Przygotuj się na przygodę odkrywania morskich tajemnic w fascynującym albumie pt. Gabinet oceanów. Ta wyjątkowa książka zabierze Cię w podróż przez oceaniczne głębiny, odsłaniając niezwykłe światy podwodne i prezentując niezliczone gatunki morskich stworzeń.

To nie tylko zbiór ilustracji czy opisów – to prawdziwa interaktywna podróż, której kluczem są magiczne trójkolorowe soczewki, otwierające przed nami nowe spojrzenie na życie w oceanach. Przyjrzyjmy się bliżej tej pasjonującej książce, która nie tylko zachwyca pięknem, ale także edukuje i inspiruje do dbania o nasze niezwykle ważne ekosystemy morskie.

Gabinet oceanów zaprasza czytelnika w podróż przez świat oceanicznych głębin, prezentując bogactwo morskiego życia w różnorodnych ekosystemach. Przedstawia 180 gatunków zwierząt morskich oraz podwodne krajobrazy wszystkich oceanów na Ziemi.

Książka skupia się na różnorodności życia morskiego, od malutkich stworzeń, jak koniki morskie, po gigantyczne kałamarnice, przedstawiając także siedliska i środowiska, w których żyją te stworzenia. Wzbogacona interaktywnością za pomocą magicznych trójkolorowych soczewek umożliwia odkrywanie ukrytych detali na ilustracjach, co sprawia, że nauka staje się atrakcyjną przygodą.

Czymś co wyróżnia tę książkę spośród innych to z pewnością jej interaktywność. Dzięki magicznym trójkolorowym soczewkom czytelnik może dostrzec różne aspekty podwodnego życia. Czerwone soczewki pomagają wypatrzyć ryby, zielone pozwalają poznać siedliska, a niebieskie ukazują inne niesamowite mieszkańce oceanów. Ta koncepcja nie tylko edukuje, ale również zapewnia niezapomniane wrażenia wizualne.

Autorka tekstu, Barbara Taylor, przekazuje nie tylko ciekawe informacje, ale również buduje fascynującą atmosferę podróży po oceanicznych głębinach. Jest to niesamowity zbiór wiedzy, który w ciekawy sposób wprowadza czytelnika w środowiska życia morskiego.

Co do zalet, trudno nie podkreślić olśniewających ilustracji Carnovskiego. Te detaliczne i realistyczne obrazy są nie tylko piękne, ale również edukacyjne, stanowiąc wizualne wsparcie dla informacji przekazywanych przez autorkę. To nie tylko książka dla dzieci, ale pozycja, która może zainteresować każdego miłośnika oceanów i przyrody.

Gabinet oceanów to już kolejna książka z tej serii, którą mam w domowej biblioteczce. Cała moja familia uwielbia te tytuły. Po wielu godzinach przeglądania i odkrywania tego, co znajduje się na ilustracjach, te książki się naprawdę nie nudzą 😀

Poznawanie morskich stworzeń przy pomocy kolorów jest sporą frajdą, tym bardziej, że żadne z nas nie potrafi pływać, a takie odkrywanie wodnego świata jest dla nas idealnym rozwiązaniem. Czy polecam? Jak najbardziej! Zawsze i każdemu! 😀

ZALETY KSIĄŻKI

  • ilustracje Carnovskiego są spektakularne – pełne detali, pięknie wykonane i realistyczne. To nie tylko estetyczne uzupełnienie tekstu, ale prawdziwe dzieła sztuki, które wciągają czytelnika w fascynujący świat morskich głębin;
  • magiczne trójkolorowe soczewki nadają tej książce unikalny charakter. Dzięki nim czytelnik może odkrywać ukryte detale na stronach, co sprawia, że nauka staje się przyjemną i angażującą przygodą;
  • tekst Barbary Taylor jest nie tylko interesujący, ale także starannie opracowany. Dostarcza fascynujących informacji o życiu morskim, tworząc pasjonującą atmosferę eksploracji tajemnic oceanicznych;
  • książka jest doskonale wydana, co sprawia, że stanowi niezwykły prezent dla miłośników natury i świata podwodnego;
  • oprócz wspaniałej prezentacji morskich stworzeń, książka podkreśla również konieczność ochrony środowiska morskiego, co czyni ją nie tylko źródłem wiedzy, ale także narzędziem do budowania świadomości ekologicznej.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: W Gabinecie Wiedzy
AUTORKA: Barbara Tylor
ILUSTRACJE: Carnovsky
TŁUMACZENIE: Adam Pluszka
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 64
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: edukacyjne, przyrodnicze
JĘZYK: polski
WIEK:  8+
CENA: ~ 50 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to