Nic nie poradzę na to, że mój Mimi jest ogromnym fanem Binga, dlatego też nasza domowa biblioteczka sukcesywlnie powiększa się o kolejny książki z tym sympatycznym króliczkiem. Ostatnio pojawiła się u nas harperkidsowa nowość pt. Bing. Czytajmy razem.

W środku znajdziesz 5 historii, których osobiście nie widziałam w formie animiacji, co uważam akurat za jedną z zalet. Noszą one poniższe tytuły:

 • Malowanie farbami,
 • To jest ble!,
 • Muzyka,
 • Nauka ubierania,
 • Pora spać.

Historyjki nawiązują do rzeczy, które są maluchom znane i z którymi często mają do czynienia w ciągu dnia. Nauka gry na instrumentach czy malowanie obrazu nie jest takie proste jak może się wydawać, zwłaszcza gdy dziecko chce podzielić się swoją konkretną wizją, a nie po prostu zrobić jakieś maziaki czy uderzać np. w bębenek bez wygrywania jakiegoś taktu.

Ubieranie się jest kolejną czynnością z jaką muszą zmierzyć się maluchy chcące się usamodzielnić. Zakładanie skarpetek, bluzki czy butów jest dla dzieci nie lada wyzwaniem i często ich niepowodzenia potrafią je bardziej zirytować. Dlatego też, dzięki Bingowi jest im łatwiej zobaczyć, że inni też na początku mają z tym trudności, ale później są w stanie sobie z nimi poradzić.

Jest to książka skierowana zarówno do dzieci, które jeszcze samodzielnie nie czytają, ale również spodoba się starszym Bingowym fanom, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w czytaniu na własną rękę. Historie zawarte w tym tytule są proste i dość krótkie, jednakże rozłożono je na wiele stron, aby nie zawierać na nich zbyt dużej ilości tekstu, aby nie przytłoczyć dzieci.

Osobiście jestem zachwycona tym tytułem i bardzo lubię przygody króliczka Binga, ponieważ pokazuje on dzieciom niejako ich odzwierciedlenie. Maluchy mogą zobaczyć, że on również musi mierzyć się z trudnościami i że niektóre umiejętności wymagają np. czasu lub większej cierpliwości. Historyjki w tej konkretnej książce są pełne ciepła, empatii i zrozumienia dlatego warto czytać je wspólnie z dzieckiem, bo nawet rodzice czy opiekunowie znajdą w nich podpowiedzi dotyczące tego jak radzić sobie z emocjami dziecka.

ZALETY KSIĄŻKI

 • proste i urocze historie, które nadają się już dla młodszych dzieci,
 • duża czcionka, która umożliwia samodzielne czytanie starszakom,
 • 5 historyjek, których odzwierciedlenie można znaleźć w codziennym życiu,
 • duży format książki,
 • historie z książki mogą posłużyć jako wstęp do dalszych rozmów z dzieckiem,
 • dorośli znajdują tu podpowiedzi jak mogą reagować i pomóc dziecku w trudnych i emocjonalnych sytuacjach.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Czytajmy razem
CYKL: Bing
TŁUMACZENIE: Regina Mościcka
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 192
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: bajki na podstawie animacji,
JĘZYK: polski
WIEK: 3 – 6
CENA:  ~ 28 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to