Co prawda animowana Masza i Niedźwiedź nie cieszą się u Szefa już taką popularnością jak kiedyś, ale nadal chętnie sięga po książki z tymi bohaterami. Dlatego też skusiłam się na nowość w serii książeczek z magnesami, której głównymi bohaterami są właśnie Masza i jej zwierzęcy przyjaciele.

Podobnie jak w przypadku pozostałych tytułów z tej serii np. Bing. Zabawa w parku również i tutaj nie ma żadnych postaci na rozkładówkach. Jest to celowy zabieg, dzięki któremu to czytelnik będzie decydował kto wystąpi na konkretnych stronach. Myślę, że śmiało mogę stwierdzić, że przypomina to trochę teatr 😀

A skoro o bohaterach mowa, to na dole znajdziesz 10 magnesów z postaciami. Oprócz tytułowych bohaterów, czyli Maszy i Niedźwiedzia, znajdziesz tam leśne zwierzaki (Wilki, Zająca, Niedźwiedzia Siłacza i Niedźwiedzicę), mieszkającą na podwórku u Maszy świnkę Rosie oraz dwóch przyjaciół – Pingwina i Pandę.

W książce, oprócz znanych i lubianych postaci na magnesach, umieszczono również wszystkie znane mały widzom miejsca. Podczas lektury, znajdziesz tu chatkę niedźwiedzia i podwórko wokół niej, pobliski las, polanę ze starą karetką, w której mieszkają wilki oraz pokój Maszy.

Bardzo lubię takie angażujące książki tym bardziej, że w przypadku Z wizytą w lesie rodzic i dziecko mają kilka możliwości wykorzystania tego tytułu. Można odtwarzać sytuacje opisane na rozkładówkach lub dać się ponieść wyobraźni i tworzyć własne historyjki. Dzięki temu rozwija się kreatywność i wyobraźnia. Ponadto, można wspólnie wymyślić własne scenki, aby odegrać je na stronach tej książki. Z wizytą w lesie daje naprawdę sporo frajdy podczas czytania i „czytania” 😀

ZALETY KSIĄŻKI

  • 8 magnesów z postaciami z bajki oraz ich wygodne przechowywanie,
  • kartonowe strony,
  • możliwość tworzenia własnych i niepowtarzalnych ilustracji,
  • duży i wygodny format książki,
  • umieszczenie podpowiedzi w książce nakierowujących na ułożenie postaci.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Masza i Niedźwiedź
CYKL: Książka z magnesami
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 10
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: dla dzieci, aktywizujące
JĘZYK: polski
WIEK: 3 – 7 lat
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to