Miłosz od dłuższego czasu uwielbia litery dlatego też w naszej biblioteczce jest już sporo książek w tej tematyce. Do Literkowej książki czy Abecadła pod lupą ostatnio dołączyły Muminki ABC od harperkids.

Jako fanka Muminków nie mogłam się oprzeć tej książce i czytanie jej, sprawiło mi wiele frajdy. Miłek również jest zachwycony, ponieważ jest o… literkach. Chętnie powtarza alfabet, wyszukuje konkretne litery, a potem wspólnie czytamy krótki wierszyk.

Teksty są lekkie, przyjemne dla ucha zarówno małego jak i dużego słuchacza. Tłumaczka spisała się naprawdę genialnie, ponieważ dała mistrzowski popis znajomości języka polskiego. Jest tu wiele słów, które są nowe dla młodszych słuchaczy, ale jest to zabieg celowy, który ma na celu zachęcenie dzieci do poznawania coraz to nowszych słów z naszego ojczystego języka.

W wierszykach znajdziesz wiele odniesień do różnych wydarzeń czy przygód znanych z książek o Muminkach, dlatego czytanie ich sprawia wiele frajdy starszym czytelnikom, którzy znają już twórczość Tove Jansson. Osobiście, nie raz się uśmiechałam pod nosem, gdy wyłapałam takie odniesienia.

Co więcej, w wierszykach znajdziesz nie tylko wiele postaci mieszkających w Dolinie Muminków (np. Włóczyki, Paszczak, Ryjek), które są dobrze znane czytelnikom, a nawet takie, który zamieszkują odleglejsze zakątki.

Lektura Muminki ABC to świetny pomysł na wprowadzenie świata Muminków w życie młodych czytelników, którzy jeszcze nie wiedzą o nim za wiele 🙂

ZALETY

  • absolutnie genialne wiersze;
  • przepiękne ilustracje;
  • możliwość poznania wielu bohaterów z uniwersum Muminków;
  • rozwija i wzbogaca słownictwo;
  • wprowadza do świata Muminków.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

SERIA: Muminki
AUTORKA:
Annika Sandelin
ILUSTRACJE: Tove Jansson, Moomin Characters
WYDAWNICTWO: Harperkids
LICZBA STRON: 64
ROK WYDANIA: 2022
KATEGORIA: edukacyjne, historia,
JĘZYK: polski
WIEK: 3 – 7
CENA: ~ 27 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Wpis powstał przy współpracy barterowej z:

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to