O matko, ależ ta książka jest szalona! Jak włosy taty wyrwały się w świat, napisana przez Jörga Mühle, to historia, którą musisz przeczytać, jeśli potrzebujesz uśmiechu na twarzy i chcesz odskoczyć od codziennych problemów.

Ta książka to zabawna opowieść o tacie, którego włosy nagle wyrywają się z głowy i znikają w wielkim świecie. To oczywiście nie koniec, bo tato wyrusza w pościg, próbując odzyskać swoje owłosienie.

Narratorem jest chłopiec, który opowiada historię swojego ojca, którego włosy postanowiły wyruszyć w świat i jak ojciec ruszył za nimi w pościg. Ta nietypowa i zabawna historia z pewnością rozbawi czytelników, ale też skłoni do refleksji na temat utraty i pogodzenia się z nią.

Autor słynie z prostych i zabawnych ilustracji oraz oryginalnych pomysłów, co widać także w przypadku tej książki. Znajdziemy tutaj wiele zabawnych i komicznych zwrotów akcji, a opowieść o pościgu za włosami taty jest wciągająca i pełna nieoczekiwanych sytuacji. Pomysł na tę historię może nie jest wyszukany, ale z pewnością zaskakuje i bawi czytelnika. My z Szefem uśmialiśmy się podczas lektury, zwłaszcza, jeśli wyobraziliśmy sobie, że tatą z książki jest nasz D. 😀

Charakterystyczną cechą twórczości Mühle’a jest prostota, zarówno w kresce, jak i w słowie. Nie znajdziemy tu skomplikowanych opisów czy dialogów, a akcja toczy się szybko i dynamicznie. Dzięki temu książka ta jest bardzo przystępna i czyta się ją łatwo i przyjemnie.

Jednym z ogromnych atutów tej książki jest także jej wydanie. Książka jest ładnie wydana, na dobrym papierze i w zgrabnej wielkości. Ilustracje są barwne i przyciągają uwagę, a tłumaczenie na język polski zostało wykonane z dużą dbałością o szczegóły. Fantastycznie widać również grę słowem w przypadku wysyłania przez włosy pocztówek z różnych miejsc np. z Blondynu czy Włos Angeles 😀

Jak włosy taty wyrwały się w świat to bardzo udana i zabawna książka dla dzieci i dorosłych, którzy cenią sobie humorystyczną i oryginalną rozrywkę. Polecam ją wszystkim, którzy chcą się rozerwać i zacząć dzień od dobrej dawki śmiechu.

P.S.
Według mnie to idealna propozycja na prezent dla łysiejącego partnera z poczuciem humoru! 😀

ZALETY KSIĄŻKI

  • śmieszna i zabawna opowieść o pościgu za włosami taty;
  • proste i zabawne ilustracje autorstwa Jörga Mühle’a;
  • szybka i dynamiczna akcja, która wciąga czytelnika;
  • ładne wydanie i staranne tłumaczenie na język polski;

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: Jak włosy taty wyrwały się w świat
AUTOR: Jörg Mühle
TŁUMACZENIE: Anna Kierejewska
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 64
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA:
JĘZYK: polski
WIEK:  6+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to