Ależ niezwykłe książki do nas trafiły! Już teraz mogę powiedzieć, że stanowią nieocenione wsparcie w procesie wychowywania i edukacji dzieci. Dzisiejsze recenzje dotyczyć będą dwóch fascynujących publikacji, które są częścią serii Chcę wiedzieć więcej. To książki, które nie tylko odpowiadają na trudne pytania naszych pociech, ale także inspirują do otwartych i ważnych rozmów na tematy, które często wydają się zawiłe i trudne.

Zapraszam do dalszej lektury, gdzie bliżej przyjrzymy się tym dwóm fascynującym pozycjom i odkryjemy, dlaczego stanowią one cenny skarb w naszej bibliotece. To więcej niż książki – to klucze do otwarcia rozmów, zrozumienia i akceptacji w świecie, który wciąż się zmienia.

DLA KOGO SĄ TO KSIĄŻKI?

Te książki są przeznaczone zarówno dla rodziców, opiekunów, nauczycieli, jak i samych dzieci (7+) i nastolatków. Stanowią one doskonałe narzędzie do otwartej i uczciwej rozmowy na temat trudnych i ważnych kwestii, takich jak prokreacja, rozwijająca się płciowość, tożsamość płciowa czy relacje międzyludzkie.

Dzięki przystępnemu językowi, pięknym ilustracjom oraz rzetelnym informacjom, te książki pozwalają zarówno dzieciom, jak i dorosłym lepiej zrozumieć te tematy i promować akceptację, szacunek oraz zdrowy rozwój fizyczny i emocjonalny. To publikacje, które warto mieć w domowej bibliotece i korzystać z nich jako źródła wiedzy i wsparcia w procesie wychowania i edukacji dzieci.

ZALETY KSIĄŻEK

  • edukacyjne i rzetelne źródło wiedzy;
  • pomagają w otwartej rozmowie o trudnych tematach;
  • promują akceptację, szacunek i samoakceptację;
  • bogato ilustrowane, co ułatwia zrozumienie;
  • obejmują różnorodne aspekty rozwoju i dojrzewania;
  • przystępne dla dzieci i młodzieży;
  • wspierają zdrowe relacje międzyludzkie;
  • doskonałe narzędzie dla rodziców, opiekunów i nauczycieli;
  • ułatwiają rozmowę o seksualności i ciele;
  • wartościowa lektura wspierająca rozwój emocjonalny i fizyczny dzieci.

Jak powstaje dziecko

Jak powstaje dziecko to niezwykle potrzebna i wyjątkowo cenna książka, która zapewnia rodzicom i opiekunom doskonałe narzędzie do rozmów na temat prokreacji i rozwoju płciowego z ich dziećmi. Ta bogato ilustrowana publikacja, będąca częścią serii Chcę wiedzieć więcej, doskonale łączy rzetelne informacje z przystępnym językiem, co sprawia, że staje się nie tylko edukacyjna, ale także ciekawa i łatwa do przekazania najmłodszym.

Książka skupia się na odpowiedziach na pytania dzieci odnośnie tego, skąd się biorą i jak to się dzieje, że każdy człowiek na świecie był kiedyś dzieckiem i rozwijał się w brzuchu swojej mamy. To delikatne podejście do tematu, które nie tylko zaspokaja ciekawość dzieci, ale także uczy je nazywać intymne części ciała i akceptować różnice w rodzinach.

Autorka w sposób jasny i przejrzysty przedstawia proces prokreacji i uwzględnia najnowsze osiągnięcia nauki, co pozwala na przekazanie dzieckom rzetelnych informacji.

Niezwykle istotne jest również to, że książka podkreśla różnorodność rodzajów rodzin, pokazując, że każda jest wyjątkowa i wartościowa. To doskonały sposób na wprowadzenie dzieci w temat różnic i akceptacji.

Agata Kozłowska, seksuolożka, edukatorka i terapeutka, odpowiedzialna za przekład tej książki na język polski, zasługuje na ogromne uznanie za to, że umożliwiła polskim rodzicom dostęp do tej niezwykle wartościowej publikacji.

Jak powstaje dziecko to doskonały przewodnik, który nie tylko pomaga dzieciom zrozumieć, skąd się biorą, ale także pomaga rodzicom taktownie przekazywać te trudne tematy. To książka, która przekonuje nas, że nauka może być prosta, ciekawa i pełna wrażliwości. Niezależnie od wieku, ta książka jest godna polecenia i będzie wartościowym dodatkiem do każdej rodziny.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL: Chcę wiedzieć więcej
TYTUŁ: Jak powstaje dziecko
AUTORKA: Rachel Greener
ILUSTRACJE: Clare Owen
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 32
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: edukacyjne, ciało, dorastanie
WIEK: 7+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Jak powstaje dorosły

Jak powstaje dorosły to niezwykle ważna i ciałopozytywna książka, która stanowi doskonały przewodnik dla nastolatków w okresie dojrzewania. Autorka w przystępny i zrozumiały sposób przedstawiają zmiany, które zachodzą w ciele i umyśle w trakcie tego trudnego okresu. Książka jest nie tylko bogato ilustrowana, ale także pełna mądrych rad, które pomagają młodym ludziom zrozumieć i zaakceptować siebie.

Jednym z najważniejszych aspektów tej książki jest promowanie szacunku i samoakceptacji. Każdy wygląda inaczej i rozwija się w swoim tempie, co jest niezwykle istotne w dobie presji społecznych standardów urody. Książka skupia się na tym, że różnorodność jest czymś naturalnym i pięknym.

Nie brakuje również omówienia innych istotnych aspektów dojrzewania, takich jak relacje z rodziną i rówieśnikami, tożsamość płciowa, wytyczanie granic czy nawet cyberprzemoc. Ta przyjazna i wszechstronna publikacja wspiera różnorodność i łagodzi niepokoje, z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać w trakcie dorastania.

Książka wyróżnia się prostotą, rzetelnością i aktualnością przekazywanych informacji. To nie tylko świetne źródło wiedzy, ale także przykład doskonałej komunikacji, pełnej szacunku i akceptacji. Autorka podkreśla, że każdy wariant naszej cielesności i rozwoju jest w porządku, co jest niezwykle budujące i daje pewność siebie młodym czytelnikom.

Jak powstaje dorosły to niezwykle wartościowa lektura zarówno dla nastolatków, którzy przechodzą przez okres dojrzewania, jak i dla rodziców i opiekunów, którzy chcą wspierać swoje dzieci w tym ważnym etapie życia. To książka, która pomaga otwarcie rozmawiać o trudnych tematach dojrzewania, a jednocześnie promuje akceptację i zrozumienie. Gorąco polecam tę książkę – to naprawdę mało powiedziane!

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Akademia Mądrego Dziecka
CYKL:
Chcę wiedzieć więcej
TYTUŁ:
Jak powstaje dorosły
AUTORKA:
Rachel Greener
ILUSTRACJE:
Clare Owen
WYDAWNICTWO: 
Harperkids
LICZBA STRON: 
32
ROK WYDANIA: 
2023
KATEGORIA: 
edukacyjne, ciało, dorastanie
WIEK: 
7+
CENA: 
~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to