Całkiem niedawno, swoją premierę miała kolejna książka z serii Pożeracze książek od wydawnictwa Muchomor. Tym razem, tytuł dość znacząco różni się od poprzednich, ale jest równie fantastyczny, a lektura Zaczarowanego zamku sprawiła mi ogromną przyjemność 😀 Warto też dodać, że książka została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Jeśli jesteś ciekawa wcześniejszych tytułów, to wystraczy, że klikniesz z poniższy przycisk 🙂

W dzisiejszym wpisie, z ogromną radością opowiem Ci Zaczarowanym zamku 🙂

KTO JEST AUTORKĄ

Autorką książki jest Edith Nesbit, brytyjska pisarka, która tworzyła na przełomie XIX i XX wieku. Głównie znana z pisania literatury i poezji dla dzieci. Swoimi utworami wywarła ogromny wpływ na brytyjską literaturę dziecięcą i zasłynęła relistycznymi powieściami przygodowymi z fantastycznymi elementami.

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA

Zaczarowany zamek opowiada o wielu niesamowitych i fantastycznych przygodach trójki rodzeństwa, którzy zostali na wakacje w opuszczonej żeńskiej szkole, gdzie opiekuje się nimi nauczycielka francuskiego. Niestety nie mogli oni wrócić do domu, więc tą niedogodność postanowili wykorzystać aby eksplorować nieznane im tereny i przeżywać niesamowite przygody.

A wszystko rozpoczyna się od pewnej całodniowej wycieczki, podczas której odkrywają zaczarowany zamek! Rodzeństwo trafiło tam całkowicie przypadkowo przez przejście w żywopłocie prowadzące do jaskini, której wyjście znajdowało się w zamkowym ogrodzie. Ich cała wakacyjna przygoda, rozpoczęła się właśnie tamtego dnia.

Chwilę po odkryciu zamku, rodzeństwo spotyka „Księżniczkę” mieszkającą w zamku, a ta w magiczny sposób odmienia ich dotychczasowe wakacje. Najpierw cała czwórka musi uporać się z problem niewidzenia, przez co Ksieżniczka staje się nieodłączną towarzyszką przygód trójki rodzeństwa. Oczywiście na przyjaciół czeka jeszcze wiele niesamowitych i magicznych przygód.

BOHATEROWIE KSIĄŻKI

Głównymi bohaterami książki jest trójka rodzeństwa, Gerald, Jimmy i Cathy. Bracia uczęszczają do szkoły dla chłopców, ale na okres wakacji przenoszą się do żeńskiej szkoły, w której uczy się ich siostra. Opiekę nad rodzeństwem sprawuje Mademoiselle, nauczycielka francuskiego.

Oprócz nich, w szkole znajduje się również Eliza, która jest gosposią ówczesnych mieszkańców. Co więcej, w Zaczarowanym zamku mieszka również „Księżniczka” oraz jej rodzina. Rodzeństwo poznaje jeszcze wiele innych osób, ale nie chcę Ci za dużo zdradzać, żeby nie odbierać przyjemności z lektury 🙂

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA

Zaczarowany zamek, to książka, która będzie odpowiednia dla dzieci, które lubią książki przygodowe oraz fantastykę. Autorka zadbała o to, aby magia nie przytłaczała, a bohaterowie mieli przygody, z którymi mogliby się utożsamiać czytelnicy. Z racji tego, że jest to dość długa książka, to według mnie, może okazać się idealna dla czytelników, powyżej 8. roku życia.

ZALETY KSIĄŻKI

Według mnie, książka jest po prostu wybitnie napisana. Osobiście nie mogłam oderwać się od lektury i bardzo spodobało mi się, jak płynnie zacierała się granica pomiędzy tym co dzieje się w rzeczywistości, a tym co jest elementem magicznym. Jestem pod ogromnym wrażeniem talentu pisarskiego autorki.

Co więcej, autorka bardzo zgrabnie przechodzi od jednej magicznej rzeczy do kolejnej i tak naprawdę, krok po kroku, kawałek po kawałku zdradza ona swoje tajemnice czytelnikowi.

REASUMUJĄC

Zaczarowany zamek to wybitna książka, po której nie spodziewałam się, że aż tak mnie wciągnie, ale okazała się ona dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Czyta się ją lekko i przyjemnie, a co lepsze trudno się od niej oderwać. Jeśli szukasz książki, w której magia jest tylko dodatkiem, ale wbrew pozorom to na niej opiera się cała powieść, to ta książka jest dla Ciebie 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ ORYGINAŁU
SERIA: Pożeracze książek
AUTOR: Edith Nesbit 
ILUSTRACJE: Adrianna Szwedkowicz
WYDAWNICTWO: Muchomor
LICZBA STRON: 280
ROK WYDANIA: 2020
KATEGORIA: powieść, klasyka
JĘZYK: polski
WIEK:  8+
CENA: ~25 zł
LINK DO KSIĄŻKI: https://bit.ly/ZaczarowanyZamek

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to