Na kolejny tytuł z muchomorowej serii Pożeracze książek musiałam czekać prawie 2 lata, ale całkiem niedawno swoją premierę miało Czarodziejskie miasto Edith Nesbit. Jeśli to nazwisko Ci gdzieś świta, to dobrze, ponieważ ostatnia książka, czyli Zaczarowany zamek, także ukazała się w tej serii.

Jeśli jesteś ciekawa wcześniejszych tytułów, to wystraczy, że klikniesz z poniższy przycisk 🙂

Zaczarowane miasto przedstawia historię chłopca Filipa, który czuje się bardzo samotny w domu swojej siostry, gdzie mieszka razem z jej mężem. Aby znaleźć sobie zajęcie wpada na pomysł wybudowania miasta, które tworzy z tego, co aktualnie ma pod ręką. Są to klocki, figurki, a nawet książki. Budowa bardzo pochłania chłopca, aż pewnego dnia jego miasto ożywa i w miasteczku, Filip, zauważa postaci z figurek oraz bohaterów książek, które wykorzystał do budowy swojego miasta.

Podczas lektury książki, od razu dało się zauważyć styl Edith Nesbit, ponieważ książka posiada wiele cech wspólnych z Zaczarowanym zamkiem. Bardzo podoba mi się to, że autorka dawkuje magię i wprowadza ją powoli. Jest to coś zupełnie innego niż Harry Potter, na którym się wychowałam, jednakże zdaję sobie sprawę z tego, że w czasach gdy powstawał ten tytuł ta magia robiła znacznie większe wrażenie.

Jeśli chodzi o wrażenia z lektury, to książkę czytało się całkiem przyjemnie chociaż miejscami tłumaczenie było dość toporne, ale tak to już z klasykami bywa 🙂 Dlatego też, czytając książki z serii Pożeracze książek trzeba mieć na uwadze, że jest to literatura, która powstała nawet 100 lat temu i pewne rzeczy nie będą dla nas WOW lub będziemy czegoś nie rozumieć. Nie mniej jednak, uważam, że warto zapoznać się zwłaszcza z Czarodziejskim miastem, bo to naprawdę wspaniała lektura, w której można znaleźć wiele uniwersalnych treści.

Przypuszczam, ze Miłosz sam nie sięgnie po ten tytuł, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby mogła mu go za jakiś czas przeczytać i nie ukrywam, że właśnie na to liczę! 😀

ZALETY KSIĄŻKI

  • piękne i schludne wydanie,
  • przyjemna do czytania czcionka,
  • możliwość zapozniania się z literaturą klasyczną,
  • przystępna cena.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Pożeracze książek
AUTOR: Edith Nesbit 
ILUSTRACJE: Maria Prokop
TŁUMACZENIE: Magdalena Sobolewska
WYDAWNICTWO: Muchomor
LICZBA STRON: 260
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: powieść, klasyka
JĘZYK: polski
WIEK:  9+
CENA: ~25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Książka została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to