Zastanawiał_ś się kiedyś Co uczucia robią nocą? Jeśli tak, to od teraz możesz się tego dowiedzieć! 😀 A to wszystko za sprawą trzeciego już tomu bestsellerowej serii, którego głównym bohaterem jest świat emocji ukazany w formie puchatych stworków, znanych nam jako uczucia.

Autorki, Tina Oziewicz i Aleksandra Zając, przenoszą nas w niesamowitą podróż przez emocje, odkrywając, co tak naprawdę dzieje się, kiedy zapadamy w sen.

Co uczucia robią nocą? to coś więcej niż tylko obrazki i słowa na kartach – to poezja w formie prozy oraz przemyślenia o naszych uczuciach, które często są niedoceniane w pędzie codzienności. Tina Oziewicz prezentuje ludzkie emocje w sposób poetycki, czuły, z niezwykłym wdziękiem, umożliwiając czytelnikowi zagłębienie się w ich świat. W tej części, opowiada o nocnych przygodach uczuć – od głębokiego snu Szczęścia po Beztroskie chwile w w swoim hamaku, ukazując bogactwo ich życia nocą.

Jednak to nie tylko ilustracje i krótkie opisy sprawiają, że ta książka zachwyca – ma w sobie coś znacznie głębszego. Pod pozorną prostotą kryje się uniwersalny przekaz, który dociera zarówno do dzieci, jak i dorosłych, ukazując, że uczucia są wszechobecne i ludzkie, pełne życia i aktywności także w nocy.

Wartością tej książki jest jej poetycka prostota – krótkie teksty, pełne sensu i głębokiego przesłania, trafiającego prosto do serca czytelnika. Autorki zdołały stworzyć dzieło, które w swej minimalizmie ukazuje bogactwo emocji, sprawiając, że czytelnik może je polubić nawet wtedy, gdy nie zawsze są najprzyjemniejsze. Uczucia stają się przyjaciółmi, a każde z nich ma swoją historię, swoje tajemnice.

Jedną z kluczowych zalet tej książki jest jej uniwersalność. Adresowana jest do dzieci, ale równie mocno przemawia do dorosłych. Przez intrygujący sposób prezentacji emocji, czytelnik, niezależnie od wieku, może poznać i zaakceptować swoje własne uczucia, uczyć się empatii i zdobywać większą świadomość swoich emocji.

Książka ta nie tylko bawi czytelnika swoimi wspaniałymi stworkami, ale również stymuluje do rozmów i refleksji. Stymuluje wyobraźnię i pobudza do otwartości w zrozumieniu własnych oraz cudzych uczuć, co stanowi nieocenioną wartość w procesie edukacji emocjonalnej.

Dodatkowo, estetyka książki – zarówno ilustracje, jak i sposób w jaki tekst jest przedstawiony – czynią ją niezwykle atrakcyjną dla czytelników. To nie tylko lektura, to inspirujące i wciągające doświadczenie, które może być punktem wyjścia do głębszych dyskusji i refleksji nad światem emocji.

Osobiście uważam, że Co emocje robią nocą? to naprawdę niezwykła podróż po krainie uczuć. Książka nie tylko bawi czytelnika swoimi niesamowitymi ilustracjami, ale również otwiera drzwi do zrozumienia i akceptacji różnorodności emocji, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Poprzez prostą, lecz mądrą treść, czytelnik może zgłębić tajniki swoich wewnętrznych doznań, rozwijać empatię oraz zyskiwać większą świadomość swoich emocji.

To nie tylko książka dla dzieci – to inspirująca podróż do świata uczuć, która może prowadzić do głębszych refleksji i rozmów nad znaczeniem emocji w naszym życiu. Absolutnie przepieknę i wymowne ilustracje oraz przystępna forma tekstu czynią tę książkę niezwykle atrakcyjną i wartościową dla każdego czytelnika, poszukującego wspaniałych i mądrych lektur.

Trzeci tom zachwyca i łapie za serce równie mocno jak wcześniejsze książki. Polecam wszystkim, małym i dużym! 🙂

ZALETY KSIĄŻKI

  • adresowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych, przekazuje mądre przesłanie o różnorodności uczuć;
  • pomaga w rozwijaniu empatii, zrozumieniu własnych emocji oraz inspiruje do otwartych rozmów na ten temat.
  • wspaniałe obrazy wzbogacające tekst stanowią dodatkową atrakcję dla czytelnika;
  • inspiruje do głębszych rozważań nad emocjami i ich rolą w naszym życiu.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Uczucia
AUTORKA: Tina Oziewicz
ILUSTRACJE: Aleksandra Zając
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 66
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: empatyczne
JĘZYK: polski
WIEK: 5+
CENA: ~25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to