Miłosz jest ogromnym fanem Binga! Z resztą, sama również lubię oglądać tą bajkę, pomimo tego, że wszystkie odcinki znam już prawie na pamięć (tak samo jak Dawid). Dlatego też bardzo się ucieszyłam, gdy zobaczyłam, że Harperkids przygotowało kartonowe książki dla maluchów lubiących Binga i jego przyjaciół.

Także w dzisiejszym wpisie przedstawię Ci dwie najnowsze pozycje, które całkiem niedawno ujrzały światło dzienne i podzielę się z Tobą moją opinią na ich temat 🙂

KILKA SŁÓW O TEJ SERII

Książeczki z tej najnowszej serii powstały z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy są fanami króliczka Binga. Dzięki temu, że są one kartonowe, mają wygodny format i ciekawy kształt, przyciągną uwagę maluchów na dłużej.

Dotychczas w tej serii ukazały się 3 tytułu:

  • Bing kocha Flopa,
  • Czekoladowe jajka,
  • Co lubi Sula.

ZALETY KSIĄŻEK

  • ciekawy kształt,
  • grube kartonowe strony,
  • kolorowe ilustracje,
  • postaci znane z animowanych bajek,
  • treść książki dostosowana jest do młodego wieku czytelników,
  • książki poruszają tematykę przyjaźni i miłości oraz uczą szacunku do bliźnich.

Czekoladowe jajko

Bing i Sula razem z Flopem wybrali się na spacer, ale nie taki zwyczajny. Podczas tego wyjścia, przyjaciele mają za zadanie odnaleźć czekoladowe jajka, które Flop gdzieś przed nimi ukrył.

Bing i Sula postanawiają dokładnie przeszukać plac zabaw. Mały króliczek dość szybko odnajduje jajko, jednakże jego przyjaciółka Sula nadal go szuka. Po chwili i ona może cieszyć się znaleziskiem.

Jednakże ta radość nie trwa dość długo, ponieważ czekoladowe jajko wypada jej z rąk i się roztrzaskuje na ziemi. Sula jest zrozpaczona i smutna, bo jej jajko nie nadaje się już do jedzenia. Bingowi również jest przykro i postanawia podzielić się swoim czekoladowym jajkiem ze swoją przyjaciółką.

Jak to mówi Flop, „Dzielenie się to wielka rzecz, Bing!”

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Bing
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 12
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: obrazkowe, kartonowe
JĘZYK: polski
WIEK:  6m+
CENA:  ~ 15 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Bing kocha Flopa

Miłość to coś wielkiego i niesamowitego. Wie o tym nawet nasz mały króliczek Bing. W tej uroczej książeczce w kształcie serca, mały czytelnik dowiaduje się o tym dlaczego Bing darzy miłością Flopa.

Króliczek dzieli się wieloma powodami i rzeczami, które sprawiają, że kocha Flopa. Jego przyjaciel wie kiedy jest czas na wygłupy i potrafi być wtedy bardzo zabawny. Co więcej, Flop zawsze wie co trzeba zrobić, niezależnie od sytuacji.

Kiedy Bing jest smutny, to Flop potrafi go pocieszyć, ale to, co jest jeszcze w nim fajniejsze to to, że zna on wiele fantastycznych opowieści, których króliczek uwielbia słuchać! Z resztą, to akurat działa w dwie strony, ponieważ Flop lubi wysłuchiwać niesamowitych historii Binga.

Nic dziwnego, że Bing tak bardzo kocha Flopa! Przecież on jest zawsze przy nim na dobre i złe! I to właśnie nazywa się miłość 🙂

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Bing
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 10
ROK WYDANIA: 2021
KATEGORIA: obrazkowe, kartonowe
JĘZYK: polski
WIEK:  6m+
CENA:  ~ 15 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to