Od dłuższego czasu, ćwiczymy z Miłoszem sylaby i uczymy go nowych słów. Czasem jest to droga przez mękę, ponieważ najzywczajniej Szef nie ma najmniejszej ochoty powtarzać. Nie ukrywam, że jest to mocno frustrujące, jednakże jakoś musimy sobie z tym poradzić.

Aby umilić naukę zarówno Miłkowi jak i nam, zaoptrzyłam się w wiele książek i zeszytów logopedycznych, a ostatnio do naszej kolekcji dołączyła nowość od Akademii Mądrego Dziecka jaką jest książeczka-układanka, której zadaniem jest nauka maluchów pierwszych słówek.

Książka jest bardzo dobrze przemyślana, ponieważ każda rozkładówka skupia się na konkretnej tematyce. Mamy tam owoce, rzeczy znajdujące się na dworze i w domu oraz zabawki. Po lewej stronie, zawsze znajduje się jedna duża ilustracja danej rzeczy wraz z podpisem na dole oraz pytanie do dziecka, np. o to, czy potrafi wskazać klocki.

Z kolei po prawej stronie, umieszczono 3 wytłoczenia, w których należy umieścić pasujące elementy z pudełka powyżej. Jest to forma nie tylko świetnej zabawy, ale dziecko dodatkowo ćwiczy koordynację ręka-oko i zapamiętuje słówka. Skupienie i koncentracja również są tutaj wzmacniane.

Osobiście nie spodziewałam się, że ta książka aż tak spodoba się Miłkowi. Wiedziałam, że dopasowywanie poszczególnych elementów będzie dla niego wielką frajdą, jednakże zaskoczyła mnie częstotliwość z jaką sięga po ten tytuł. Co więcej, podczas układania, próbuje nazywać poszczególne przedmioty, a o to przecież w tym wszystkim chodzi.

Słowa to idealna kombinacja za pomocą której, małe dzieci będą rozwijały małą motorykę, a przy okazji rozwijały swoją mowę i poznawały nowe wyrazy.

ZALETY KSIĄŻKI

  • nieskomplikowane i barwne ilustracje,
  • duże i grube elementy do wkładania,
  • podpisy zarówno w książce jak i na tyle elementów,
  • pytania skierowane bezpośrednio do dziecka,
  • duży i wygodny format książki.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: Poznajemy świat
ILUSTRACJE: Gareth Williams
TŁUMACZENIE: Katarzyna Grzyb
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 8
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: dla maluszków, aktywizujące
JĘZYK: polski
WIEK:  0+
CENA:  ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to