Ta gra karciana, nie tylko zapewni rozrywkę, ale także pobudzi umysły wszystkich uczestników! Zarówno tych dużych jak i małych! 😀 Cortex Disney to niezwykłe połączenie świetnej zabawy rodzinnej z rozwijaniem umiejętności poznawczych.

Przygotuj się na fascynującą podróż przez krainę wyzwań, która pozwoli Ci odkryć świat postaci Disneya w zupełnie nowym wymiarze. Czy jesteś gotów na przygodę?

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Pudełko Cortex Disney jest naprawdę malutkie, jednakże niesamowicie kolorowe. Zabawa dla najmłodszych graczy rozpoczyna się już w momencie oglądania samego pudełka i nazywania poszczególnych disneyowych postaci, jakie się na nim znajdują.

Natomiast jeśli chodzi o komponenty, to w środku znajdziesz:

  • 90 kart;
  • 6 układanek mózgów;
  • instrukcję.

KOMPONENTY

W grze Cortex Disney jakość wykonania komponentów jest generalnie solidna i estetyczna. Karty są dobrze wydrukowane na solidnym materiale, co zapewnia trwałość i wyraźność obrazków. Są one odpowiednio duże, co ułatwia dostrzeżenie szczegółów, szczególnie istotnych podczas rozwiązywania zadań.

Jakość grafik na kartach jest wysoka, co sprawia, że postacie Disneya są łatwo rozpoznawalne i przyjemne dla oka. To zdecydowanie atut dla fanów Disneya, ponieważ karty prezentują szeroki wachlarz postaci z różnych filmów animowanych.

Układanki mózgów, choć solidnie wykonane, mogą być nieco problematyczne do przechowywania w pudełku. Często wpadają one w szczeliny pudełka, co może być frustrujące. Sugerowane rozwiązanie, czyli wykorzystanie dodatkowego woreczka strunowego, może być konieczne, aby zachować porządek i łatwość w dostępie do tych elementów podczas rozgrywki.

NA CZYM POLEGA ROZGRYWKA?

Gra toczy się wokół odkrywania tych kart i szybkiego rozwiązywania zadań. Gracze starają się być pierwsi w wypowiedzeniu poprawnej odpowiedzi na dane wyzwanie, co pozwala im zatrzymać daną kartę. Celem jest gromadzenie kart, aby zdobyć dwie identyczne i wymienić je na jedną z czterech części mózgu. Pełny mózg składa się z czterech elementów, co oznacza sukces w grze.

W grze występuje osiem różnorodnych rodzajów zadań, z którymi gracze się mierzą. Te zagadki testują różne umiejętności, od spostrzegawczości po pamięć czy umiejętność dedukcji. Zaskakująca różnorodność zadań sprawia, że rozgrywka jest dynamiczna i wymaga wszechstronnych umiejętności, co z kolei sprawia, że gra jest atrakcyjna dla graczy o różnych predyspozycjach.

Gracz kończy się w momencie, gdy jeden z graczy, jako pierwszy ukończy swoją układankę z obrazkiem mózgu. Oznacza to, że został on zwycięzcą rozgrywki.

CZAS ROZGRYWKI I LICZBA GRACZY

Cortex Disney doskonale sprawdza się jako gra rodzinna, tworząc dynamiczną i edukacyjną rozrywkę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Przystosowana dla 2-6 graczy, zapewnia wspaniałą okazję do wspólnej zabawy całej rodziny czy grupy przyjaciół.

Co więcej, to idealna propozycja dla rodzin, które chcą spędzić czas razem, ciesząc się jednocześnie grą, która pozwala na naukę i rozwój intelektualny.

PLUSY I MINUSY

ZALETY GRYNIEKONIECZNIE WADY
+ wspiera rozwój umiejętności poznawczych w przyjemny sposób;
+ odpowiednia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych;
+ oferuje szeroki wachlarz zagadek, testujących różne umiejętności;
+ szybka rozgrywka;
+ proste zasady;
+ dobrze znane postaci z Disneya.
– po kilku rozgrywkach, łatwo zapamiętać rozwiązania zagadek z kart.

MOJA OPINIA

Cortex Disney to barwna, interaktywna gra rodzinna, która połączenie zabawy z rozwijaniem umiejętności poznawczych. Gra oferuje szeroki wachlarz różnorodnych zadań, które testują spostrzegawczość, pamięć i szybkie myślenie. Estetyczne karty z postaciami Disneya dodają uroku, przyciągając nie tylko fanów bajek, ale również zachęcając do interakcji przez wizualnie atrakcyjne elementy.

Gra ta stanowi doskonałe narzędzie do wspólnej zabawy i nauki dla różnych grup wiekowych. Cortex Disney nie tylko zapewnia radość z rozgrywki, ale także wspiera rozwój umiejętności poznawczych, co czyni ją wyjątkową propozycją dla rodzin szukających atrakcyjnej i edukacyjnej rozrywki.

INFORMACJE O GRZE

SERIA: Cortex
MECHANIKA GRY: memory, pattern recognition
TYP GRY: familijne, karciane, edukacyjne
WYDAWNICTWO: rebel
ROK WYDANIA: 2023
LICZBA GRACZY: 2 – 6
WIEK GRACZY: 6+
CZAS ROZGRYWKI: ~ 15min
CENA: ~ 55 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ GRĘ W DOBREJ CENIE

Miłej rozgrywki!

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem:

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to