Ta książka zabierze Cię do fascynującego świata przyrody i nauki! Dzień z życia skunksa, jelita i tego, kto to czyta to niezwykły komiks edukacyjny, który wciągnie Cię w niezwykłą podróż przez najróżniejsze zakątki naszej planety oraz ludzkiego ciała.

Do nas przyszedł w idealnym momencie, kiedy Szef złapał ospę. Nie mogliśmy wychodzić na zewnątrz więc dzięki tej książce, odbyliśmy z Miłoszem wiele niesamowitych podróży i z łatwością mogliśmy prznieść się do tego barwnego świata pełnego przygód i tajemnic.

Gotów na przygodę? Przygotuj się na odkrywanie tajemnice codziennego życia skunksa, jelita i wielu innych niezwykłych postaci, które kryją się w naszym otoczeniu!

Książka składa się z trzech głównych rozdziałów, z których każdy poświęcony jest innemu obszarowi wiedzy:

  • CIAŁO CZŁOWIEKA, gdzie czytelnicy będą mieli okazję poznać tajniki funkcjonowania różnych organów oraz procesów zachodzących w naszym organizmie;
  • KRÓLESTWO ZWIERZĄT, przenosi nas w świat fascynujących stworzeń, od leniwych pand po majestatyczne wulkany;
  • ZIEMIA I NAUKA zabiera nas w podróż po tajemniczych zjawiskach przyrodniczych i zawiłościach nauki.

W tych trzech rozdziałach znajduje się ponad 60 minikomiksów, a oprócz nich, są tam również Sekretne dzienniki różnych bohaterów, dzięki którym dowiemy się za co dokładniej odpowiadają np. czerwone krwinki lub jak powstają tornada. To jednak nie wszystko, ponieważ w książce została uwzględniona jeszcze jedna sekcja Przyjrzyj się, gdzie dany temat zostaje jeszcze dokładniej przbliżony. Dzięki temu czytelnik może dowiedzieć się z czego składa się oko, dlaczego rdest japoński jest taki uciążliwy czy pozna wiele innych gatunków torbaczy.

Książka nie tylko dostarcza czytelnikom wiedzy na temat różnorodnych aspektów przyrody i nauki, ale robi to w niezwykle przystępny sposób. Zastosowanie formy minikomiksów, czyli krótkich opowieści w formie kolorowych rysunków z dialogami, sprawia, że nawet najtrudniejsze zagadnienia stają się łatwe do zrozumienia. Dodatkowo, humorystyczny ton oraz barwne ilustracje sprawiają, że czytanie tej książki staje się prawdziwą przyjemnością dla czytelników w każdym wieku.

Przykłady minikomiksów, które można znaleźć w książce, obejmują np. opowieść o przygodach mózgu, który musi szybko myśleć, aby rozwiązać zagadki, czy też o przygodach krwinki białej, która walczy z groźnymi bakteriami. Inne przykłady to historyjki o przyjaźni między wątrobą a jelitem, czy też o codziennym życiu pandy wśród bambusowych pagórków. Ulubionymi historiami mojego Szefa są jednak te o kupie, pryszczu i wulkanie 😀

Dzień z życia skunksa, jelita i tego, kto to czyta ma wiele zalet, które sprawiają, że jest ona doskonałą formą nauki i rozrywki dla czytelników w każdym wieku. Po pierwsze, jej kolorowe ilustracje i zabawne opowieści sprawiają, że nawet najtrudniejsze zagadnienia stają się przystępne i zrozumiałe. Po drugie, forma minikomiksów sprawia, że czytelnik może wcielić się w różne postacie i przeżywać ich przygody na własnej skórze. Po trzecie, książka została uhonorowana prestiżową nagrodą Blue Peter Award, co świadczy o jej wyjątkowej wartości edukacyjnej i rozrywkowej.

Podsumowując, Dzień z życia skunksa, jelita i tego, kto to czyta to niezwykła podróż po tajemniczym świecie przyrody i nauki, która zachęca do odkrywania i zgłębiania wiedzy w sposób lekki, zabawny i przystępny. To książka, która nie tylko uczy, ale również bawi i inspiruje do dalszych poszukiwań w fascynującym świecie przyrody i nauki. My z Szefem zaczytujemy się w niej od dwóch tygodni i ciągle nam mało! 😀

ZALETY KSIĄŻKI

  • kolorowe ilustracje i zabawne opowieści sprawiają, że nawet najtrudniejsze zagadnienia stają się przystępne i zrozumiałe;
  • GENIALNE tłumaczenie, żarty są trafione w punkt i bawią nie tylko małych, ale również dużych czytelników;
  • forma minikomiksów pozwala czytelnikom wcielić się w różne postacie i przeżywać ich przygody na własnej skórze;
  • została uhonorowana prestiżową nagrodą Blue Peter Award, co świadczy o jej wyjątkowej wartości edukacyjnej i rozrywkowej.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

PEŁNY TYTUŁ: Dzień z życia skunksa, jelita i tego, kto to czyta. Przezabawny przewodnik przyrodniczy
AUTOR: Mike Barfield
ILUSTRACJE: Jess Bradley
TŁUMACZENIE: Agnieszka Wilga
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 128
ROK WYDANIA: 2024
KATEGORIA: książki kulinarne, przepisy
JĘZYK: polski
WIEK:  7+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to