Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest być uważanym za najbrzydszego człowieka w szkole? Clémentine Beauvais w swojej niesamowitej powieści Pasztety, do boju! zabiera czytelników w pełną humoru i przygód podróż, która zmieni życie trzech niezwykłych bohaterek. Ta przepełniona śmiechem powieść drogi jest nie tylko zabawna, ale także mądra, przynosząca cenne lekcje o dojrzewaniu i akceptacji siebie.

Akcja rozpoczyna się, gdy Mireille, Astrid i Hakima zostają ogłoszone najbrzydszymi dziewczynami w szkole w wyniku głosowania na Facebooku. Zamiast siedzieć i płakać, postanawiają podjąć działanie. Ich plan jest prosty – wsiadają na rowery i wyruszają na wakacyjną wyprawę do Paryża. Mimo że cel podróży jest ściśle tajny, niezwykłe przygody, jakie spotykają na ich drodze, prowadzą je do sławy i prawdziwej przyjaźni.

Fabuła Pasztety, do boju! jest niezwykle przystępna i wciągająca. Może być przewidywalna w niektórych momentach, ale to nie stanowi najważniejszego elementu tej powieści. Kluczowym aspektem jest przedstawienie ważnych tematów, reakcji i zmian, jakie zachodzą w bohaterkach. Poprzez obserwowanie rozkwitającej przyjaźni między Mireille, Astrid i Hakimą, czytelnik ma okazję zastanowić się nad budowaniem poczucia własnej wartości, delikatnością ego nastolatków oraz walką z nietolerancją i drwinami. Książka z powodzeniem ukazuje, jak przekuć swoje słabości w siłę i jak ważne jest wsparcie bliskich w trudnych chwilach.

Jednym z największych atutów tej powieści jest jej dowcipny styl. Beauvais posługuje się humorem, który celuje w okrucieństwo, złośliwość i obsesję wyglądem fizycznym. To świetny sposób na poruszenie trudnych tematów dotyczących wyglądu i samoakceptacji w kontekście dojrzewania. Autorka odważnie podchodzi do tych kwestii, oferując czytelnikom skuteczne antidotum na kompleksy i niepewność siebie.

Pasztety, do boju! to również powieść, która potrafi dotknąć serca czytelnika. Przygody Mireille, Astrid i Hakimy pokazują, jak ważne jest posiadanie prawdziwej przyjaźni i wsparcia w trudnych chwilach. Bohaterki stawiają czoła różnym przeciwnościom losu, ale ich determinacja i wzajemne wsparcie są siłą napędową ich podróży.

Clémentine Beauvais nie tylko dostarcza nam emocjonującej historii, ale także przekazuje ważne przesłanie. Poprzez humor i niezwykłe przygody bohaterek, książka skłania do refleksji nad znaczeniem piękna, akceptacji siebie i walce z negatywnymi stereotypami. Jest to lektura, która skutecznie dotyka sedna nastoletnich problemów i inspiruje do pozytywnych zmian.

Podsumowując, Pasztety, do boju! to arcydzieło ciętego dowcipu, które dodaje skrzydeł. Clémentine Beauvais stworzyła fascynującą powieść drogi, która zabierze czytelników w niezapomnianą podróż pełną przygód i ważnych przesłań. Jej dowcipny styl, pełen inteligentnego humoru, doskonale balansuje pomiędzy rozrywką a mądrością. Ta powieść to skuteczne antidotum na kompleksy i inspirująca historia o akceptacji siebie.

Dla miłośników literatury młodzieżowej, którzy poszukują zarówno rozrywki, jak i głębszych przemyśleń, Pasztety, do boju! jest znakomitym wyborem. Clémentine Beauvais stworzyła historię, która zachwyca i bawi jednocześnie, oddając hołd akceptacji siebie i prawdziwej przyjaźni. Jej niezwykłe bohaterki, Mireille, Astrid i Hakima, przeniosą czytelników w świat pełen humoru, ale także istotnych przemyśleń.

ZALETY KSIĄŻKI

  • przyjemna i pełna humoru powieść drogi, która wciąga czytelnika od pierwszych stron;
  • niezwykłe i komiczne postacie, takie jak Mireille, Astrid i Hakima, które łatwo polubić i z którymi można się utożsamić;
  • wspaniała reprezentacja tematów dotyczących akceptacji siebie, wartości przyjaźni i budowania poczucia własnej wartości;
  • żywe i barwne opisy podróży po Francji, które sprawiają, że czytelnik przenosi się wraz z bohaterkami w ich niezwykłe przygody;
  • dowcipny styl pisania Clémentine Beauvais, który bawi i jednocześnie porusza ważne kwestie dotyczące młodzieżowego dojrzewania;
  • cenna lektura dla młodych czytelników, która dotyka istotnych problemów, takich jak nietolerancja, wyśmiewanie i przekształcanie słabości w siłę;
  • wyjątkowa historia, która zostaje w pamięci i inspiruje do czerpania radości z życia i pokonywania przeciwności.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Powieści dla młodzieży
AUTORKA: Clémentine Beauvais
TŁUMACZENIE: Bożena Sęk
PROJEKT OKŁADKI: Zosia Frankowska
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 276
ROK WYDANIA (II): 2023
KATEGORIA: młodzieżowe
JĘZYK: polski
WIEK: 13+
CENA: ~ 20 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego tytułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to