Witaj w świecie magii i czarów! Dzisiaj opowiem Ci o najnowszym dodatku do gry planszowej Wiedźma Skała pt. Czas pełni. To niewielkie rozszerzenie, wnosi nowe elementy i mechaniki, mające jeszcze bardziej wzmocnić już fascynującą rozgrywkę podstawowej gry.

Projektantami dodatku są legendarne postacie w świecie gier planszowych, Dr Reiner Knizia i Martin Wallace. Czy Wiedźmia Skała: Czas pełni spełnia oczekiwania? Czy warto go dodać do swojej kolekcji? Przekonajmy się razem, wchodząc w świat czarodziejów, tajemnic i pełni księżyca.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Wiedźmia Skała: Czas pełni mieści się w małym pudełku otwieranym tak jak BrainBoxy dla przedszkolaków. Grafika znajdująca się na pudełku nawiązuje do podstawki i bez trudu można zauważyć dobrze znane nam postaci wiedźmy i czarnoksiężnika.

W środku natomiast znajdziesz:

  • 4 arcymistrzów;
  • 4 wieże;
  • 6 płytek akcji;
  • 4 kafelki dostępu do płytek mocy;
  • 3 zwoje;
  • 6 pełni księżyca;
  • 4 żetony zwierząt;
  • instrukcję.

KOMPONENTY I CO NOWEGO ?

Szczerze powiedziawszy, nie mogę narzekać na komponenty, które znajdują się w środku. Znajdują się tam różne żetony, podwójne płytki mocy oraz zwierzęta, które na pewno wprowadzą odrobinę świeżości do rozgrywki. Oprócz tego są tam również plastikowe elementy, takie jak wieże i figurki czarownic i magów, które można umieścić na planszy. Wszystkie te komponenty są naprawdę dobrej jakości, a co więcej to sprawia, że gra nabiera nie tylko estetycznego uroku, ale również wpływa na samą rozgrywkę.

NA CZYM POLEGA ROZGRYWKA?

Rozszerzenie Wiedźmia Skała: Czas pełni wprowadza dwa rodzaje modułów, które można łatwo włączyć do podstawowej gry. Pierwszy moduł, zatytułowany Wzmocnione składniki skupia się na podwójnych płytkach z magią. Te płytki pozwalają na zwiększenie potęgi kociołka gracza poprzez umieszczenie ich wewnątrz. Wybierając odpowiednią płytę, można uzyskać dodatkowe akcje lub punkty zwycięstwa. Działa to jako swoisty bonus, który daje graczom większą elastyczność i możliwość tworzenia jeszcze bardziej potężnych kombinacji. Dodatkowo, istnieje opcjonalna wariant, która pozwala graczom na korzystanie z wielkiej czarownicy, zamiast zwykłej, dając im dodatkową akcję lub punkt zwycięstwa.

Drugi moduł, zatytułowany Magia pełni księżyca, wprowadza karty pełni księżyca oraz odpowiadające im zdolności. Karty pełni księżyca są umieszczane na planszy, a gracze mogą je zdobywać i korzystać z ich specjalnych zdolności. To otwiera nowe strategie i taktiki, ponieważ gracze muszą podejmować decyzje dotyczące zdobywania kart pełni księżyca i używania ich w odpowiednich momentach, aby uzyskać przewagę nad rywalami. To dodaje jeszcze większą warstwę interakcji i planowania do gry.

Ten dodatek również wprowadza kilka nowych postaci, które mają unikalne umiejętności i wpływają na rozgrywkę. Niektóre postacie oferują bonusy dla graczy, podczas gdy inne mogą utrudniać życie przeciwnikom. To sprawia, że wybór postaci staje się jeszcze bardziej strategiczny, a gracze muszą dostosowywać swoje działania do unikalnych umiejętności swojej postaci.

CZAS ROZGRYWKI I LICZBA GRACZY

Rozgrywka w rozszerzeniu Czas pełni do gry Wiedźma Skała jest dobrze zbalansowana, zapewniając emocjonujące doświadczenie w czasie trwania od 60 do 90 minut. Dzięki temu, że jest to gra dla 2-4 graczy, można cieszyć się nią zarówno w pojedynkę, jak i w większym gronie. Bez względu na liczbę uczestników, dynamiczna rozgrywka i strategiczne wyzwania są gwarantowane, co czyni to rozszerzenie doskonałym wyborem dla wielu różnych grup graczy.

PLUSY I MINUSY

ZALETY GRYNIEKONIECZNIE WADY
+ wieżyczki i figurki czarodziejów nadają grze wizualne urozmaicenie i podnoszą atmosferę;
+ dodatkowe plansze oferują nowe wyzwania i strategie;
+ moduł Magia pełni księżyca daje dodatkowe umiejętności i optymalizację działań;
+ wprowadza nowe elementy i mechaniki, dodając głębi i tworząc potężne kombinacje;
+ wzbogaca doświadczenie gry i zapewnia długotrwałą zabawę.

+ / – dodatkowe plansze i moduły mogą wprowadzić pewien stopień skomplikowania i wydłużyć czas trwania gry, co może nie być odpowiednie dla niektórych graczy.

MOJA OPINIA

Jako miłośniczka Wiedźmy Skała jestem pod wrażeniem tego, jak ten dodatek wprowadza nowe elementy, które integrują się z podstawową wersją gry. Nowe mechaniki są łatwe do zrozumienia, ale oferują dodatkową głębię i strategiczną swobodę. Podoba mi się także fakt, że rozszerzenie nie przekształca gry w coś zupełnie innego, ale dodaje tylko te elementy, które wzbogacają jej rozgrywkę.

Estetyka rozszerzenia jest również godna uwagi. Wszystkie żetony, figurki i szczegółowe ilustracje z kart dodają wizualnego uroku do gry, co wpływa na atmosferę i zaangażowanie graczy.

Podsumowując, rozszerzenie Wiedźmia Skała: Czas pełni to ekscytujące dodatkowe elementy, które wnoszą nowe możliwości i złożoność do podstawowej gry. Dzięki podwójnym płytkom mocy, kartom pełni księżyca, nowym postaciom i innym elementom, rozgrywka staje się jeszcze bardziej intrygująca i strategiczna. Jeśli jesteś fanem gry Wiedźma Skała, zdecydowanie warto rozważyć dodanie tego rozszerzenia do swojej kolekcji.

INFORMACJE O GRZE

UNIWERSUM: Wiedźmia Skała
MECHANIKA GRY: end game bonuses, network and route building, open drafting, point to point movement, tile placement
TYP GRY: fantasy,
PROJEKTANT: Martino Chiacchiera, Reiner Knizia
ILUSTRACJE: Mariusz Gandzel
WYDAWNICTWO: rebel
ROK WYDANIA: 2023
LICZBA GRACZY: 2-4
WIEK GRACZY: 12+
CZAS ROZGRYWKI: 60-90 min
CENA: ~ 70 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ GRĘ W DOBREJ CENIE

Miłej rozgrywki!

Opisywana gra jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za grę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to