Bardzo lubię proste książki, które zawierają głębokie i bardzo istotne przesłanie. W naszej biblioteczce jest już sporo takich książek, a do ich grona ostatnio dołączyła nowość od wydawnictwa Babaryba – Owocoemocje.

Muszę przyznać, że jest to prawdziwa perełka na naszej półce i już sama okładka, na której znajdują się dwa urocze pomidorki, zachęca do bliższego zapoznania się z tym, co się kryje w środku. Dzięki Owocoemocjom, Twój maluch łatwiej rozpozna i zrozumie emocje jakie nim targają w konkretnej sytuacji, a to wszystko ułatwią mu owocowo-warzywne słodziaki.

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA?

Owocoemocje to książka która ma za zadanie zapoznać małego czytelnika z całym wachlarzem najróżniejszych emocji, jakie może on odczuwać. Wszystkie zostały przedstawione za pomocą najróżniejszych gatunków owoców i warzyw. Jeśli chodzi o samą historię, to nie ma jej tu za wiele, a chcąc być z Tobą całkowicie szczera, to prawie w ogóle jej nie ma. W Owocoemocjach jest za to fantastyczny rymowany tekst, który opisuje to jakie odczucia i emocje mogą towarzyszyć w konkretnych sytuacjach jakie spotykają dziecko.

BOHATEROWIE KSIĄŻKI

To chyba oczywiste, że bohaterami książki, jak wskazuje sam tytuł są owoce. Jednakże oprócz nich, na stronach pojawiają się również warzywa, ale najważniejsze tutaj, w tym wszystkim są emocje, którym ta książka została w całości poświęcona.

BUDOWA I TREŚĆ KSIĄŻKI

Tak jak wspomniałam wcześniej, w książce nie ma historii, ale to nie oznacza, że jest pozbawiona tekstu w całości. Autor postanowił skupić się na rymowanym opisaniu sytuacji, jaki mogą się każdemu przytrafić oraz je uwzględnieniu w nich emocji, jakie można odczuwać w danej sytuacji. Dzięki takiemu zabiegowi, czytelnikowi jest łatwiej rozpoznać i nauczyć się swoich emocji i uczyć.

Jeśli chodzi o rymy, to muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem pracy tłumaczki, ponieważ tekst czyta się z ogromną łatwością, a co więcej z przyjemnością. Łatwo wpada w ucho, a co za tym idzie, bardzo szybko można go zapamiętać. Całą robotę robią tutaj jednak zabawne emocje ukazane w owocach i warzywach.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?

Owocoemocje, to książka która idealnie sprawdzi się dla dzieci powyżej 2. roku życia. Dzięki niej mali czytelnicy będą mogli zapoznać się nie tylko z nazwami konkretnych emocji, ale dzięki opisom sytuacji, łatwiej będzie im rozpoznać te emocje i być może nad nimi zapanować.

ZALETY KSIĄŻKI

  • proste i przyjemne rymy,
  • tekst, który pomaga zrozumieć emocje,
  • książka zapoznaje dziecko z emocjami, uczy ich nazw oraz opisuje zachowania jakie im mogą towarzyszyć,
  • opis sytuacji, w jakich może znaleźć się mały czytelnik,
  • możliwość nauki kolorów oraz gatunków warzyw i owoców,
  • zabawne grafiki, które podkreślają emocje, jakie targają konkretnymi owocami czy warzywami.

REASUMUJĄC

Owocoemocje to fantastyczna książka wypełniona po brzegi uroczymi owocami i warzywami, które przedstawiają cały wachlarz najróżniejszych emocji. Osobiście jestem oczarowana tą książką pod każdym względem – rymów, grafik oraz tego jak w prosty sposób przedstawia ona tak wiele bardzo istotnych kwestii. Miłek, choć nie ma jeszcze 2 lat, bardzo lubi przyglądać się warzywom i owocom z książki. Ostatnio nawet próbuje naśladować ich miny, więc jak widać, książka bardzo mu się spodobała 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: Owocoemocje
AUTOR: Joost Elffers
GRAFIKI: Saxton Freymann
TŁUMACZENIE: Katarzyna Huzar-Czub
WYDAWNICTWO: Babaryba
LICZBA STRON: 44
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: picturebook, rymowanki
WIEK: 2-5 lat
CENA: ~ 22 zł
LINK DO KSIĄŻKI: http://bit.ly/Owocoemocje

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to