Na rowerze jeżdżę od zawsze i muszę przyznać, że zafascynowała mnie jego historia. Ta niewielka maszyna o dwóch kołach odgrywała znaczącą rolę w życiu ludzi na przestrzeni wieków. Dlatego też, jako fanka historii, nie mogłam się powstrzymać przed sięgnięciem po książkę, która obiecywała przybliżyć mi tajemnice i sekretne życie roweru.

Na okrągło. Sekretne życie roweru to zarówno nowość jak i literacka podróż, która wciąga od pierwszych stron i dostarcza fascynujących informacji na temat tej wszechobecnej maszyny. Przygotuj się na odkrywanie niezwykłych historii, przemyślanych spojrzeń na rower oraz inspirujących opowieści o ludziach, których życie jest nieodłącznie związane z dwoma kółkami. Ta książka sprawi, że spojrzysz na rower zupełnie inaczej 🙂

Na okrągło to unikalne połączenie reportażu, książki historycznej, esejów i opowieści podróżniczej. Razem z autorem wyruszamy na podróż przez wieki i kontynenty, zaczynając od pierwszych wielocypedów aż do dzisiejszego odrodzenia roweru jako „zielonego pojazdu”. Książka przybliża nam historię roweru, ale przede wszystkim opowiada o miłości – i nienawiści – do tej dwukołowej maszyny.

Jody Rosen nie tylko przedstawia nam techniczną innowację, ale pokazuje, jak rower wpływał na życie i kulturę ludzi na całym świecie. Spotykamy sufrażystki z końca XIX wieku, poszukiwacza, który dzięki dwóm kółkom zdążył na miejsce kolejnej gorączki złota, króla Bhutanu zjeżdżającego ze stoków Himalajów, rikszarza nawigującego w najszybciej rosnącej metropolii świata, a nawet astronautów pedałujących w stanie nieważkości na stacji kosmicznej. Te różnorodne historie ludzi, którzy nie wyobrażają sobie życia bez dwóch kółek, a także tych, dla których rower stanowi wyzwanie, sprawiają, że książka staje się prawdziwą inspiracją.

Książka nie tylko przekazuje nam fascynujące historie i anegdoty, ale również porusza ważne tematy społeczne, takie jak równość płci czy zrównoważony transport. Jody Rosen pokazuje, że rower to nie tylko środek transportu, ale także symbol wolności, pasji i determinacji. Jego płynny styl pisania sprawia, że czytanie staje się przyjemnością i trzyma czytelnika w napięciu.

Przez kolejne rozdziały Na okrągło odkrywamy fascynujące fakty i tajemnice związane z rowerem. Autor wnika w kulturę rowerową i technologię, pokazując, jak wiele możliwości niesie ze sobą ta pozornie prosta maszyna. Każdy rozdział to odkrycie czegoś nowego i inspirującego, co sprawia, że czytelnik nie może oderwać się od książki.

Jedną z głównych zalet tej książki jest szeroki zakres tematyczny. Autor porusza wiele różnych aspektów związanych z rowerem, od historii i kultury po wpływ na społeczeństwo i środowisko. Na okrągło to nie tylko lektura dla pasjonatów rowerów, ale również dla wszystkich, którzy są ciekawi historii i podróży.

Podsumowując, Na okrągło. Sekretne życie roweru to fascynująca podróż przez historię, kulturę i technologię roweru. Ta wielowątkowa książka oczaruje zarówno entuzjastów jazdy na rowerze, jak i tych, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty i spojrzeć na świat z nowej perspektywy. Odkrywanie nieznanych faktów, inspirujące historie i przemyślane spojrzenie na rower sprawiają, że Na okrągło jest niezwykłą lekturą, która wciąga od pierwszych stron.

Nie czekaj dłużej, sięgnijcie po tę książkę i przygotuj się na niezapomnianą podróż przez sekretne życie roweru!

ZALETY

  • fascynująca podróż przez wieki i kontynenty;
  • wielowątkowość i różnorodność gatunkowa;
  • płynna i wciągająca narracja;
  • porusza ważne tematy społeczne;
  • solidne oparcie w faktach historycznych;
  • pełna inspirujących opowieści o ludziach związanych z rowerem;
  • perspektywa zmieniona na rower jako symbol wolności i pasji;
  • odkrywanie fascynujących faktów i tajemnic związanych z rowerem i jego historią;
  • przemyślane spojrzenie na kulturę i technologię.

INFORMACJE O KSIĄŻCE

AUTOR: Jody Rosen
TŁUMACZENIE: Bartłomiej Kaftan
WYDAWNICTWO: Wielka Litera
LICZBA STRON: 408
ROK WYDANIA: 2023
KATEGORIA: reportaże, podróżnicze, historyczne
JĘZYK: polski
WIEK: 14+
CENA: ~ zł

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ TĄ KSIĄŻKĘ W DOBREJ CENIE

Miłej lektury!

Opisywana książka jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo i sklep nie miały wpływu na moją ocenę i treść tego artykułu.
Za książkę dziękuję

Jeśli podoba Ci się to co robię

Postaw mi kawę na buycoffee.to