Dzisiaj zabiorę Cię do tajemniczej krainy Elfhame, gdzie magia splata się z intrygami dworskiego życia. Holly Black powraca z Następcą Tronu, drugą częścią swojej serii, która przenosi nas z powrotem do tego niezwykłego świata. Muszę przyznać, że było to moje pierwsze spotkanie z tym uniwersum i szczerze jestem oczarowana! 😀

Co prawda, na kartach, znajdziesz bohaterów z Okrutnego Księcia, jednakże tym razem centrum uwagi znajdują się inne postacie, które odkryjesz na nowo. Przygotuj się na niezapomnianą podróż pełną napięcia i zaskakujących zwrotów akcji.

Następca Tronu skupia się na losach Suren, uciekinierki z Zębatego Dworu. Dziewczyna wychowywała się wśród ludzi, uważając ich za swoją rodzinę, a elfy kojarzą jej się jedynie z bólem i zdradą. Wkraczając ponownie do Elfhame, staje w obliczu niebezpiecznej misji, która może zakończyć się tragicznie. Z kolei Dąb, następca tronu Elfhame, nie jest zbyt szczęśliwy z tą perspektywą. Choć początkowo wydaje się rozpuszczonym i próżnym księciem, szybko odkrywamy, że pozory mogą mylić.

Obie postacie muszą połączyć siły, aby zrealizować swoje cele. Dąb pragnie odzyskać swojego ojczyma, a Suren marzy o zemście na swojej matce za wszystkie doznane krzywdy. Ich drogi się krzyżują, a przeciwności losu i niewiadome czekają na nich na każdym kroku. W świecie elfów nic nie jest proste, zawsze skrywa się tam jakieś ukryte dno.

Historię poznajesz z perspektywy Suren, której towarzysz w jej emocjonalnej podróży. Postać ta jest niezwykle interesująca i porusza serce czytelnika. Przez jej oczy doświadczamy bólu samotności, pragnienia miłości i akceptacji oraz tęsknoty za ludzką rodziną. Kiedy pojawia się Dąb, jej życie całkowicie się odmienia.

Następca Tronu jest nie tylko wciągającą powieścią, ale również wprowadza nas w magiczny świat elfów. Holly Black doskonale oddaje atmosferę Elfhame, które jest jednocześnie piękne i przerażające. Jej wersja elfów przyciąga swoją złożonością, przebiegłością i mścicielstwem. To świat, który fascynuje i pochłania.

Książka trzyma w napięciu praktycznie do samego końca. Choć trochę spodziewałam się zakończenia, to jednak jego wykonanie mnie oszołomiło. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom tej serii.

ZALETY

  • fascynujący świat Elfhame, który jest jednocześnie piękny i przerażający;
  • wciągająca fabuła pełna intryg i zaskakujących zwrotów akcji;
  • skomplikowane i nieprzewidywalne postacie głównych bohaterów;
  • książka poruszanie ważnych tematów, takich jak samotność i pragnienie miłości
  • barwny język i płynny styl pisarski autorki;
  • zagadki i tajemnice, które trzymają czytelnika w napięciu;
  • wyjątkowy klimat Elfhame, wyróżniający się spośród innych książek fantasy.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Elfhame
TOM: 1
AUTORKA: Holly Black
TŁUMACZENIE: Stanisław Kroszczyński, Zuzanna Byczek
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 400
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: young adult
JĘZYK: polski
WIEK: 15+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to