Przygotuj się na niezwykłą podróż do świata rolniczego, gdzie ziemia, zboże i zwierzęta staną się Twoim codziennym towarzystwem. W Agricoli Rodzinnej czeka na Ciebie fascynujące doświadczenie, pełne wyzwań i możliwości rozwoju.

Odkryj tajniki prowadzenia gospodarstwa, dbaj o swoją rodzinę, rozbudowuj chatę i zarządzaj uprawami. Czy podołasz trudom rolniczego życia i odnajdziesz sukces w tej niezwykle wciągającej grze? Przekonaj się sam i wejdź w świat Agricoli Rodzinnej, gdzie twoje decyzje kształtują losy całego gospodarstwa!

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Pudełko gry Agricola Rodzinna jest nie tylko praktyczne, ale także estetyczne. Średniej wielkości opakowanie idealnie mieści wszystkie komponenty, zapewniając porządek i łatwość przechowywania. Odświeżona szata graficzna sprawia, że już na pierwszy rzut oka przyciąga wzrok. Urzekająca, kolorowa okładka nawiązuje do wiejskich klimatów, budząc w nas poczucie ciepła i przytulności. Wyjątkowy design pudełka dodaje uroku i wskazuje na wysoką jakość wykonania.

W środku natomiast znajdziesz całą masę komponentów jak:

 • plansza gry;
 • 4 chaty startowe;
 • 2 dwustronne rozszerzenia planszy;
 • 12 żetonów izby;
 • 36 żetonów pastwisk;
 • 11 żetonów usprawnień;
 • 9 żetonów wielokrotności;
 • 5 żetonów żebrania;
 • 44 żetony żywności;
 • 1 żeton koguta;
 • Ponad 170 drewnianych znaczników;
 • instrukcję.

KOMPONENTY

Komponenty w grze Agricola Rodzinna są niezwykle starannie wykonane i odzwierciedlają tematykę gospodarstwa wiejskiego. Odświeżona szata graficzna z urzekającą, kolorową okładką wprowadza nas w przyjemny, rodzimy klimat. Wnętrze pudełka dostarcza nam wielu elementów, które są niezbędne do rozgrywki. Plansza składająca się z dwóch części, tekturowe żetony chat, pastwisk, pól i innych oraz drewniane znaczniki owiec, dzików, krów, zboża, drewna, gliny, trzciny, obór czy członków rodziny – wszystko jest dopracowane pod względem kształtu i koloru. Całość prezentuje się na stole w sposób bajeczny. Instrukcja, tłumacząc zasady w sposób banalny, sprawia, że łatwo je zrozumieć i nie stanowią problemu.

NA CZYM POLEGA ROZGRYWKA?

W Agricola Rodzinna, gracze wcielają się w rolników, którzy z pasją rozwijają swoje gospodarstwa. Na kolorowej i estetycznej planszy pojawiają się regularnie nowe zasoby, które są niezbędne do rozbudowy i ulepszania chaty, budowania ogrodzeń, obór oraz innych istotnych struktur. Każda tura to okazja do pozyskania kolejnych zasobów, które pomogą nam w rozbudowie naszego rolniczego imperium. Musimy skrupulatnie planować i zarządzać naszymi działaniami, aby zapewnić rozwój naszego gospodarstwa.

Jednym z kluczowych elementów gry jest obsiewanie pól, które zapewni nam regularne dostawy zboża. To zboże jest nie tylko niezbędne do wyżywienia naszej rosnącej rodziny, ale także pozwala na rozmnażanie zwierząt, które będą stanowiły podstawę naszego dochodu. Zarządzanie stadem zwierząt jest niezwykle ważne, ponieważ dostarczą nam cennych surowców, takich jak mleko czy wełna, które możemy sprzedać lub wykorzystać do produkcji innych dóbr. W trakcie żniw, zbieramy zasiane zboże z pól, co stanowi kluczowy moment w rozwoju naszego gospodarstwa.

