Wszystko zaczęło się od samego opisu – już wtedy wiedziałam, że ta książka będzie czymś wyjątkowym. Kołatanie Artura Żaka przyciągnęło mnie swoją tajemniczą atmosferą, a wzmianki o wierzeniach słowiańskich dodatkowo podgrzały moje zainteresowanie. Nie mogłem się doczekać, aż ta fascynująca powieść trafi w moje ręce. Od samego początku miałem przeczucie, że to będzie lektura, która wciągnie mnie na długie godziny czytania.

Czy tak było? Czytaj dalej aby się przekonać! 😀

Dziewiętnastoletni Piotr spędza wakacje na wsi u swojej niedawno owdowiałej babci. Przygotowuje się do egzaminu na studia, a pobyt na wsi ma być okazją do nauki oraz wsparciem dla babci w trudnych chwilach po stracie męża. Jednakże, spokojne życie na wsi zostaje zachwiane, gdy Piotr zaczyna dostrzegać tajemnicze zjawiska, które wydają się być związane z przekonaniami i wierzeniami babci.

Piotr stopniowo dostrzega, że w domu babci dzieją się rzeczy niezwykłe – od widzeń ducha jego dziadka, Bronka, po mroczne wycie wilka, które wywołuje u niego dreszcze. Pomimo początkowego sceptycyzmu, Piotr coraz bardziej zaczyna wierzyć w istnienie sił nadprzyrodzonych i ich wpływ na rzeczywistość.

W miarę jak Piotr zgłębia tajemnice rodziny i wsi, czytelnik poznaje historię Bronka, który po śmierci nadal pozostaje blisko swoich bliskich, starając się chronić ich przed nieszczęściem. Powieść prowadzi nas przez labirynt wspomnień i tajemnic, odsłaniając stopniowo kulisy życia rodziny i historii wioski.

Kołatanie ma wiele zalet, co sprawia, że zasługuje na uwagę czytelników. Przede wszystkim warto podkreślić niezwykłą atmosferę, którą autor potrafi stworzyć poprzez połączenie realizmu magicznego z elementami słowiańskich wierzeń i tradycji. Ta unikalna mieszanka sprawia, że czytelnik zostaje wciągnięty w świat tajemnic i napięcia, co czyni lekturę niezwykle fascynującą i porywającą.

Kolejną zaletą tej książki jest świetnie wykreowana fabuła, która prowadzi czytelnika przez labirynt wspomnień i tajemnic, odsłaniając stopniowo kulisy życia rodziny i historii wioski. Powieść porusza także ważne tematy, takie jak wiara, tradycja, relacje międzyludzkie oraz zmiany społeczne, co sprawia, że czytelnik może zastanawiać się nad głębszymi kwestiami.

Nie można pominąć także doskonale wykreowanych postaci, które są głębokie i wielowymiarowe, co sprawia, że czytelnik może się z nimi utożsamiać i emocjonalnie zaangażować w ich losy. Ponadto, książka ma przemyślane tempo narracji, które pozwala na stopniowe odkrywanie tajemnic i rozwijanie się wątków, co utrzymuje czytelnika w napięciu przez całą lekturę.

Ostatnią, lecz nie mniej istotną zaletą tej książki jest piękne i oryginalne wydanie, które sprawia, że sama lektura staje się przyjemnością estetyczną. Twarda oprawa, malowane brzegi i starannie wykonana grafika dodają tej książce dodatkowego uroku i sprawiają, że warto sięgnąć po nią nie tylko ze względu na treść, ale także ze względu na jej wyjątkowy wygląd.

Kołatanie to absolutnie rewelacyjna lektura, która wciąga od pierwszych stron i trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. Ta świetnie napisana książka, przesiąknięta tajemnicą i realizmem magicznym, pochłonęła mnie na tyle, że nie mogłem się od niej oderwać przez kilka dni. Fabuła pełna zagadek, głęboko wykreowane postaci oraz przemyślane tempo narracji sprawiły, że każda strona tej książki była dla mnie czystą przyjemnością. Gorąco polecam Kołatanie wszystkim, którzy chcą zapomnieć o codzienności 🙂

ZALETY KSIĄŻKI

  • to fascynująca mieszanka realizmu magicznego i słowiańskich wierzeń;
  • atmosfera napięcia i tajemnicy wciąga od pierwszych stron;
  • fabuła ukrywa wiele zagadek, stopniowo odsłanianych przez głęboko wykreowane postaci;
  • tempo narracji pozwala na pełne zanurzenie się w historii;
  • absolutnie przepiękne wydanie dodaje uroku i zachęca do lektury nie tylko treścią, ale także wyglądem.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

PEŁNY TYTUŁ: Pyszne przypadki. Niewiarygodne historie słynnych dań
AUTOR: Artur Żak
WYDAWNICTWO: Dobra Literatura
LICZBA STRON: 352
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: literatura piękna
JĘZYK: polski
WIEK:  +
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to