Wchodząc w strony powieści Lot jaskółek autorstwa Hilary McKay, przygotuj się na niezwykłą podróż przez czasy pełne napięcia i nieprzewidywalnych wydarzeń. Ta książka przeniesie Cię wprost do świata II Wojny Światowej, gdzie losy czterech bohaterów splatają się w sposób niezwykły.

To opowieść o sile przyjaźni, odwadze i empatii, która poruszy wasze serca i pozostanie z wami na długo. Hilary McKay, znana z mistrzowskiego pisarstwa, w Locie jaskółek stworzyła historię, która zaskoczy Cię swoją autentycznością i głębią. Przygotuj się na niezapomniane doświadczenie czytelnicze, które dostarczy Ci wzruszeń, refleksji i inspiracji.

Czy jesteś gotow_ na tę wciągającą podróż przez mroczne czasy, gdzie nawet w najtrudniejszych chwilach wciąż iskierkuje nadzieja? Siadaj wygodnie, otwórz strony tej niezwykłej książki i pozwól się porwać w lot jaskółek.

Na początku poznajemy Ruby i Kate, dwie młode dziewczyny mieszkające w Anglii. Przyjaźń między nimi rozwija się stopniowo, a obie nie zdają sobie sprawy, jak ich życie zostanie przewrócone do góry nogami przez nadchodzące wydarzenia. W tym samym czasie w Berlinie Erik i Hans, dwaj najlepsi przyjaciele, marzą o pracy w zoo. Jednak ich marzenia zostają pokrzyżowane, gdy wybucha wojna.

W miarę jak II wojna światowa nabiera tempa, bohaterowie doświadczają trudnych chwil. Ruby i Kate stają się świadkami bombardowań i ewakuacji, które zmieniają ich perspektywę na życie. Erik i Hans zostają wcieleni do wojska, zostając pilotami Luftwaffe i uczestnicząc w nalotach na Anglię.

McKay perfekcyjnie kreuje swoje postacie, nadając im głębię i autentyczność. W powieści powracają również dobrze znane czytelnikom postaci, takie jak Clarry, Vanessa, Peter i Rupert. Jednak największą uwagę zwraca się na bohaterów młodszego pokolenia. Ich różne perspektywy i doświadczenia, wynikające z wojny, zmuszają ich do zadawania fundamentalnych pytań o wartości, tożsamość, wroga i prawdziwą odwagę.

McKay nie tylko doskonale balansuje pomiędzy różnymi wątkami, ale także ukazuje wojnę z perspektywy dzieci i młodzieży. Ta wielowątkowa powieść, nasycona subtelnym humorem, porusza ważne tematy, takie jak nadzieja, współczucie i moc przyjaźni w obliczu konfliktów i granic. Autor doskonale oddaje emocje i zmagania bohaterów, a jej piękny język sprawia, że czytanie staje się czystą przyjemnością.

Jednym z najważniejszych aspektów tej książki jest jej głęboka pacyfistyczna wymowa. McKay w subtelny sposób przekazuje czytelnikom, że wojna nie jest rozwiązaniem problemów, ale przyczynia się jedynie do rozlewu krwi i cierpienia. Poprzez historię Ruby, Kate, Erika i Hansa, autorka ukazuje, że prawdziwa siła tkwi w odwadze, empatii i gotowości do niesienia pomocy innym.

Lot jaskółek to powieść, która wciąga od pierwszych stron i nie opuszcza czytelnika do samego końca. Jej zalety są liczne: od doskonałej konstrukcji fabuły, poprzez wartkie tempo narracji, aż po wyraziste postaci, które zyskują naszą sympatię i zrozumienie. McKay doskonale balansuje pomiędzy mrocznymi momentami wojny a chwilami wzruszenia i radości. Jej umiejętność oddania emocji i stworzenia autentycznego świata sprawia, że czytelnik czuje się jakby był bezpośrednim świadkiem wydarzeń.

Wnioskiem jest to, że Lot jaskółek to powieść, którą warto przeczytać. Jej piękny język, głęboka pacyfistyczna wymowa, dobrze nakreślone postaci i poruszająca fabuła sprawiają, że jest to lektura, która zostaje w pamięci na długo. Hilary McKay potwierdza swoje umiejętności pisarskie, dostarczając czytelnikom historii pełnej mocy, nadziei i ważnych przesłań. Gorąco polecam tę książkę wszystkim miłośnikom literatury młodzieżowej i nie tylko.

ZALETY KSIĄŻKI

  • wciągająca fabuła, która trzyma czytelnika w napięciu od pierwszych stron;
  • doskonale nakreślone postacie, które są autentyczne i pełne głębi;
  • piękny język, który sprawia, że czytanie staje się prawdziwą przyjemnością;
  • poruszające tematy, takie jak nadzieja, współczucie i moc przyjaźni, które zostają z czytelnikiem na długo;
  • subtelne przesłanie pacyfistyczne, ukazujące negatywne konsekwencje wojny i siłę pokojowego rozwiązania problemów;
  • doskonała konstrukcja fabuły i balansowanie między różnymi wątkami, co sprawia, że czytanie jest dynamiczne i interesujące;
  • umiejętność autorki oddania emocji i zmagania się bohaterów z trudnościami, co sprawia, że czytelnik czuje się z nimi silnie związany;
  • pełne napięcia i wzruszeń momenty, które zapadają w pamięć czytelnika;
  • bogate tło historyczne II wojny światowej, które dodaje głębi i autentyczności opowieści;
  • wzorowe zakończenie, które satysfakcjonuje czytelnika i pozostawia go z pozytywnymi emocjami.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TYTUŁ: Lot jaskółek
AUTOR: Hilary McKay
TŁUMACZENIE: Łukasz Witczak
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 296
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA:
JĘZYK: polski
WIEK:  12+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to