Powiedz mi, kim jestem choć skierowana do młodego czytelnika, emanuje uniwersalnymi refleksjami, które poruszają temat naszego miejsca w świecie. Dlatego też, chciałabym podzielić się z Tobą moimi wrażeniami z tej niezwykłej podróży, która pozwala spojrzeć na życie w zupełnie nowym świetle.

Jest to opowieść o poszukiwaniu tożsamości oraz pytaniu o istotę naszego istnienia. Główna bohaterka, która przypadkowo powstaje w wyniku zdarzenia w czasie Bożego Narodzenia, znajduje się w nietypowej sytuacji, wcielając się w rolę kogoś, kogo nie jest.

To filozoficzna podróż, która porusza uniwersalne pytania, z którymi każdy może się utożsamiać. Autorka prowadzi czytelnika przez historię dziewczynki, która szuka odpowiedzi na pytanie, kim tak naprawdę jest, w świecie, w którym inni wydają się narzucać swoje wyobrażenia na temat jej tożsamości.

Książka eksploruje temat wpływu społeczeństwa na nasze poczucie siebie, pokazując, jak interpretacje innych ludzi mogą kształtować naszą samoocenę. To opowieść o próbach odnalezienia własnego miejsca w świecie, odkrywania siebie w kontekście różnorodnych oczekiwań, jakie stawiane są przed bohaterką przez otaczającą ją rzeczywistość.

Mastrocola w mistrzowski sposób łączy głębokie filozoficzne refleksje z lekkością i wdziękiem, tworząc historię, która porusza zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. To opowieść o samotności, przyjaźni, miłości i szukaniu szczęścia, której przesłanie rozwija się wraz z dojrzewaniem czytelnika.

Jest to także historia o wewnętrznej podróży, o odkrywaniu samego siebie, niezależnie od tego, co inni mogą o nas myśleć. Książka ta w sposób delikatny, ale zarazem głęboki, zachęca do refleksji nad tym, jak istotne jest szukanie odpowiedzi na pytanie o własną tożsamość w samym sobie, zamiast poleganie na opiniach czy oczekiwaniach innych.

Wydanie tej książki wzbogaca niezwykła kreska Franco Matticchio, która dodaje kolejny wymiar tej opowieści, wprowadzając czytelnika w atmosferę i emocje bohaterów. To dzieło, które potrafi poruszyć, skłaniając do refleksji nad istotą ludzkiej egzystencji i wartości poszukiwania odpowiedzi na pytanie „kim jestem?” w głębi naszego własnego wnętrza.

Wartość tej książki nie leży tylko w jej wspaniałej fabule czy pięknych ilustracjach. To także przekaz, który zostaje z czytelnikiem na długo, skłaniając do refleksji nad istotą ludzkiej egzystencji i znaczeniem samopoznania. Powiedz mi, kim jestem to mądra, piękna i wzruszająca opowieść, której przesłanie rozwija się wraz z dojrzewaniem czytelnika.

ZALETY KSIĄŻKI

  • zachwycające przesłanie o tożsamości;
  • filozoficzne i uniwersalne tematy;
  • dostępność dla różnych grup wiekowych;
  • wspaniałe ilustracje;
  • niesamowicie estetyczne wydanie;
  • inspirująca do refleksji.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Filigrany
AUTORKA: Paola Mastrocola
ILUSTRACJE: Franco Matticchio
TŁUMACZENIE:  Dorota Duszyńska
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 248
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA:
JĘZYK: polski
WIEK:  7+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to