Dziś zapraszam Cię w podróż przez czarodziejskie strony Nocowanki w Egipcie, gdzie każda strona jest bramą do magicznego świata starożytnego Egiptu. Chcę Cię przekonać, że ta książka to nie tylko lektura, to przygoda, która wciąga i fascynuje każdego, kto zechce zgłębić sekrety tej tajemniczej cywilizacji.

Fabuła książki przenosi nas w czasie i przestrzenię do starożytnego Egiptu, gdzie główni bohaterowie, razem z czytelnikami i ich kotkiem, wyruszają na niezwykłą nocowankę. Zostają gośćmi rodziny pracującej dla samego faraona. To niezwykłe doświadczenie pozwala nam poznać życie codzienne ówczesnych mieszkańców doliny Nilu – od ich zwyczajów i wierzeń po sposób spędzania czasu. Dowiadujemy się, dlaczego piwo było powszechnym napojem, dlaczego wszyscy golili głowy i malowali oczy, oraz o nietypowych składnikach chleba.

To nie tylko podróż w czasie, ale również wiedza przekazywana w sposób przystępny i interesujący dla dzieci. Hieroglify, które kiedyś mogły wydawać się tajemnicze, odsłaniają swoje znaczenie, a fakty historyczne stają się jasne jak słońce na egipskim niebie. Autorzy tej książki nie tylko edukują, ale również bawią, tworząc atmosferę przygody i odkrywania.

Nocowanka w Egipcie to prawdziwe arcydzieło literatury dziecięcej. Nie tylko wciąga i fascynuje, ale również uczy poprzez zabawę. Bogato ilustrowane strony sprawiają, że czytelnik jest wręcz wciągnięty w malownicze krajobrazy i kolorowe obrazy starożytnego Egiptu. To niezwykłe doświadczenie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które mogą nie tylko poznać historię, ale również zainspirować się do dalszych poszukiwań.

Ponadto, bogate ilustracje sprawiają, że czytelnik jest wciągnięty w malownicze krajobrazy i barwne sceny z życia codziennego starożytnego Egiptu, co dodatkowo podnosi atrakcyjność lektury. Książka doskonale łączy edukację z zabawą, inspirując dzieci do dalszych poszukiwań i odkryć historycznych. To wartościowa lektura, która nie tylko bawi, ale także pobudza ciekawość i rozwija wyobraźnię czytelników.

Osobiście uważam, że pomysł jest naprawdę świetny, a Szef z radością przysłuchiwał się egipskim opowieścią 🙂

ZALETY

  • fascynująca podróż w czasie;
  • przystępna i interesująca forma przekazu wiedzy;
  • bogate ilustracje, które wciągają czytelnika;
  • połączenie edukacji z zabawą;
  • inspiracja do dalszych poszukiwań i odkryć historycznych.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL:
Chcę wiedzieć
AUTORKA: Timothy Knapman
ILUSTRACJE: Matt Robertson
TŁUMACZENIE: Max Suski
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 52
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA:
JĘZYK: polski
WIEK: 5+
CENA: ~ zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tej recenzji.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to