Witaj w świecie Miry – jedenaście lat, tysiące marzeń i bezgraniczna energia do odkrywania siebie samej i świata wokół. Ten komiks to dwusiostrzana nowość, która zabierze Cię gąszcz dojrzewania, gdzie humor miesza się z refleksją, a codzienne zawirowania życia jednej dziewczyny stają się uniwersalnymi doświadczeniami dla każdego czytelnika.

Jeśli poczuł_ś się zaintrygowan_, to zapraszam do zgłębienia tej opowieści, która rozbawi, wzruszy i skłoni do przemyśleń nad naszymi własnymi przygodami z dorastaniem.

Komiks opowiada historię jedenastolatki o imieniu Mira, która zmaga się z typowymi problemami dorastania. Mira pragnie być bardziej dorosła i spełnić swoje marzenia, w tym odnaleźć swojego nieobecnego ojca. Jej życie staje na głowie, gdy jej przyjaciółka Naja zakłada klub dla zakochanych, wymagając od uczestników posiadania chłopaka.

Mira zaczyna poszukiwania w swoim otoczeniu, rozważając, w kim mogłaby się zakochać. Zastanawia się nad swoimi uczuciami wobec Louisa, swojego najlepszego przyjaciela. Próbuje odmienić swój pokój na bardziej dorosły, zakłada profil na Instagramie, aby zdobyć popularność i poczuć się bardziej dorosła.

Mira #1 nie tylko wciąga czytelnika w zabawną historię jedenastolatki, ale także posiada wiele zalet, które przekładają się na jego wartość. To niezwykle trafna i uniwersalna opowieść, która angażuje zarówno młodszych czytelników, jak i dorosłych, poruszając tematy charakterystyczne dla wieku dojrzewania.

Jego siłą jest umiejętne połączenie humoru z głębszymi spostrzeżeniami na temat życiowych trudności, z jakimi borykają się bohaterowie. Dodatkowo, książka wykorzystuje komiksowy format, co czyni ją przystępną i atrakcyjną dla różnych grup wiekowych, umożliwiając czytelnikom wizualne zagłębienie się w historię Miry. Nagrody i wyróżnienia, jakie otrzymała seria, świadczą o jej jakości oraz uniwersalnym przekazie, co potwierdza, że Mira #1 to lektura, która trafia do serc czytelników na całym świecie.

Sabine Lemire stworzyła historię, która wciąga czytelnika w świat Miry, prezentując jej marzenia, trudności i poszukiwanie tożsamości. Ostatecznie, ta książka to nie tylko opowieść o jednej dziewczynce – to uniwersalna podróż pośród życiowych perypetii, które każdy może zrozumieć i docenić. Mira #1 to komiks, który rozbawi, wzruszy i skłoni do refleksji, stając się inspiracją do otwartej rozmowy na temat dojrzewania, marzeń i relacji międzyludzkich. Czekam z niecierpliwością na kolejne części!

ZALETY KOMIKSU

  • porusza tematy, z którymi każdy młody czytelnik może się utożsamiać, takie jak marzenia, pierwsze zakochania czy próby zrozumienia siebie w trakcie dojrzewania;
  • autorka zgrabnie balansuje między zabawnymi sytuacjami a poważniejszymi momentami, co sprawia, że książka jest interesująca i pełna różnych emocji;
  • wykorzystanie komiksowej formy czyni lekturę atrakcyjną i przyjemną dla różnych grup wiekowych, umożliwiając czytelnikom wizualne zanurzenie się w historię Miry;
  • wciąga czytelnika od pierwszej strony, zachęcając do dalszego czytania i odkrywania losów bohaterów;
  • seria zdobyła prestiżowe nagrody, co potwierdza jej jakość literacką i uniwersalność przekazu;
  • otwiera dialog na temat dojrzewania, relacji międzyludzkich i poszukiwania własnej tożsamości, co może być inspiracją do pogłębionych dyskusji.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Mira
AUTOR:
ILUSTRACJE:
TŁUMACZENIE:
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 216
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: komiksy
JĘZYK: polski
WIEK:  7+
CENA: ~ zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to