Ta książka przenosi w magiczny świat mitologii greckiej, gdzie bogowie i ludzie splatają się w pasjonującej intrydze. Mam już za sobą lektury Kirke czy Pieśni o Achillesie, ale jako miłośniczka tych antycznych greckich historii szczerze nie mogłam się doczekać premiery Girl, Goddess, Queen.

Tym razem będzie to opowieść o miłości, odwadze i niezależności, która przedefiniowuje znany mit o Hadesie i Persefonie. Czy jest równie wciągająca i fascynująca jak przygody Kirke? Przekonaj się sam!

Książka rozpoczyna się od obalenia klasycznego mitu, który przedstawia Persefonę jako ofiarę porwania przez Hadesa. W tej reinterpretacji Persefona nie jest bezradną ofiarą, ale niezależną i silną postacią. Z własnej woli wkracza do krainy Hadesa, aby zawrzeć układ, który wstrząśnie światem bogów.

Główna bohaterka, Persefona, jest pełna determinacji i nie zamierza podporządkowywać się samolubnemu Hadesowi, bardziej zakochanemu w sobie niż w niej. Jej celem jest przekonanie władcę zaświatów do przyjęcia jej planu, który ma potencjał zrewolucjonizować sytuację na Olimpie.

Jedną z największych zalet tej książki jest jej zdolność do przekształcenia tradycyjnego mitu o Hadesie i Persefonie w coś świeżego i intrygującego. Autorka przedstawia te klasyczne postaci w nowatorski sposób, nadając im głębię i osobowość, której wcześniej nie mieliśmy okazji poznać. To oznacza, że czytelnik może odkrywać mitologię grecką na nowo i cieszyć się nowymi perspektywami na znane historie.

Co więcej, Girl, Goddess, Queen wyróżnia się również swoim humorem i śmiałością. Dowcipne dialogi i sytuacje sprawiają, że czytelnik nie tylko się angażuje emocjonalnie, ale także często śmieje się na głos. To doskonały balans między komedią a dramatem, co sprawia, że lektura jest naprawdę przyjemna i angażująca.

Postacie w Girl, Goddess, Queen są dobrze wykreowane i rozwijają się w trakcie fabuły. Persefona jest silną, niezależną bohaterką, a Hades staje się bardziej złożonym i fascynującym charakterem. Czytelnik może śledzić ich rozwijającą się relację, która jest pełna napięcia, chemii i emocji.

Jednym z najważniejszych elementów książki jest rozwijająca się chemia między Persefoną a Hadesem. Ich związek ewoluuje od wrogości do miłości, a czytelnik może śledzić każdy etap tej fascynującej relacji. To sprawia, że książka jest nie tylko romantyczna, ale także emocjonalnie angażująca.

Girl, Goddess, Queen to nie tylko romantyczna opowieść, ale także historia o niezależności, odwadze i odważnym wyborze. To debiut autorki, który imponuje swoją dojrzałością literacką i zdolnością do przekształcania klasycznych mitów w coś nowego i ekscytującego.

Dla miłośników literatury opartej na mitologii greckiej i dla tych, którzy szukają lekkiej, ale angażującej lektury, Girl, Goddess, Queen jest doskonałym wyborem. Bea Fitzgerald udowadnia, że ma talent do opowiadania historii, który na pewno jeszcze wielokrotnie zadziwi czytelników w przyszłości.

ZALETY

  • nowoczesna reinterpretacja mitu o Hadesie i Persefonie;
  • humor i dowcipne dialogi, które sprawiają, że czytelnik się śmieje;
  • silnie wykreowane postacie, zwłaszcza Persefona i Hades;
  • fascynująca chemia między głównymi bohaterami;
  • kombinacja romansu, komedii i dramatu;
  • opowieść o niezależności i odwadze;
  • udany debiut autorki Bea Fitzgerald.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Bea Fitzgerald
TŁUMACZENIE: Stanisław Kroszczyński
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 480
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: fantasy, young adult
JĘZYK: polski
WIEK: 13+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to