Dziś na tapet biorę KLASK 4 – grę, która wkrótce może stać się gwiazdą Twojej kolekcji planszówek. Mówię serio. U nas ta imprezowa planszówka robi furrorę bez względu na to z kim gramy – czy z dziećmi, czy znajomymi czy dziadkami. Zawsze świetnie się bawimy.

Przygotuj się na intensywne rozgrywki, pełne intrygujących taktyk, szybkich decyzji i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Czy KLASK 4 zyska Twoje uznanie?

Czas to sprawdzić! Czytaj dalej aby zobaczyć, co ta gra ma do zaoferowania!

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Wiedziałam, że KLASK ma wielkie pudełko i spodziewałam się tego samego po wersji czteroosbowej. Tym razem pononwnie mamy tu ogrmne lecz płaskie pudełko, które mieści poniższe elementy:

  • planszę dla 4 graczy;
  • 4 magnetyczne młoteczki;
  • 4 magnesy sterujące;
  • 2 kulki;
  • 4 znaczniki punktacji;
  • 7 białych magnesików;
  • 12 naklejek teflonowych.

KOMPONENTY

Jako posiadaczka dwuosobowej wersji KLASKA mam już wyrobione zdanie o jakości komponentów i śmiało mogę powiedzieć, że wersja czteroosobowa trzyma poziom. To, co naprawdę imponuje, to precyzja, z jaką wszystko zostało zaprojektowane i wykonane.

Wielkie uznanie należy się dla twórcy za umiejętne zaprojektowanie i zapakowanie wszystkich elementów gry. Rozłożenie i złożenie KLASK 4 zajmuje dosłownie kilka chwil, co jest ogromnym plusem, zwłaszcza jeśli zależy nam na szybkim rozpoczęciu zabawy. A kiedy już otworzymy pudełko, naszym oczom ukazuje się prawdziwa uczta dla zmysłów. Wszystkie elementy, począwszy od solidnej planszy po każdy mały detal, zostały starannie wykonane i prezentują się znakomicie.

NA CZYM POLEGA ROZGRYWKA?

Głównym celem KLASKA 4 jest obrona własnej bramki i jednoczesne zdobywanie punktów poprzez umiejętne kierowanie pomarańczową piłeczką do bramek przeciwników. Cała zabawa toczy się przy użyciu magnesów – to one sterują naszym młoteczkiem, którym odbijamy piłeczkę. Ale uwaga, diabeł tkwi w szczegółach!

Najważniejszą zasadą jest utrzymanie kontroli nad piłeczką i unikanie sytuacji, gdzie nasz młoteczek wpada do własnej bramki. W dodatku musimy być czujni wobec białych magnesów rozmieszczonych na planszy. Jeśli dwa z nich przylgną do naszego młoteczka, tracimy punkt – to niebezpieczne pułapki, które sprawiają, że musimy być nie tylko sprawni, ale także bystrzy od przeciwnika.

Zabawa trwa do momentu, gdy któryś z graczy straci wszystkie „życia”. Wówczas dochodzi do podliczenia punktów, a zwycięzcą zostaje osoba, która zdołała utrzymać najwięcej punktów. Co w sytuacji remisu? To zależy od graczy! Możena kontynuować rozgrywkę, aż do momentu, gdy wynik będzie jednoznaczny, co tylko podkreśla elastyczność i przyjazność KLASKA dla różnych stylów gry i preferencji uczestników.

CZAS ROZGRYWKI I LICZBA GRACZY

KLASK 4 to gra dla czterech graczy. Rozgrywka w pełnym składzie stanowi kluczowy element, który sprawia, że każdy uczestnik ma okazję być aktywnie zaangażowany w grę, uczestnicząc w intensywnych pojedynkach na planszy.

Według wydawcy, gra jest przeznaczona dla osób w wieku od 8 lat wzwyż, jednakże młodsze dzieci spokojnie dadzą radą. Mój Szef w wersji dwuosobowej wymiata, do 4 osobowej musi jeszcze trochę podrosnąć, ale próbuje 😀

Ponadto, dzięki swojej dynamicznej naturze i banalnym zasadom, KLASK 4 świetnie sprawdza się na imprezach rodzinnych czy przyjacielskich, integrując różne grupy wiekowe. Ta gra nie zna barier wiekowych czy pokoleniowych, przyciągając zarówno doświadczonych graczy planszowych, jak i osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze światem gier.

PLUSY I MINUSY

ZALETY GRYNIEKONIECZNIE WADY
+ solidne drewniane wykonanie planszy;
+ łatwa i szybka do rozłożenia;
+ proste zasady;
+ szybka i dynamiczna rozgrywka;
+ wielopokoleniowa;
+ rozwija taktykę, kreatywne myślenie, refleks i koordynację ruchową.
– emocjonująca rozgrywka jest możliwa tylko w pełnym składzie.

MOJA OPINIA

KLASK 4 to prawdziwa rewelacja. To jedna z tych gier, które powinna znaleźć się w każdej kolekcji, bo jest niesamowicie uniwersalna i idealna na każdą okazję. Bez względu na to, czy gramy ze znajomymi, dziećmi czy rodzeństwem, KLASK 4 dostarcza niesamowitej rozrywki. Oczywiście warunkiem jest obecność czterech graczy, ale gdy już się ich zbieze, to zaczyna się prawdziwa uczta emocji.

Uwielbiam w KLASKU, intensywność emocji, jakie wywołuje. Odbijanie piłeczki, aby trafić w bramkę przeciwnika, zawieranie sojuszy przeciwko dominującemu graczowi, cały ten ruch i okrzyki podczas zabawy – to prawdziwa uczta dla zmysłów. Ta gra zdecydowanie potrafi podgrzać atmosferę do czerwoności. Jest pełna interakcji, a regrywalność pozwala na wiele godzin rozrywki, za każdym razem oferując nowe, ekscytujące wyzwania.

Nie ma wielu rzeczy, które mi przeszkadzają w KLASK 4. Może jedynie fakt, że w mniejszym gronie (dwie lub trzy osoby) nie jest tak intensywna jak przy pełnej czwórce graczy. Na nasze szczęście, możemy wtedy sięgnąć po dwuosobowego KLASKA.

Szczerze mówiąc, KLASKI stały się naszymi ulbubieńcami, a jej fenomen zrozumie każdy, kto da się wciągnąć w tę magnetyczną przygodę. Gra nie tylko zapewnia fantastyczną rozrywkę, ale też wygląda oszałamiająco. Jest idealnym prezentem – osoba obdarowana na pewno będzie zachwycona!

KLASK 4 to dla mnie jedna z najlepszych gier towarzyskich dostępnych na rynku. Jeśli chcesz wprowadzić do swojej rodziny czy przyjaciół energię i zabawę, lub po prostu szukasz doskonałej gry dla dzieci, baru czy miejsca pracy, KLASK 4 to strzał w dziesiątkę. Gra jest solidna, prosta, wciągająca i nigdy się nie nudzi. Zdecydowanie polecamy!

INFORMACJE O GRZE

MECHANIKA GRY: real-time, score-and-reset game
TYP GRY: imprezowe, familijne
PROJEKTANT: Mikkel Bertelsen
ILUSTRACJE: Mikkel Bertelsen
WYDAWNICTWO: rebel
ROK WYDANIA: 2023
LICZBA GRACZY: 4
WIEK GRACZY: 8+
CZAS ROZGRYWKI: ~ 10min
CENA: ~ 300 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ GRĘ W DOBREJ CENIE

Miłej rozgrywki!

Opisywana gra jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego tytułu.
Za grę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to