To już nasz trzeci tom z serii Dzień z życia i absolutnie nie mamy zamiaru na tym poprzestać, bo tę serię po prostu uwielbiamy. Za każdym razem, gdy w naszych rękach pojawia się kolejna część, mam wrażenie, że ktoś znowu sprytnie podsuwa nam książkę, która rozbraja domowy chaos, zamienia marudzenie
Mały zdobywca, wielka górska PRZYGODA
Od zawsze podziwiałam ludzi, którzy zdobywają górskie szczyty i konsekwentnie realizują swoje podróżnicze cele. Sama uwielbiam górskie krajobrazy, choć niestety nie mam okazji odwiedzać ich tak często, jak bym chciała. Dlatego pomysł stworzenia dziennika, który zachęca najmłodszych do zdobywania Korony Polskich Gór, od razu wydał mi się strzałem w dziesiątkę.
O lęku, POGARDZIE i świecie, w którym przestaliśmy się słuchać
Są książki, które się po prostu czyta. I są takie, które wchodzą pod skórę, zostają w głowie długo po zamknięciu ostatniej strony i zmuszają do bardzo niewygodnych pytań. Nienawidzę ich! To Polacy mówią na terapiach. Reportaż z podzielonego kraju autorstwa Karolina Olejak należy właśnie do tej drugiej kategorii. To nie
SEKRETY Willowdale wychodzą na światło dzienne
Do Willowdale wróciłam z ogromną ciekawością, ale też z pewnym niepokojem, bo po Cieniu wiedziałam już, że to miasteczko nie ma w sobie nic z typowej, spokojnej sielanki. Iskra tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że pod piękną fasadą stajni Willow Ridge Stables i malowniczych uliczek kryje się coś znacznie mroczniejszego.
Jak lepiej ZROZUMIEĆ siebie i swoje potrzeby?
W świecie, który nieustannie pędzi do przodu, coraz trudniej znaleźć chwilę tylko dla siebie. Codziennie próbujemy sprostać kolejnym obowiązkom, oczekiwaniom i wyzwaniom, często zapominając o tym, co dzieje się w naszym wnętrzu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób czuje się przytłoczonych, zagubionych i zmęczonych. Właśnie dlatego książka Spacer po
Między śledztwem a OBŁĘDEM
Niektóre książki czyta się jak historię. Inne, jak doświadczenie. A Ostatni koniec świata Grzegorza Dziedzica wpadł mi w ręce jak nocny majak, z którego nie da się łatwo obudzić, nawet jeśli bardzo się tego chce. Zaczęło się niewinnie: Chicago, brudne, zmęczone, wiecznie rozedrgane między snem a bezsennością. Pomyślałam, kolejny kryminał.
Życie między SESJAMI, relacjami i chaosem codzienności
Po przeczytaniu pierwszego tomu Psychologa nie mogłam się doczekać kontynuacji. Zostawił mnie on z poczuciem niedosytu i ogromnej ciekawości, co dalej stanie się z Sauveurem i jego nietypowym, emocjonalnie skomplikowanym światem. Na moje szczęście nie musiałam długo czekać. Bardzo szybko mogłam sięgnąć po drugi tom, co było dla mnie prawdziwą
KONIE, tajemnice i próba rozpoczęcia życia od nowa
Cień to jedna z tych książek, po które sięgałam bez większych oczekiwań, a które ostatecznie wciągnęły mnie bardziej, niż początkowo przypuszczałam. Już od pierwszych stron poczułam klimat małego, pozornie spokojnego miasteczka, w którym każdy zakątek skrywa jakąś historię, a przeszłość nigdy tak naprawdę nie zostaje zapomniana. Michalina Aleksandrowicz stworzyła opowieść