Witaj w magicznym świecie Miasta Gwiezdnego Pyłu, gdzie tajemnice splatają się z magią, a niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem. To będzie niezwykła podróż przez strony tej wciągającej książki.

Już od pierwszych stron zostaniesz porwany w wir wydarzeń, których tajemnicza atmosfera nie pozwoli Ci się oderwać od lektury. Przygotuj się na emocjonującą przygodę, która przyniesie Ci niezapomniane doznania literackie i zanurzysz się w świat pełen tajemnic i niebezpieczeństw.

Miasto Gwiezdnego Pyłu to opowieść o długach spłacanych przez rodzinę Everlych wobec tajemniczej Penelopy, za coś, co już dawno zostało zapomniane. Penelopa, wieczna i bezlitosna, staje się niemal niezwyciężona i nie do pokonania. Gdy lata temu Marianne Everly zniknęła w poszukiwaniu sposobu na złamanie klątwy, Penelopa zażądała albo Marianne, albo jej córki, Violet, jako rekompensatę.

Violet, ukrywana przez swoich wujków w nadziei na zachowanie jej bezpieczeństwa, musi teraz albo znaleźć swoją matkę, albo sama złamać klątwę, by uwolnić się od Penelopy. Ale czy Penelopa pozwoli jej odejść?

W tle pojawia się także Aleksander, asystent Penelopy, do którego Violet nieświadomie się zwraca. Czy będzie on jej sprzymierzeńcem czy zdrajcą?

Książka ma wiele zalet, które przyciągną uwagę czytelników poszukujących fascynującej i mistycznej opowieści. Przede wszystkim, oferuje ona unikalny świat pełen magii i tajemnic, który wciąga czytelnika od pierwszych stron. Proza autorki, choć niosąca ze sobą nutę eteryczności, potrafi doskonale oddać atmosferę i głębię przedstawionego świata, zapewniając czytelnikowi niezapomniane doznania. Ponadto, opowieść jest pełna niespodziewanych zwrotów akcji i intrygujących wątków, które trzymają czytelnika w napięciu aż do samego końca.

Postacie, mimo pewnych mankamentów, są dobrze wykreowane i rozwijają się wraz z fabułą, co pozwala czytelnikowi łatwo się z nimi utożsamić i współodczuwać ich emocje. Dodatkowo, książka porusza uniwersalne tematy takie jak miłość, poświęcenie i odwaga, co nadaje jej głębi i znaczenia. Warto również docenić pomysłowość autorki w kreacji niezwykłych wydarzeń i miejsc, które tworzą fascynujący i niezwykły świat.

Miasto Gwiezdnego Pyłu to absolutnie wciągająca książka, która mnie pochłonęła od pierwszych stron i nie pozwoliła mi się oderwać. Fabuła pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji, które trzymają czytelnika w napięciu do samego końca. Styl autorki jest naprawdę świetny, co doskonale oddaje atmosferę magicznego świata, w którym rozgrywa się historia.

Postacie, mimo pewnych mankamentów, są dobrze wykreowane i rozwijają się wraz z fabułą, co pozwala czytelnikowi łatwo się z nimi utożsamić i współodczuwać ich emocje. Całość tworzy niezapomnianą podróż przez świat pełen tajemnic i niebezpieczeństw, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury fantasy.

ZALETY

  • zachwyca unikalnym światem i mistyczną atmosferą;
  • pełna niespodziewanych zwrotów akcji;
  • postacie rozwijają się wraz z fabułą;
  • porusza uniwersalne tematy, dodając głębi historii;
  • Pomysłowość autorki w kreacji wydarzeń i miejsc jest niezwykła.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA:Georgia Summers
TŁUMACZENIE: Ewa Bobocińska
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 368
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: fantasy
JĘZYK: polski
WIEK: 15+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to