W magicznym świecie gier planszowych istnieją chwile, gdy granica między rozrywką a sztuką zaczyna się zacierać. Dixit, gra, która od lat zaprasza nas do fascynującej podróży przez wyobraźnię i skojarzenia, przenosi nas na przecięcie tych dwóch światów. Jednak zawsze pojawia się pytanie: jak można jeszcze bardziej wzmocnić tę połączoną moc emocji i twórczości? Odpowiedź jawi się w postaci najnowszego dodatku Dixit: MNK.

Są to nie tylko nowe karty – to podróż do świata sztuki, gdzie każda karta jest jak otwarte drzwi do niezwykłych opowieści.

Czy jesteś gotów na tę wyjątkową podróż? Włącz swoją wyobraźnię na najwyższy bieg, bo czas zanurzyć się w niezwykłym i emocjonującym świecie Dixita: MNK!

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Pudełko dodatku Dixit: MNK to prawdziwe dzieło sztuki już na pierwszy rzut oka. Przyciąga uwagę swoją elegancją i niepowtarzalnym designem. Jest ono takiego samego rozmiaru jak standardowe pudełka dodatków do Dixita. Z pewnością zachwyci Cię wyrafinowany grafika, jaka została na nim umieszczona.

Co takiego kryje się w środku?

  • 84 karty;
  • broszura z informacjami dotyczącymi poszczególnych dzieł sztuki.

WYKONANIE

Wizualne wykonanie kart w dodatku Dixit: MNK przekracza wszelkie oczekiwania. To nie są jedynie kawałki papieru – to małe dzieła sztuki, pełne starannych detali i piękna. Każda karta jest wyraźnie dopracowana, co sprawia, że oglądanie ich to prawdziwa przyjemność dla oka. Szczegóły są imponujące, od subtelnych cieni po wyraziste kolory, które ożywają na naszych rękach.

Jeśli chodzi o grubość kart, to są one dość cienkie. Warto mieć to na uwadze.

MAŁE DZIEŁA SZTUKI

Karty dodatku Dixit: MNK to prawdziwa uczta dla miłośników sztuki i estetyki. Każda z kart jest niejako przepustką do świata różnorodności pod względem stylów i epok artystycznych. To jakby wycinek z wielkiej mozaiki historii i emocji, której dopełnieniem jest piękno pełnych detali obrazów.

Na tych kartach odnajdujemy mniej lub bardziej znane fragmenty wybranych dzieł, które znajdują się w kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie. Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że każda karta to jakby mini wizyta w galerii sztuki, gdzie możemy zobaczyć dzieła mistrzów przeszłości w zupełnie nowym kontekście. Od tajemniczej Damy z gronostajem Leonarda da Vinci po mistyczną Jesień Jacka Malczewskiego z 1890 roku, czy też dodającą patosu Dziewicę Orleańską Jana Matejki – to tylko kilka przykładów dzieł, których fragmenty przeniesiono na karty Dixita: MNK.

Co więcej, Każda karta to mała podróż w czasie i przestrzeni. Znajdziemy tu fragmenty różnych dzieł, które reprezentują różne style oraz epoki artystyczne. Niektóre karty prezentują małe, ale niezwykle znaczące fragmenty, podczas gdy inne przenoszą na kartki całe obrazy, zachowując ich szczegółowość i emocje. Przykłady takie jak Chiromanta III Jończyka czy Czarny pancernik, wprowadzają nas w specyficzne nastroje i historie, które od razu stają się elementem kreatywnych skojarzeń podczas gry.

Na tych 84 kartach, zaprezentowano całą plejadę najróżniejszych dzieł i robi to ogromne wrażenie już podczas samego ich oglądnia, a w trakcie trwania rozgrywki – dodaje dodatkowej głębi.

PLUSY I MINUSY

ZALETY KARTNIEKONIECZNIE WADY
+ karty to małe dzieła sztuki,
+ pełne szczegółów, które są dobrze widoczne;
+ dzieła pochodzą z różnych epok, mają innych autorów i autorki oraz prezentują różne style;
+dodają kreatywności i interpretacyjnych możliwości;
+ karty umożliwiają zgłębianie historii i kultury sztuki;
– karty są trochę cienkie

MOJA OPINIA

Podsumowując, karty dodatku Dixit: MNK są prawdziwym klejnotem w świecie gier planszowych. To więcej niż tylko elementy rozgrywki – to małe dzieła sztuki, które ukazują różnorodność stylów i epok artystycznych w sposób niezwykle przystępny. Są one jak otwarte okno do galerii sztuki, które przybliżają nam, szarakom, świat emocji, wyrafinowanych detali i historii ukrytych za wielkimi arcydziełami. Można śmiało powiedzieć, że to nie tylko gra, ale także edukacyjne doświadczenie, które pobudza wyobraźnię i rozwija nasze zrozumienie sztuki.

Te karty są fantastycznym narzędziem, dzięki któremu każdy może zanurzyć się w świecie sztuki, niezależnie od poziomu swojej wiedzy. Dixit: MNK wprowadza nas w podróż przez czas i przestrzeń, przenosząc nas od renesansowych mistrzów do współczesnych twórców. Ten dodatek nie tylko zachęca nas do tworzenia opowieści i skojarzeń, ale także zaprasza nas do zgłębiania historii i znaczenia poszczególnych dzieł. Dla osób, które interesują się sztuką, jest to niezwykłe połączenie pasji i zabawy.

Nie można również pominąć aspektów edukacyjnych, jakie wnosi ten dodatek. Karty Dixit: MNK to swoiste lekcje historii sztuki, które są dostępne w formie interaktywnej gry. Te elementy są doskonałe dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę o sztuce lub dla tych, którzy chcieliby poznać sztukę w sposób nowy i niekonwencjonalny. Odkrywanie historii artystów, stylów i epok podczas rozgrywki staje się niezwykle ciekawym i angażującym doświadczeniem.

Osobiście jestem zachwycona tym dodatkiem. To nie tylko wspaniała zabawa, ale także możliwość podziwiania i zgłębiania piękna sztuki w wyjątkowy sposób. Dixit: MNK to dla mnie nie tylko gra planszowa, ale także emocjonalna podróż przez historię i estetykę artystycznego dziedzictwa. Zdecydowanie polecam ten dodatek każdemu, kto ceni sobie zarówno twórcze myślenie, jak i piękno sztuki.

INFORMACJE O GRZE

SERIA: Dixit
MECHANIKA GRY: storytelling, targeted clues, voting
TYP GRY: karciane, imprezowe, rodzinne
AUTOR: Jean-Louis Roubira
ILUSTRACJE: Natalie Dombois
WYDAWNICTWO: rebel
ROK WYDANIA: 2023
LICZBA GRACZY: 3 – 6
WIEK GRACZY: 8+
CZAS ROZGRYWKI: ~ 30min
CENA: ~ 70 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ GRĘ W DOBREJ CENIE

Miłej rozgrywki!

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem:

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to