Kiedy po raz pierwszy sięgnęłam po książkę Do zobaczenia na Wenus, Victorii Vinuesy, nie miałam pojęcia, że zabierze mnie w tak emocjonalną i poruszającą podróż. Już od pierwszych stron wciągnęła mnie atmosfera historii, która okazała się pełna głębi, zaskakujących zwrotów akcji i wzruszających momentów.

Sprawdź czy to książka, króra zachwyci również Ciebie! 🙂

Głównymi bohaterami są Mia i Kyle, dwoje nieznajomych, którzy przez przypadek zostają zepchnięci na tory jednej wspólnej podróży. Ich życiowe historie i cele są diametralnie różne, ale los, jak zawsze bywa, potrafi zaskakiwać. Mia, zmagając się z wadą serca i przed grożącą jej operacją, ma jedno ważne pytanie, na które musi znaleźć odpowiedź – kim jest jej biologiczna matka i dlaczego ją porzuciła? Kyle, pełen wewnętrznej bólu i poczucia winy po tragicznym wypadku, w którym zginął jego najlepszy przyjaciel, staje przed wyborem, czy kontynuować swoje życie czy też zakończyć je w dramatyczny sposób.

Ta nietypowa para wyrusza w daleką podróż rozklekotanym kamperem, która przerodzi się w fascynującą opowieść o odkrywaniu siebie, miłości, przyjaźni i znaczeniu życia. Vinuesa zręcznie buduje napięcie i emocje na kartach swojej książki, sprawiając, że trudno się oderwać od kolejnych stron. Opisy miejsc, przez które podróżują bohaterowie, przenoszą czytelnika w malownicze krajobrazy Hiszpanii, a odważne wybory bohaterów budzą wielkie wrażenie i pozostawiają wiele do przemyślenia.

Jednym z najmocniejszych elementów tej powieści jest sposób, w jaki autorka potrafi oddać skomplikowane emocje i myśli swoich bohaterów. Mia i Kyle, choć na pozór bardzo różni, z czasem zaczynają dostrzegać podobieństwa między sobą, odkrywając, że mają wspólne problemy i tęsknoty. W trakcie tej pełnej napięcia podróży, rozwijają się między nimi więzy, które prowadzą do głębokich refleksji i wzruszających chwil. Narracja pierwszoosobowa pozwala czytelnikowi lepiej zrozumieć myśli i uczucia bohaterów, czyniąc całość bardziej osobistą i autentyczną.

Do zobaczenia na Wenus nie tylko skupia się na emocjonalnych aspektach opowieści, ale także wprowadza wątki sensacyjne i przygodowe. Ucieczka przed policją, gonitwa do szpitala i nieprzewidywalne sytuacje, w jakie wpadają bohaterowie, trzymają czytelnika w napięciu i dodają nuty dynamiki do fabuły. Nie brakuje również humoru, który stanowi doskonały kontrast do głębszych momentów książki.

Książka Victorii Vinuesa to nie tylko interesująca historia, ale także przemyślane przesłanie. Autorka porusza trudne tematy, takie jak choroba, straty, samotność, ale równocześnie pokazuje siłę ludzkiego ducha, zdolność do przezwyciężania trudności i dawania drugiej szansy sobie i innym. Ta pełna nadziei opowieść odkrywa przed czytelnikiem różne oblicza miłości – rodzicielskiej, przyjacielskiej, a także tej romantycznej.

Warto również podkreślić, że styl pisania Vinuesy jest lekki, płynny i bardzo angażujący. Autorka ma dar tworzenia realistycznych i wielowymiarowych postaci, które potrafią dotknąć serc czytelników. Jej narracja wciąga, sprawiając, że czujemy się, jakbyśmy towarzyszyli bohaterom w ich emocjonalnej podróży, byli częścią ich zmagania się z przeszłością i odkrywania przyszłości.

Podsumowując, Do zobaczenia na Wenus to książka, którą zdecydowanie polecam każdemu, kto szuka inspirującej i wzruszającej historii. Vinuesa porusza ważne tematy, które skłaniają do refleksji, jednocześnie oferując czytelnikowi niezwykłą podróż pełną przygód i emocji. Jest to opowieść, która zostaje z nami na długo po zakończeniu lektury i skłania nas do docenienia piękna życia i wartości miłości oraz przyjaźni. Do zobaczenia na Wenus to absolutny must-read, który daje nadzieję i wiarę w siłę ludzkiego ducha oraz zdolność do przemiany.

ZALETY

  • poruszająca i głęboka historia, która dotyka ważnych tematów;
  • realistycznie wykreowane i wielowymiarowe postaci, z którymi czytelnik łatwo się utożsami;
  • angażujący styl pisania, który trzyma czytelnika w napięciu od pierwszych stron;
  • wzruszające momenty, które pozostają w pamięci na długo;
  • zbalansowana mieszanka emocji – od wzruszenia do humoru;
  • przesłanie o sile ludzkiego ducha i wartościach życia;
  • fascynująca podróż po malowniczych zakątkach Hiszpanii;
  • napięcie i akcja, która utrzymuje czytelnika w ciągłym zainteresowaniu;
  • inspirująca opowieść, która daje nadzieję i wiarę w lepsze jutro.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTORKA: Victoria Vinuesa
TŁUMACZENIE:  Zuzanna Byczek
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 352
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: obyczajwa, YA, obyczaj YA
JĘZYK: polski
WIEK: 14+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to