Książka z tego wpisu, rzuciła mi się w oczy już jakiś czas temu, jednakże wyszłam z założenia, że Miłek jest jeszcze na nią za mały i kupię ją za jakiś czas gdy podrośnie. Niecałe dwa tygodnie temu, podczas nieplanowanej wizyty w lumpku, znalazłam ją na półce. Nie mogłam jej nie wziąć! 😀

Opowieści dla dzieci, które chcą być wyjątkowe to książka przedstawiająca 100 sylwetek kobiet i mężczyzn, którzy w swoim życiu zrobili coś wyjątkowego i ponadprzeciętnego. Dzięki temu, że się odważyli, udało im się zmienić nie tylko swoje życie, ale również innych ludzi. Autor, w tej książce uwzględnił postaci z różnych epok oraz różnych środowisk, a każdy bohater zasłynął czymś innym.

Christne de Pizan, była pierwszą kobietą walczącą o swoje prawa już w XIV i XV w. Simon Bolivar, jest dobrze znany w Ameryce Łacińskiej, ponieważ wyzwolił on wiele krajów spod hiszpańskiej władzy. Z kolei, Evonne Goolagong Cawley jako pierwsza Aborygenka dwukrotnie zajęła pierwsze miesjce na światowych turniejach tenisa. Natomiast dzięki pasji Saviona Glover’a stepowanie znów stało się znane i zyskało rzesze fanów. To zaledwie 4 postaci jakie możesz poznać w tej książce. Na odkrycie czeka jeszcze więcej inspirujących historii!

Książka jest naprawdę obszerna, jednakże czyta się ją bardzo szybko. Nawet nie zauważyłam, kiedy udało mi się ją pochłonąć. Jeśli chodzi o budowę, to historię każdej osoby można potraktować jako minirozdział mieszczący się na jednej rozkładówce. Jedna strona zawsze zawiera całostronicową ilustrację, a druga przedstawia konkretną postać. Na górze znajdziesz imię i nazwisko, poniżej lata życia oraz krótki wstęp do opowieści. Poniżej już umieszczono właściwy tekst.

Jestem zaskoczona tym, jak wspaniała jest to książka. Wiele osób, które wybrał autor nie jest mi znana, pomimo tego, że z historią jestem za pan brat. Uważam, że Opowieści dla dzieci, które chcą być wyjątkowe zainspirują zarówno małych jak i dużych czytelników do spełniania własnych marzeń i dążenia swoją ścieżką. Z pewnością będę często wracać do tego tytułu i już nie mogę się doczekać, żeby podsunąć Miłkowi.

ZALETY KSIĄŻKI

  • przedstawienie postaci z różnych epok historycznych;
  • każda z postaci zasłynęła czymś innym;
  • bohaterki i bohaterowie są w różnym wieku;
  • książkę można czytać jednym ciągiem lub na wyrywki;
  • inspiruje do podążania własną ścieżką i spełniania marzeń;
  • uczy dziecko, że wszystko jest możliwe jeśli tylko się chce;
  • piękne ilustracje, które dopełniają treść.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

PODTYTUŁ: 100 historii kobiet i mężczyzn, którzy wyrośli ponad przeciętność 
AUTOR: Ben Brooks
ILUSTRACJE: Quinton Winter
TŁUMACZENIE: Julia Tokarczyk
WYDAWNICTWO: K.E.Liber
LICZBA STRON: 208
ROK WYDANIA: 2019
KATEGORIA: biografie, inspirujące
JĘZYK: polski
WIEK:  7+
CENA: ~ 25 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to