Emocje to dość trudny temat nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Zwłaszcza złość, którą trudno zaakceptować czy się z nią uporać. Zrozumienie skąd się ona bierze oraz co czujemy gdy się złościmy, pomaga nam zapanować nad emocjami, a co za tym idzie, uspokoić się. Jest to istotne zarówno dla dzieci, które dopiero uczą się emocji, jak i dla ich rodziców, którzy niejednokrotnie mierzą się ze złością swoją jak i swoich dzieci.

Aby pomóc jednym i drugim, ostatnio ukazała się książka pt. Twoje spokojne dziecko, która składa się z 50 ćwiczeń oswajających z uczuciem złości oraz takich, które są w stanie pomóc zapanować nad tym uczuciem.

Aby jak najlepiej przedstawić temat, książka została podzielona na trzy części. Pierwsza z nich, skupia się na zrozumieniu złości oraz tym, jak wpływa na nas i nasze otoczenie. Dzięki ćwiczeniom, jesteśmy w stanie rozłożyć to uczucie na części co pozwala zauważyć np. gdzie i kiedy najczęściej się złościmy oraz jak wpływa to na nasze ciała.

Kolejna część, bierze na tapet przyczyny złości oraz ich skutki. Wykonanie ćwiczeń pomaga rozpoznać co i kto wpływa na to, że się złościmy. Co więcej, jesteśmy w stanie zacząć zauważać w jaki sposób my okazujemy złość oraz jak ona oddziałowuje na naszych bliskich i otoczenie.

Ostatnia część, jest niejako pomocną dłonią, która ma za zadanie pomóc nam oswoić złość. Autorka chce abyśmy zauważali jakie potrzeby kryją się za złością i nauczyli się wyrażać wszystkie emocje z nią związane. Zaakceptowanie siebie, swoich uczuć i potrzeb oraz życzliwość do siebie samego jest tak naprawdę kluczowym elementem w zachowaniu spokoju.

Szczerze mówiąc, jestem zachwycona tą książką i sama zaczęłam ją sobie uzupełniać, aby lepiej poznać to co mnie triggeruje. Ćwiczenia są naprawdę wartościowe i dobrze przemyślane, dzięki czemu uzupełnia się je z wielką chęcią. Co więcej, autorka zadbała o ich różnorodność, dlatego też czasem należy coś narysować, wypełnić, napisać, a nawet zakreślić. Podążanie za ćwiczeniami sprawia, że skupiamy się na sobie i własnych potrzebach, ale również odpowiadamy sobie na wiele kluczowych pytań.

Na końcu książki, gdy już dostatecznie poznaliśmy swoją złość, umieszczone zostały metody, które mają za zadanie pomóc nam zachować spokój. Są to m.in. ćwiczenia oddechowe czy przygotowanie słownika uczuć.

ZALETY KSIĄŻKI

  • 50 ćwiczeń, dzięki którym poznasz złość (dowiesz się skąd się bierze oraz jak się objawia);
  • nowoczesna oprawa graficzna;
  • pokazuje jak komunikować swoje potrzeby i uczucia;
  • łatwiej zrozumieć trudne i wybuchowe emocje;

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: Twoje spokojne dziecko. 50 ćwiczeń, które pomogą dzieciom opanować złość
AUTORKI: Samantha Snowden MA
WYDAWNICTWO: Sensus
LICZBA STRON: 146
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: rodzicielstwo i psychologia dziecka, rozwój osobisty, motywacja
JĘZYK: polski
WIEK:  6+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to