Przygotuj się na wyjątkową podróż przez labirynt emocji, gdzie gniew miesza się z miłością, a różnice tworzą niezwykłą harmonię. Angry Girl Loves Drama Boy przeniesie Cię do świata dwójki młodych dusz, których przeciwności losu prowadzą do odkrywania nie tylko samego siebie, ale także istoty prawdziwego związku.

Jakież tajemnice skrywają i jak przeplatają się losy Alix i Ezry? Wszystko to odkryjesz w niezwykłym unikalnym komiksowym świecie, gdzie każda klatka rysunku kryje w sobie niezliczone uczucia i niezapomniane chwile.

Alix, wysoka i pełna życia dziewczyna o nieokiełznanym temperamencie, jest zafascynowana hokejem. Jej energia i determinacja prowadzą ją do uczestnictwa w letnim obozie reprezentacji Kanady, gdzie ma szansę pochwycić swoje marzenie. Jednak pozornie udany start zespołu zostaje zepsuty przez nieprzyjemne zachowanie jednej z koleżanek z drużyny, Lindsay. Alix, nie będąc w stanie dłużej tłumić swojego gniewu, wypowiada swoje emocje na głos, co prowadzi do konsekwencji.

W tym punkcie poznajemy Ezrę, chłopaka o spokojnej naturze i pasji do teatru. Alix postanawia poprosić go o pomoc w opanowaniu swojego gniewu i radzeniu sobie z emocjami. Ezra zgadza się pomóc, a między nimi zaczyna się tworzyć wyjątkowa więź. Przez wspólne spędzanie czasu, rozmowy i dzielenie się uczuciami, Alix i Ezra zaczynają lepiej rozumieć siebie nawzajem i odkrywać swoje własne pragnienia i obawy.

W miarę jak relacja między nimi się rozwija, Alix dostrzega, że poza swoją spokojną i opanowaną fasadą, Ezra kryje głęboko ukryte emocje i tajemnice. Ta podróż odkrywania drugiej osoby staje się dla obojga szansą na dojście do porozumienia z własnymi demonami przeszłości.

Angry Girl Loves Drama Boy to nie tylko opowieść o miłości i emocjach, ale również zbiór różnorodnych tematów, które tworzą pełne życia tło dla głównych bohaterów. Książka porusza kwestie związane z trudnościami dorastania, takie jak wyrażanie gniewu i radzenie sobie z agresją, a także skomplikowaną naturę przyjaźni i relacji między rówieśnikami. Wątki związane z akceptacją samego siebie, odkrywaniem swojej tożsamości oraz kształtowaniem swoich pasji są bardzo naturalnie wplecione w narrację.

Jednym z ważnych aspektów książki jest ukazanie, że ludzie z pozoru różni i niepasujący do utartych schematów mogą znaleźć wspólny język i zbudować prawdziwą więź. Książka podkreśla, że wartości takie jak wsparcie, akceptacja i empatia są kluczowe w relacjach międzyludzkich, niezależnie od naszych zainteresowań.

Komiks zawiera również odważne odniesienia do tematów społecznych, takich jak przemoc rówieśnicza oraz różnorodność seksualna i tożsamość płciowa. Autorka śmiało podejmuje te kwestie, ukazując, że akceptacja siebie i innych jest niezwykle ważna w procesie wzrastania.

Wreszcie, Angry Girl Loves Drama Boy przyciąga uwagę także poprzez swoje lokalne odniesienia i tło. Rozgrywająca się w Kolumbii Brytyjskiej opowieść jest nasycona kanadyjską kulturą i atmosferą, co dodaje głębi opowieści i nadaje jej unikalny charakter.

Jak łatwo wywnioskować już po samej okładce, Angry Girl Loves Drama Boy urzeka już od samego początku. Co więcej, to pełen głębi komiks, który przenosi czytelników w fascynującą podróż przez emocje, relacje i odkrywanie samego siebie. Historia Alix i Ezry, dwójki młodych ludzi o zupełnie różnych charakterach, prowadzi nas przez labirynt gniewu, miłości, odkrywania i dojrzewania. Hicks tworzy postacie, które są autentyczne i pełne życia, ztórymi czytelnicy mogą się identyfikować.

W książce odnajdujemy nie tylko romantyczny wątek, ale także bogactwo treści dotykających kwestii społecznych i emocjonalnych. Tematy takie jak przemoc rówieśnicza, akceptacja samego siebie, różnorodność seksualna i tożsamość płciowa są odważnie i wnikliwie poruszone, co nadaje opowieści głębszy sens i autentyczność.

Podsumowując, ta komiksowa opowieść jest pełna wzruszeń, humoru i mądrych przemyśleń na temat miłości, relacji międzyludzkich i radzenia sobie z trudnościami. Angry Girl Loves Drama Boy to lektura, która z pewnością zostawi ślad w sercach czytelników, przypominając im, że życie jest pełne nieprzewidywalnych skrętów, ale także niezapomnianych momentów wzrastania i miłości.

ZALETY

  • w przemyślany sposób ukazuje bogactwo ludzkich emocji, włączając w to gniew, miłość i odkrywanie siebie;
  • odważnie porusza trudne tematy, takie jak przemoc rówieśnicza i tożsamość seksualna, dodając głębszy sens opowieści;
  • bohaterowie są autentyczni i łatwo się z nimi utożsamić, co sprawia, że czytelnicy się z nimi emocjonalnie wiążą;
  • relacja między Alix i Ezrą jest pięknie wykreowana, a ich rozwój emocjonalny sprawia, że czytelnicy gorąco im kibicują.
  • lokalizacja w Kolumbii Brytyjskiej dodaje opowieści unikalnego charakteru i odzwierciedla kanadyjską kulturę;
  • książka angażuje się w trudne kwestie, zachęcając do refleksji nad tolerancją, akceptacją i empatią;
  • ilustracje doskonale oddają intensywność emocji bohaterów, nadając opowieści dodatkową głębię.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Kinga Stojek
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 304
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: komiks YA
JĘZYK: polski
WIEK: 13+
CENA: ~ 28 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to