Zawsze chciałam nauczyć się rysować, ale na przestrzeni lat pogodziłam się z tym, że nie mam do tego talentu. Jednakże ostatnio coraz częściej próbuję się przełamać, ponieważ rysowanie przydaje mi się w pracy nauczyciela. Ba! Za jakiś czas będę również rysowała dla Miłosza i uważam, że to już najwyższy czas na poprawienie moich słabych umiejętności artystycznych 😀

Wydawnictwo Wilga, wypuściło ostatnio dwa poradniki, dzięki którym rysowanie ma się stać prostsze. Szczerze mówiąc, bardzo mnie to ucieszyło, ponieważ przedmioty, które umieściła w tych książkach autorka są bardzo proste i nieskomplikowane, a takie rysunki lubię najbardziej! 🙂

KIM JEST AUTORKA?

Autorką obu książek jest Ewelina Protasewicz, która w sieci działa jako Rysopisy. Jest logopedą i pedagogiem, dzięki czemu wie w jaki sposób zilustrować myśli czy poszczególne słowa, tak aby trafiły nie tylko do uczniów. Ewelina zajmuje się również tworzeniem pomocy naukowych dla dzieci, rodziców i nauczycieli, a także ilustruje książki.

DLA KOGO SĄ TE KSIĄŻKI?

Przede wszystkim uważam, że to książki nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych chcących podszkolić swoje umiejętności artystyczne. Szczerze mówiąc, ze mnie jest naprawdę kiepska artystka, więc z tym większą chęcią poćwiczę rysunki przedstawione w książkach, zwłaszcza że Miłosz niedługo będzie domagał się rysowania mu poszczególnych rzeczy. Ba! Skorzystają na tym również moi uczniowie, ponieważ w końcu będą mogli bez problemu rozszyfrować moje artystyczne gryzmoły 😀

A jeśli chodzi o wiek odbiorców, to myślę, że śmiało można podsunąć te poradniki dzieciom powyżej 6 roku życia.

ZALETY KSIĄŻEK

  • Każda książka rozpoczyna się od stron treningowych z figurami geometrycznymi, z które należy przeistoczyć w różne zwierzęta, postaci lub przedmioty.
  • Na 80 stronach jednej książki, autorka przedstawiła aż 48 ilustracji, które nauczysz się rysować.
  • Wszystkie grafiki są przyjemne i proste do narysowania, ale nie będę ukrywała, że trzeba kilka razy spróbować swoich sił w rysowaniu, aby zapamiętać jak odwzorować daną rzecz bez podpowiedzi.
  • Znajdziesz tam nie tylko takie oczywiste obrazki jak samochód, pączek czy ptak, ale również dowiesz się jak narysować koparkę, jelenia czy pirata.
  • Obie książki zawierają barwne ilustracje, które już same w sobie zachęcają do rysowania.
  • Bardzo spodobały mi się teksty, który mają na celu zachęcenie do rysowania. Przy każdym przedmiocie jest on inny i dodatkowo motywuje do podjęcia tego artystycznego wyzwania.

Rysowanie krok po kroku. Koty, żaby i inne zwierzęta

Biała książka, skupia się na zwierzętach. Znajdziesz w niej aż 38 różnych propozycji od tych najmniejszych żyjątek takich jak mucha czy pająk, poprzez zwierzęta zamieszkujące lasy (sowa, wiewiórka), a także dzikich przedstawicieli dżungli, koła podbiegunowego czy sawanny.

Autorka zadbała o to, aby osoba korzystająca z tej książki poznała i nauczyła się w prosty sposób rysować wszystkie możliwe rodzaje zwierząt zamieszkujących naszą planetę. Dlatego też znajdziesz tam przedstawicieli gadów, płazów, ssaków, ryb czy ptaków. Z resztą, zobacz sam jak to wygląda na poniższym spisie treści:

Tak jak wspomniałam wcześniej, zawsze byłam kiepska w rysowaniu, ale nigdy też nie miałam z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia, ponieważ pogodziłam się z moim brakiem jakiegokolwiek talentu w tej dziedzinie. Jednakże okazało się, że będąc nauczycielką niejako jest to potrzebne 😀 Zwłaszcza jeśli gramy z uczniami w kalambury lub przygotowuję dla nich rebusy na tablicy. Mam nadzieję, że dzięki tej książce będzie mi łatwiej narysować zwierzęta, które moi uczniowie bez problemu odgadną 😀

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Rysowanie krok po kroku
AUTORKA: Ewelina Protasewicz
ILUSTRACJE: Ewelina Protasewicz
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 80
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: poradnik
JĘZYK: polski
WIEK:  6+
CENA:  ~ 15 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Rysowanie krok po kroku. Smoki, roboty i inne różności

Zielona książka ma identyczną budowę jak ta wcześniejsza, jednakże jak możesz się domyślić po tytule, tym razem będziesz miał okazję nauczyć się rysować inne stworzenia takie jak smoki, roboty czy nawet postaci fantastyczne, takie jak wampir czy skrzat.

Co więcej, w tej części autorka zawarła również niekoniecznie typowe środki transportu (np. łódź podwodną i wyścigówkę), ale również pokazała jak narysować hot-doga, pączka czy napój.

Rodzice, również znajdą tu coś dla siebie, zwłaszcza jeśli ich pociechy zainteresowane są dinozaurami, księżniczkami czy maszynami budowlanymi. Przyznam Ci się, że mam niecny plan nauczyć się rysować koparkę już teraz, żeby kiedyś w przyszłości zaskoczyć Miłosza tym, że potrafię mu ją narysować 😀

Gorzej jak poprosi o narysowanie dźwigu!

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Rysowanie krok po kroku
AUTORKA: Ewelina Protasewicz
ILUSTRACJE: Ewelina Protasewicz
WYDAWNICTWO: Wilga
LICZBA STRON: 80
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: poradnik
JĘZYK: polski
WIEK:  6+
CENA:  ~ 15 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Przyjemnego rysowania!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to