W tej grze istnieje wiele możliwości rozbudowy i personalizacji naszego gospodarstwa. Każdy gracz ma swobodę w kształtowaniu swojej przestrzeni, wybierając żetony pól, pastwisk oraz chaty, które odpowiadają jego strategii rozwoju. Możemy również korzystać z usprawnień, które dają nam dodatkowe akcje i ułatwiają zarządzanie naszym gospodarstwem. W trakcie gry toczy się nieustanna rywalizacja o zasoby, a kolejność wykonania akcji ma ogromne znaczenie. Czy potrafisz tak zaplanować swoje działania, aby maksymalnie wykorzystać dostępne możliwości i zdobyć jak najwięcej punktów?

CZAS ROZGRYWKI I LICZBA GRACZY

Ta planszówka dostosowuje się zarówno do czasu rozgrywki, jak i liczby graczy. Czas gry zależy od liczby uczestników, a elastyczne zasady pozwalają dostosować tempo do preferencji. Bez względu na liczbę graczy, możesz cieszyć się dynamicznymi i satysfakcjonującymi rozgrywkami.

W większym gronie czekają na Ciebie interakcje i strategie, natomiast w pojedynkę możesz skupić się na planowaniu i rywalizacji z innym graczem. Bez względu na wybór, Agricola Rodzinna gwarantuje niezapomniane chwile i angażujące doświadczenie, które sprawią, że polubisz rolnicze wyzwania.

PLUSY I MINUSY

ZALETY GRYNIEKONIECZNIE WADY
+ elastyczne zasady, które pozwalają na dostosowanie czasu rozgrywki i liczby graczy;
+ satysfakcjonujące interakcje i strategie;
+ możliwość skupienia się na planowaniu i rywalizacji w grze dla dwóch osób;
+ ciekawe tematyka rolnicza i możliwość zarządzania własnym gospodarstwem;
+ przyjemna grafika i wykonanie komponentów, które dodają uroku rozgrywce.
+ / – niektórym graczom może brakować większej interakcji między graczami, gdyż większość działań koncentruje się na indywidualnym rozwijaniu własnego gospodarstwa.

MOJA OPINIA

Agricola Rodzinna to niezwykle wciągająca gra, która wcieli Cię w rolę rolnika, sprawiając, że poczujesz się jak prawdziwy właściciel gospodarstwa. Ta familijna gra planszowa oferuje wiele emocji i wyzwań, które sprawią, że będziesz wracać do niej wielokrotnie. Od momentu, gdy rozpoczynasz rozgrywkę, aż do ostatniej rundy, czujesz rosnące napięcie i strategiczne podejmowanie decyzji. Możliwość rozbudowy swojej chaty, hodowli zwierząt i zarządzania uprawami daje wspaniałą satysfakcję i poczucie osiągnięcia.

Jednym z największych atutów Agricoli Rodzinnej jest jej skalowalność, która pozwala na grę zarówno w mniejszym gronie, jak i w większych grupach. Bez względu na liczbę graczy, każdy ma równe szanse i wiele możliwości strategicznego planowania. Ponadto, grafika i komponenty gry są starannie wykonane, tworząc przyjemny i estetyczny widok na stole.

Warto również podkreślić, że instrukcja gry jest dobrze napisana i łatwa do zrozumienia, co czyni Agricolę Rodzinną dostępną dla graczy o różnym stopniu doświadczenia. Możesz szybko przyswoić zasady i zacząć czerpać radość z rozgrywki. U nas jest to planszówka, która bardzo często trafia na stół 🙂

INFORMACJE O GRZE

MECHANIKA GRY: automatic resource growth, worker placement
TYP GRY: rodzinne, strategiczne
PROJEKTANT: Uwe Rosenberg
ILUSTRACJE: Limetown Studio
WYDAWNICTWO: rebel
ROK WYDANIA: 2023
LICZBA GRACZY: 1 – 4
WIEK GRACZY: 8+
CZAS ROZGRYWKI: ~45 min
CENA: ~ 150 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ GRĘ W DOBREJ CENIE

Miłej rozgrywki!

Opisywana gra jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za grę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to