To wielkie tomiszcze, to naprawdę wspaniała książka! Mój umysł wręcz roziskrzył się z ekscytacji, kiedy tylko zaczęłam czytać strony tej magicznej opowieści. Teraz, gdy już jestem po lekturze się, nie mogę doczekać się, by Ci o niej opowiedzieć.

Już na wstępie, zdradzę Ci, że ta książka ma wszystko, czego potrzeba – magię, tajemnice, napięcie i coś, co sprawia, że nie potrafiłam oderwać się od czytania. Czytaj dalej, aby samemu się o tym przekonać!

Fabuła jest pełna magii, ryzykownych wypraw, tajemniczych zniknięć i emocjonujących twistów. Czytelnik jest wprowadzony w świat, w którym chciwi Zgłębiający są gotowi zabić, by zdobyć ten cenny relikt. W tym kontekście Tamsin musi podjąć trudną decyzję o współpracy z Emrysem, chłopakiem, z którym ma burzliwe relacje, ale który jest jej ostatnią nadzieją na pokonanie konkurentów. Razem zanurkują w gniazdo żmij, odkrywając czarną magię i śmiertelny sekret, który może zniszczyć ostatnią nadzieję dziewczyny na uratowanie brata.

Autorce, Alexandrze Bracken, nie brakuje umiejętności tworzenia wciągających i pełnych napięcia historii fantasy. Jej książki regularnie pojawiają się na listach bestsellerów New York Timesa, a na ich podstawie powstają popularne produkcje filmowe. Przygotowywana ekranizacja książki Lore jest już ogromnym sukcesem.

Jedną z głównych zalet Srebra w kościach są wspaniale skonstruowane postacie drugoplanowe. Postaci takie jak Neve czy kapłanki mają głębię i istotne role w fabule, co sprawia, że historia staje się bardziej złożona i interesująca. Autorka zadbała o każdy szczegół, unikając przypadkowych elementów w narracji.

W powieści nie brakuje również romantycznych wątków, które doskonale wpisują się w fabułę. Relacja między Tamsin a Emrysem jest pełna napięcia i subtelności. Ich wspólne chwile są niezwykle zabawne i pełne emocji. Czytelnik nie może się oprzeć uczuciu, że para ta jest stworzona dla siebie i niecierpliwie oczekuje dalszych rozwojów w kolejnych tomach serii.

Mimo początkowego wolniejszego tempa, książka nabiera tempa w środku i na końcu, przynosząc niezwykle emocjonujące wydarzenia. Autorce udaje się stworzyć mocne momenty, które poruszają czytelnika do głębi. Odczucia i reakcje są tak intensywne, że niektóre sceny mogą wywołać u czytelnika śmiech, płacz i wzdrygnięcie.

Srebro w kościach to prawdziwie magiczna opowieść, która wciąga czytelnika w świat legend i tęsknot, z którego trudno się oderwać. Ta książka pełna akcji, emocji i romantyzmu, jest niezapomnianym czytelniczym przeżyciem. Jej pisarstwo jest zmysłowe i odurzające, a świat, który stworzyła, pozostanie w pamięci czytelnika na długo. Cieszę się na kolejne tomu serii i na rozwój fabuły, który zapewne przyniesie jeszcze więcej wciągających przygód i niezapomnianych chwil.

ZALETY

  • historia pełna magii, tajemnic i niebezpieczeństwa wciąga czytelnika od pierwszych stron;
  • świat stworzony przez Alexandrę Bracken jest bogaty i mistyczny, inspirowany legendą arturiańską. Czarodzieje, zgłębiający i tajemnicze krypty tworzą fascynujący kontekst dla przygód głównej bohaterki;
  • główna bohaterka, Tamsin, oraz liczne postaci drugoplanowe są dobrze wykreowane i mają głębię. Ich interakcje, relacje i rozwój przyczyniają się do większej satysfakcji czytelnika;
  • wątek miłosny między Tamsin a Emrysem dodaje emocjonalnego napięcia i czyni czytanie jeszcze bardziej angażującym. Relacja między bohaterami jest pełna subtelności i humoru;
  • książka pełna jest nieprzewidywalnych zwrotów, które trzymają czytelnika w napięciu. Autorce udaje się zaskoczyć czytelnika i dostarczyć niezapomnianych emocji;
  • pisarstwo Alexandry Bracken jest zmysłowe i odurzające. Autorka potrafi opisywać sceny i emocje w sposób, który wciąga czytelnika i pozwala mu przenieść się do świata książki.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

TOM: 1
AUTORKA: Alexandra Bracken
TŁUMACZENIE: Michał Zacharzewski
WYDAWNICTWO: Jaguar
LICZBA STRON: 576
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: fantasy, young adult
JĘZYK: polski
WIEK: 14+
CENA: ~ 30 zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść tego artytkułu.
Za książkę dziękuję wydawnictwu

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to