Na początku, pozwól, że wyjaśnię Ci skąd wziął się pomysł na tego bloga. Długo zastanawiałam się w jaki sposób mogę spisać wszystkie moje pomysły na lekcje, tak aby mi się gdzieś nie zawieruszyły. Niestety zeszyty i inne notatki nie zdały u mnie egzaminu, dlatego zdecydowałam się na założenie bloga.

Poprzez moje wpisy, chciałabym pokazać Ci, że z każdej rzeczy możesz zrobić użytek i wszystko może stać się dla Ciebie edukacyjną inspiracją. Sama podczas nauczania, często korzystam z gotowych materiałów, ale zazwyczaj staram się znaleźć ich dodatkowe zastosowanie na lekcjach. Mam nadzieję, że moje pomysły przypadaną Ci do gustu.

Jako że moja ścieżka zawodowa zaczęła się zmieniać, tak samo stało się i nadal się dzieje z blogiem. Jest on niejako odzwierciedleniem tego czym aktualnie się zajmuję. Dlatego też chciałabym w tym miejscu przybliżyć Ci, jakie treści możesz tu znaleźć.

POMYSŁY NA LEKECJE BEZ KSERÓWEK

Pierwsze wpisy są głównie poświęcone pomysłom na ciekawe lekcje, dzięki którym będziesz mógł zapomnieć o, tak nielubianych przeze mnie (i chyba przez większość uczniów), kserówkach. Pamiętam, że gdy sama byłam uczennicą, miałam dość takiej formy nauki, ponieważ do mnie kompletnie nie przemawiała i nie trafiała. W momencie gdy postanowiłam zostać nauczycielką, stwierdziłam, że nie będę jedną z tych osób, która katuje uczniów milionem kserówek. Bardzo chciałam sprawić, żeby nauka angielskiego była dla nich przyjemna, ciekawa i angażująca. 

Dlatego na blogu znajdziesz wiele pomysłów na pracę w grupach i parach, która jest świetnym narzędziem do nawiązywania relacji, a także ćwiczenia komunikacji w języku obcym. Dodatkowo, możesz zapoznać się z wieloma aktywnościami, do których będziesz potrzebował tylko jednej wybranej przez siebie pomocy dydaktycznej – np. patyczków laryngologicznych, kostek obrazkowych czy stworzonych przeze mnie kart taboo.

RECENZUJĘ:

Podręczniki lub książki związane z edukacją uczniów. Jako, że często korzystam z typowych belferskich książek, to od czasu do czasu zajmuję się ich recenzowaniem.

Od wielkiego dzwonu, zdarza mi się również opisywać gry edukacyjne, jednak zdecydowanie sama wolę je dla Ciebie tworzyć 🙂

POCHŁANIAM KSIĄŻKI

Od dzieciaka uwielbiałam czytać, więc pójście w tą stronę na blogu było tylko kwestią czasu. Uważam, że nic tak dobrze nie rozwija człowieka jak właśnie czytanie. A, że jestem osobą, która lubi się doskonalić i zależy mi na rozwoju moich umiejętności, to postanowiłam dzielić się z Czytelnikami tym, co aktualnie czytam. Staram się również pisać recenzje poszczególnych książek, tak aby inne osoby również mogły na tym skorzystać.

TEMATYCZNE ZESTAWIENIA PIOSENEK DLA DZIECI

Na moim blogu znajdziesz również wiele wpisów, które są tematycznymi zestawieniami piosenek dla najmłodszych uczniów. Bardzo lubię tworzyć taką bazę utworów, ponieważ mi samej jest mi wygodniej przeszukać bloga, niż jutjuba. Dlaczego tak jest? Powód jest prosty – nie tracę czasu na przesłuchiwanie wszystkiego! 😀

TWORZĘ AUTORSKIE (I DARMOWE) MATERIAŁY

Nie jest to wiodąca tematyka moje bloga, jednakże, od czasu do czasu udaje mi się stworzyć jakieś materiały do pobrania, którymi się tutaj z Tobą dzielę. Zazwyczaj tworzę własne „pomoce”, gdy nie znajdę na innych blogach tego, co akurat potrzebuję. Ewentualnie, gdy wpadnę na jakiś genialny pomysł lub grafiki, od których nie sposób oderwać wzroku.

ALE…

to nie koniec treści, które możesz znaleźć na tej stronie. Pisanie tak bardzo mi się spodobało, że zaczęłam wychodzić niejako poza strefę nauczycielską. Jak już pewnie zauważyłeś zdarza mi się pisać o serialach i filmach, które można w sumie podciągnąć pod treści nauczycielskie, jednakże postanowiłam zrobić dla nich osobną kategorię, tak aby wszystko było w jednym miejscu.

Dodatkowo, często podróżujemy z Mężem. W sumie zawsze są to krótkie, ale intensywne wyjazdy, z których zawsze wiele wynoszę i przywożę masę zdjęć. Aby niektóre ciekawe dla mnie fakty nie uciekły mi z głowy, postanowiłam zacząć je spisywać w formie wpisów na blogu, ponieważ może kogoś to zainteresuje.

W tym momencie nie pozostaje mi już nic innego niż tylko zaprosić Cię do buszowania po moim blogu! 🙂

Have fun!