Kanał Cocomelon nadal cieszy się dużym powodzeniem i zainteresowaniem Miłka. Muszę przyznać, że sama już bardzo polubiłam tych twórców i często wykorzystywałam ich piosenki na zajęciach z moimi uczniami, którym one również się spodobały.

Nie ma u nas dnia, żeby choć raz nie przesłuchać piosenek od Cocomelon, dlatego też chętnie sięgnęłam po najnowszą książkę od Harperkids z tymi bohaterami w roli głównej.

W JJ i przyjaciele na tropie, mały czytlnik będzie miał okazję towarzyszyć sympatycznej rodzince przez cały dzień. Cała historia zaczyna się o poranku podczas śniadania, a następnie przenosimy się na plac zabaw aby spotkać inne dzieci. Dalej, maluch ma okazję poznać najlepszych przyjaciół JJ, którymi są jego pluszaki. Na kolejnej rozkładówce można zobaczyć już, cała rodzina wybiera się na biwak, a po powrocie wstępują do dziadków, aby się ochłodzić w ten upalny dzień. W domu, rodzina organizuje wspólny koncert, a później rodzeństwo może spędzić trochę czasu ze sobą. Kolejna rozkładówka, to przeniesienie się do pokoju TomToma, aby już za chwilę bawić się na urodzinach YoYo. Po południu, wszyscy decydują się spędzić dzień na plaży, a na ostatniej rozkładówce YoYo szykuje się do snu.

Jeśli chodzi o budowę, to każda rozkładówka zawiera dokładnie te same treści. Maluch ma za zadanie znaleźć 5 różnych przedmiotów ukrytych gdzieś na ogromnej ilustracji pokrywającej całą rozkładówkę. Co ważne, tuż pod ilustracjami tych rzeczy, które należy odnaleźć, umieszczono konkretną liczbę, aby dzieciom było łatwiej ich szukać.

Oprócz tych stałych 5 przedmiotów, przygotowano również dodatkowe trzy przedmioty do odnalezienia, czyli maluchy mają ich łącznie 8. Ponadto, przy każdej rozkładówce pojawia się również krótki tekst, któy wprowadza czytelnika w konkretną sytuację w ciągu dnia.

ZALETY

  • duży rozmiar książki,
  • kartonowe strony z zaokrąglonymi rogami,
  • wiele przedmiotów do odnalezienia,
  • sympatyczni bohaterowie, których dzieci znają z piosenek,
  • barwe i kolorowe ilustracje,
  • krótkie czytanki, wprowadzające do tematu poszczególnych rozkładówek.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Cocomelon
CYKL: Szukaj i znajdź
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 22
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: wyszukiwanka
JĘZYK: polski
WIEK: 2+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to