Gdy tylko zobaczyłam na instargramie Dwóch Sióstr post z książką Z pozdrowieniami, Żyrafa, to od razu się nią zachwyciłam. Biło z niej takie ciepło i spokój. Muszę przyznać, że bardzo mi się spodobała.

Gdy do mnie dotarła, od razu wzięłam się za lekturę i pochłonęłam ją kilkakrotnie tego samego dnia. Byłam, i z resztą nadal jestem, pod jej ogromnym wrażeniem. Według mnie, jest to idealny przykład książki dla dzieci, który zachwyci i oczaruje także ich rodziców. Szczerze mówiąc, w mojej opinii, przebija nawet ponadczasowego Małego Księcia 😀

KIM SĄ AUTORZY?

Autorką książki jest Japonka – Megumi Iwasa. Jest to jej pierwsza książka dla dzieci, która podobno się jej przyśniła. Na codzień mieszka w Tokio, gdzie studiowała projektowanie graficzne.

Ilustracje to sprawka niemieckiego artysty i autora książek dla dzieci, Jörg Mühlera, którego możesz kojarzyć z serii książek o króliczku., którą znają chyba wszystkie małe dzieci.

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?

Z pozdrowieniami, Żyrafa to książka opowiadająca o samotności i o poszukiwaniu przyjaźni. Żyrafa mieszka na sawannie i jest samotny. Pewnego dnia, postanawia napisać list aby odnaleźć przyjeciala. Żyrafa prosi o wysłanie listu Pelikana, który postanowił zostać listonoszem. List ma zostać dostarczony aż za horyzont, do pierwszego zwierzęcia, jakie Pelikan tam zobaczy. List trafia w ręce Pingwina, który mieszka na Wielorybim Przylądku. Zwierzęta wymieniają listy i szybko się zaprzyjaźniają.

BOHATEROWIE

Tytułowym bohaterem jest Żyrafa, któremu doskwiera samotność i się nudzi. Co więcej, jest bardzo ciekawy świata i innych zwierząt za horyzontem. Tak poznaje Pelikana, który postanawia dostarczyć ten list za horyzont i dzięki temu, spotyka Fokę, która jest listonoszką w tamtych stronach. To ona doręcza list Pingwinowi, który jest uczniem Wieloryba.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA

Z pozdrowieniami, Żyrafa to książka dla dzieci, którzy mają 4 lata. Z pewnością docenią prostotę opowieści i urocze ilustracje. Co więcej, uważam, że to fantastyczna książka dla dorosłych! Oni również będą czytali ją z uśmiechem na ustach, tak samo wielkim jak ich pociechy.

ZALETY KSIĄŻKI

Przede wszystkim, ogromną zaletą tej książki jest jej prosta historia, która wzrusza i bawi. Co więcej, mali czytelnicy dowiedzą się czym jest samotność i prawdziwa przyjaźń. Zobaczą jak wiele mogą odkryć jeśli się tylko zdobędą na odwagę i dadzą ponieść wyobraźni. Jest to absolutnie przepiękna książka o zawieraniu przyjaźni.

Kolejną rzeczą, która mnie całkowicie ujęła jest sposób komunikacji pomiędzy poszczególnymi zwierzętami. Są one dla siebie tak wyrozumiałe i empatyczne, że ma się chęć do nich dołączyć i z nimi zaprzyjaźnić.

Nieskomplikowane ilustracje, tylko dopełniają treść książki i podkreślają jej prostotę. Osobiście, najbardziej rozczulałam się, gdy patrzyłam na listy, które do siebie pisali Żyrafa z Pingwinem.

REASUMUJĄC…

Zacznę od tego, że ta książka jest tak genialna w swojej prostocie, że czytałam ją kilkakrotnie z prawdziwą przyjemnością. Co więcej, jestem przekonana, że będę do niej często wracać. Czymś co najbardziej utkwiło mi w pamięci było wytłumaczenie, jak Wieloryb został profesorem. Przyznam, że bardzo mnie to rozśmieszyło 😀

Polecam zapoznać się z tą naprawdę wybitną książką, która porusza tak ważne tematy i zachęca dzieci to bycia odważnym i kreatywnym.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ ORYGINAŁU: Boku wa Africa ni Sumu Kirin to Iimasu
AUTOR: Megumi Iwasa
ILUSTRACJE: Jörg Mühle
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 104
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: dla dzieci
JĘZYK: polski
WIEK:  4+
CENA: ~ 25 zł
LINK DO KSIĄŻKI: http://bit.ly/ZPozdrowieniamiZyrafa

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Po więcej zdjęć zapraszam na mojego książkowego instagrama @bookladanki

https://www.instagram.com/p/CGZh9GDFSCv/

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to