każdy z uczestników wybiera swój dom poprzez przyciśnięcie w odpowiednie godło. Gdy już to zrobicie, wybieracie poziom gry:

  • początkujący (godło Gryffindoru),
  • ekspercki (godło Slytherinu).

Niezależnie od wybranego poziomu, rozgrywka trwa dwie tury. W pierwszej z nich, to dyrektor wybiera, który gracz ma udzielić odpowiedzi na pytanie. Srebrny przycisk to fałsz, a złoty do prawda. W drugiej rundzie z kolei liczy się szybkość. Kto pierwszy przyciśnie przycisk z godłem swojego domu, może liczyć na możliwość udzielenia odpowiedzi na pytanie.

Za każdą poprawną odpowiedź gracze mogą zdobyć dla swojego domu 10 punktów, ale jeśli powinie się komuś noga, to niestety traci on 20 punktów.

ZAKOŃCZENIE

Gra kończy się po drugiej turze i zwycięzcą zostaje gracz, któremu udało się zebrać największą ilość punktów.

RODZAJE PYTAŃ

W grze Harry Potter i Magiczny Quiz znajdziesz aż 1000 pytań, dzięki którym będziesz mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat świata czarodziejów. W quzie autorzy przygotowali zagadki dotyczące praktycznie każdej postaci. Dyrektor zapyta Cię o swoje pełne imię, kolor sowy Harry’ego czy efekt działania najróżniejszych zaklęć, które pojawiały się w książkach. Na każde z nich gracze mogą odpowiedzieć tylko PRAWDA / FAŁSZ.

CZAS ROZGRYWKI

Czas jaki trzeba poświęcić na rozgrywkę to około 15-20 minut.

DLA KOGO JEST TA GRA?

Gra z pewnością będzie prawdziwą gratką dla wszystkich fanów Harrego Pottera. Sama mega się nią jarałam i co chwilę grałam sama ze sobą 😀 Co więcej, Harry Potter i Magiczny Quiz może być potraktowana zarówno jako gra familijna jak i imprezowa, podczas tematycznych spotkań 🙂

PLUSY I MINUSY

ZALETY GRYNIEKONIECZNIE WADY
+ gra dedykowana jest 4 graczom, ale bez obaw można zagrać w większej grupie osób, wystarczy tylko podzielić się na drużyny,
+ ogromna ilość pytań, dzięki którym rozgrywki nie są monotonne,
+ całkiem ładne wykonanie.

– / + po pewnym czasie reakcje dyrektora stają się lekko monotonne i bardziej drażnią graczy niż ich cieszą,
– brak regulacji głośności.

MOJA OPINIA

Osobiście, moje Potterowe serducho bije za każdym razem mocniej, gdy gram sama ze sobą (Dawid nie jest aż takim fanem młodego czarodzieja jak ja, ale czasem dołącza do rozgrywki), więc Harry Potter i Magiczny Quiz ma u mnie szczególne miejsce w kolekcji.

Po kilkunastu partiach pytania nadal się nudzą, ale przydługie docinki lub pochwały Albusa już tak. Czasem aż się prosi o przycisk „POMIMŃ” 😀 Poza tym, bardzo cenię sobie to, że jest to gra elektroniczna i nie jest zapakowana w ani jeden kawałek folii – wiem, że niektórzy sobie to cenią, więc chciałam o tym wspomnieć 🙂

Ode mnie, subiektywnie bardzo wysoka ocena! 😀 Szkoda, że nie mam jej w wersji anglojęzycznej, ponieważ uczniowie oszaleli by na jej punkcie tak jak ja! 😀

INFORMACJE O GRZE

MECHANIKA: quiz, pytania i odpowiedzi
TYP GRY: familijne,
WYDAWNICTWO: Rebel
ROK WYDANIA: 2021
LICZBA GRACZY: 2 – 4
WIEK GRACZY: 8+
CZAS ROZGRYWKI: 15 – 20 min
CENA: ~ 100 zł
LINK DO GRY: http://bit.ly/HarryPotterIMagicznyQuiz

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ GRĘ W DOBREJ CENIE

Miłej rozgrywki!

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem:

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to