Dzisiaj pragnę zaprosić Cię do świata, gdzie skojarzenia, precyzja słów i lekka rywalizacja tworzą magiczną mieszankę doskonałej rozrywki. Kocia Klątwa to gra, która przenosi w fascynujący świat skojarzeń i podpowiedzi, wywołując uśmiechy, zdumienie i ekscytację w każdej rundzie.

Przygotuj się na niezapomnianą podróż po krętych ścieżkach myślenia, gdzie kreatywność i spryt są kluczem do zwycięstwa!

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Kocia Klątwa mieści się w małym pudełku. Jest ono nie tylko praktyczne ale i eleganckie. Otwiera się na magnes, co jest zdeycydowanie wygodne, ale również wprowadza element zaskoczenia i tajemniczości. W środku znajdziesz natomiast:

  • 120 kart;
  • kafelek kota;
  • instrukcję.

KOMPONENTY

Każdy element gry, od kart po pudełko emanuje starannym wykonaniem. Grafiki są zabawne, a uroku dodaje obecność kociaka – sympatycznego motywu, który towarzyszy nam na każdym etapie rozgrywki. Chociaż obrazków może być niewiele, estetyka gry wciąż urzeka swoim wyglądem.

Niezwykle imponującą cechą są karty z hasłami. Liczba aż 880 słów gwarantuje niemalże nieograniczoną różnorodność rozgrywki. To nie tylko zwiększa regrywalność, ale również wprowadza element zaskoczenia – te same hasła mogą być prezentowane za pomocą różnej liczby wskazówek. Odkrywanie, jak wiele sposobów istnieje na opisanie jednego hasła, dodaje grze dynamiki i zwiększa jej atrakcyjność dla graczy na każdym poziomie zaawansowania.

Dodatkowym atutem jest klarowna i przystępna instrukcja. Jasne objaśnienia zasad rozgrywki pozwalają szybko zacząć zabawę bez zbędnego zagłębiania się w szczegóły. To ważne, zwłaszcza dla nowych graczy, którzy mogą błyskawicznie zacząć czerpać przyjemność z Kociej Klątwy bez żadnych przeszkód czy niejasności.

NA CZYM POLEGA ROZGRYWKA?

Zasady gry są naprawdę proste i szybko przyswajalne. Gracz, mając swoją turę, odkłada kartę z lewej strony na prawą, dokonując wyboru jednego z dwóch dostępnych haseł. Każda karta zawiera listę słów na lewej stronie oraz dwa symbole i liczbę wskazówek po prawej, określającą, ile podpowiedzi należy użyć, aby odgadnąć hasło. Na przykład, możemy wybierać między podaniem dwóch wskazówek dla hasła „ołówek” lub pięciu dla hasła „krewetka”.

Następnie rozpoczynamy grę, udzielając po jednej wskazówce pozostałym graczom. Tutaj kluczowe jest odgadnięcie hasła dokładnie po liczbie wskazówek określonej na karcie. Jeśli zarówno gracz podający wskazówkę, jak i osoba odgadująca, rozszyfrowują hasło w określonej liczbie ruchów, otrzymują punkty, zapisywane w postaci kart. Jeśli jednak hasło zostanie odgadnięte po mniejszej liczbie wskazówek, punkty trafiają wyłącznie do gracza odgadującego, zgodnie z ilością podanych podpowiedzi.

Przykładowo, dla hasła „piórnik” z dwoma wskazówkami, możemy użyć słów „piórnik” i „gumka” jako nasze podpowiedzi. Gra opiera się na balansowaniu między wystarczającymi wskazówkami, aby umożliwić odgadnięcie hasła, a unikaniem zbyt prostych podpowiedzi, które mogą zapewnić konkurentom łatwą wygraną.

CZAS ROZGRYWKI I LICZBA GRACZY

Czas rozgrywki jest doskonale dopasowany do dynamicznych spotkań towarzyskich – rozgrywka trwa zazwyczaj do 30 minut, co czyni ją świetnym wyborem na szybką rozrywkę podczas wieczoru ze znajomymi czy rodzinnych spotkań. To również gra, która dobrze skaluje się pod względem liczby graczy, pozwalając na udział od 3 do 6 osób.

Co ciekawe, Kocia Klątwa jest elastyczna w kontekście wieku graczy – choć zalecany przedział wiekowy to 12+, to nawet młodsze dzieci, przy wsparciu starszych uczestników, mogą bawić się świetnie i czerpać radość z tworzenia i odgadywania skojarzeń. Ta elastyczność sprawia, że gra stanowi doskonałe uzupełnienie różnych spotkań towarzyskich, gwarantując każdemu uczestnikowi świetną zabawę.

PLUSY I MINUSY

ZALETY GRYNIEKONIECZNIE WADY
+ ogromna liczba haseł;
+ banalne zasady;
+ wykorzystuje pudełko;
+ rozwija kreatywność i logiczne myślenie;
+ sprawdzi się w większych grupach.
brak 🙂

MOJA OPINIA

Kocia Klątwa to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników gier słownych! Grając w nią, doświadczysz niezapomnianych emocji i świetnej zabawy opartej na skojarzeniach. To nie tylko dynamiczna rozgrywka, ale także lekka rywalizacja, która dodaje smaczku każdej rundzie. Interakcja między graczami, zwłaszcza możliwość „karcenia” za nieprecyzyjne podpowiedzi, sprawia, że każda tura jest pełna niespodzianek.

Różnorodność haseł zapewnia ciągłe wyzwania, a próba przekazania informacji w ograniczonej liczbie słów to prawdziwe wyzwanie intelektualne! Ta gra pobudza wyobraźnię i logiczne myślenie, co sprawia, że doskonale sprawdza się jako rodzaj umysłowej rozgrzewki dla graczy w każdym wieku.

Co więcej, Kocia Klątwa to świetna okazja do integracji z rodziną i przyjaciółmi. Nie ma tu żadnych barier wiekowych – nawet młodsze dzieci będą bawić się świetnie, a starsi z pewnością docenią wyzwania, jakie stawia ta gra.

Podsumowując, Kocia Klątwa to gra, która potrafi zaskoczyć, dostarczyć niezapomnianych chwil i zapewnić świetną zabawę w gronie bliskich. To idealna propozycja dla tych, którzy kochają wyzwania słowne i poszukują gry, która pozwoli im się w pełni zrelaksować i bawić w towarzystwie!

INFORMACJE O GRZE

MECHANIKA GRY: communication limits
TYP GRY: imprezowe, rodzinne, słowne, karciane
AUTORZY: Laurent Prin, Nathalie Saunier, Rémi Saunier
ILUSTRACJE: Laura Michaud
WYDAWNICTWO: rebel
ROK WYDANIA: 2023
LICZBA GRACZY: 3 – 6
WIEK GRACZY: 12+
CZAS ROZGRYWKI: ~ 30min
CENA: ~ 55 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ GRĘ W DOBREJ CENIE

Miłej rozgrywki!

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem:

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to